gezi parkı “direnişçi”leri..

ben gezi parkı kapatılsın kapatılmasın olayına değinmeyeceğim bu yazımda. sadece TV haberlerinde dikkatimi çeken bir konuya parmak basmak istedim.

ulusal kanal, halk TV gibi kızıl komünist ve ulusalcı (kafatasçı) solcuların milleti sokağa dökebilmek için biri bin yapan haber kanallarını bile izledim gezi parkı olaylarını takip ederken. dolayısıyla her ne kadar çizgim belli olsa da, olayları “sağ” ve “solu” izleyerek mantık ve akıl süzgecinden geçirdiğimi belirtmek istiyorum.

direniş denen eylem bu mudur abi? eğer buysa bu ne rahatlıktır? bu ne konfordur? direnişten benim bildiğim aç kalır açlık grevi yapar, açıkta kalır evine gitmez orda uyur yatar kalkar vs. gezi parkı direnişçilerindeyse ne çilingir sofraları, ne açık büfeler.. mübarekler sanki orda piknik yapıyor hazır park da var.. sabaha doğru eve gidip uyur, sabah mesaisi başlar, akşam iş çıkışı “direniş”e (…) devam eder.. oh, ne güzelmiş be bu direniş işi. sanki sosyal bir aktivite. fitness, zumba filan yapsana sen madem aktivite istedi canın. hem onlarda biberin, portakalın filan gazını değil kendini yersin :p (kabul ediyorum bu espri çok iğrençti.)

birde dikkatimi çeken bişi daha. facebook’ta gördüm bi teyze: “sevişirim, evlenmem, hamile kalırım, doğurmam!” yazmış pankarta eylem esnasında. ne yani Atatürk’ün askerleri olduğunu söyleyen bu “direnişçi” vatandaşlar mı Atatürk’ün cumhuriyeti emanet ettiği gençleri yetiştirdi? korkarım ki; cumhuriyet “orospu çocuklarına” kalmış.

not: plebisit ile gezi parkı halk oylaması yapılacak. kapatılsın mı topçu kışlası yapılsın mı şeklinde referandum benzeri bir seçim. bu akşamki haberlerde RTE söyledi.

gezi parkı “direnişçi”leri..” hakkında 2 yorum

  1. Cubbeli Ahmet hoca metristeyken yazdigi bir mektubunda ” Mazlumun ahi devirir sahi ” demisti. Hocanin annesi oglunun derdinden yemeden icmeden kesilip dort ay icinde vefat etmisti. Hatta bir de olmeden bir kac gun once radyo araciligiyla ogluna olan ozlemini dile getirmisti.Hocaya yapilan zulme sessiz kalan sahlar icin devrilme vakti mi acaba ? hocanin annesinin vefatinin tam bir yil sonrasinda bu olaylarin patlak vermesi bana bunlari dusundurdu.

    Gezi parki icin soyleyecek bir sey bulamiyorum. Hakli haksiz ic ice girmis durumda.Allah sonumuzu hayr etsin insallah.

    • Fethullaha destek olup cübbeli Ahmet hocayı içeri attılar. Çıkartınca da TV yasağı koydular. Genelevden vergi alırlar, köylünün arazisine el koyarlar, kazanmasa da esnaftan vergi koparırlar aldıkları faizler de tuz biber. Bu ülke bu devlet nasıl müslüman anlamak çok güç.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir