facebookta isminin başına TC yazma modası!

nisan başlarında çıktı sanırım facebook profilinde isminin başına TC yazma modası. yok valla billa bizim insanımızdaki bu duygusallık çok fena. yani hani duygusal deyince sanmayın ki bildiğimiz romantik duygusallık.. hani hayvanlara merhamet, bebek sevgisi, eşine olan düşkünlük, anneye olan bağlılık vs. yok yavrum bu değil işte. bizim insanımızdaki ağır basan duygusallık; hani şu genellikle subjektif ve kuru inatçı olan, kim gönlüne daha yakınsa yanlışta yapsa onu tutan, mantıktan çok duygusuyla hareket eden, mantıklı olması gereken yerde bile çok duygusal kararlar alan insanlarda olan duygusallık. yani bi b.ka faydası olmayan aksine zararlı olan bir duygusallık!

şimdi efenim ben niye bu kadar yüklendim bizim milletin bu işe yaramaz duygusallığına anladınız başlıktan. benim okurum gerizekalı değil ya!

peki ben neden bu kadar emin konuşuyorum? bi kere daha konuyu ilk duyduğumda saçma geldi basireti çok şükür açık biri olarak. facebookta isminin başına TC yazma modası nerden çıkmış biliyor musunuz? devlet kurumlarını temsil eden tabelalardaki T.C kısaltmasının kaldırılması. halbuki böyle birşey yok. bu durumda bu asparagas haberi kim çıkarttı? canı sıkılan ve can sıkıntısından kendi tabirleriyle “SAZAN AVI” yapmak isteyen birkaç inci sözlük yazarı. facebookta isminin başına TC yazma modası

facebook profil isimi başına TC yazma

aferin reklamın iyisi kötüsü olmaz bak yalancılıkla da olsa, avcılıkla da olsa ünlü oldular. geriye de kendilerini SAZAN durumuna düşürmüş binlerce onbinlerce facebook ve twitter kullanıcısı kaldı. işin komik yanı birçoğunun facebook profil isimlerinin başında ve twitter hesaplarında hala TC yazması niohoho Allah’ım sana geliyorum!!! kulaktan dolma bilgiyle hareket eden Türk milletine de akıl diliyorum!!!

facebookta isminin başına TC yazma modası!” hakkında 2 yorum

  1. azıcık haberlere bak arkadaşım ya kaldırıldı bile çoğu tabeladan bence bu yazını kaldır çok anlamsız olmuş çünkü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir