spor yaparak kilo alabilir miyim?

spor yaparak kilo alabilirmiyim sorusuna çok net: “evet” diyebilirim… çünkü; spor yaparak kilo alanlardan biri de benim.. çok zayıfım kilo almak için ne yapmalıyım? kilo almak istiyorum, çok zayıfım nasıl kilo alabilirim, kilo almanın basit yolları nelerdir… kilo almaya çalışanlar, işte doğal yollarla nasıl hızlı/kolay kilo alınır yazımız şimdi birkafadanherses.com ‘da 🙂

18 kilo eksiğim vardı, şimdi 1 kilo fazlam var..

20’li yaşlarımda bir ara 42 kiloya kadar düşmüştüm, ki boyum 1.70 cm. olduğundan kilom çok az kalıyordu vicüt kitle indexi açısından.. Görüntü olarak hiç memnun değildim ama sağlığımda bir sorun yoktu. Sonra ablam fitness, pilates ya da jimnastik benzeri bir spor kursuna kayıt olmamı önerdi, O üniversite yıllarında denemiş ve sağlıklı bir şekilde kilo alıp görüntüsü onu mutlu etmişti çünkü.

spor yaparak kilo alanlar

Hemen bir fitness kursuna kayıt oldum aslında pilatesi çok istedim ama o bana bayağı bir zor geldi 🙂 en güzeli pilates ama onu da söyleyeyim.. zira ben zayıf olmama rağmen göbek ve basenlerimin maşallahı vardı, azıcık kilo alsam hemen göbek ve basenler çıkıyordu önce öne.. bu yüzden pilatese gitsem eminim daha gergin ve fit bir vücudum olurdu.. neyse.. fitness kursuna kayıt oldum ve haftada sadece ortalama 2 gün gitmeme 1 saat kadar alet çalışmama rağmen bir yıl içerisinde 54 kiloya yükselmiştim.. bunda elbette ki spor sonrası iştahımın çok güzel açılması ve dürüm döner, gözleme, çiğ köfte dürüm, iskender, annemin ev yemekleri vs. ne bulursam silip süpürmemin de etkisi oluyordu.. bu arada spor salonunda hocam bana özel bir çalışma vermişti onun dışına çıkmıyordum, yani zayıf olduğum için çok fazla efor sarf etmemi istemiyordu misal tempolu koşu bandı ve tempolu bisikleti -kardiyo- bana yasaklamıştı ara sıra heyecan olsun diye kaçamak yaptığım oluyordu ama :))

yani kiloyu sadece spor aldırmadı ama kilo almamı sağlayan en büyük etken spora gitmem oldu dersem yalan olmaz.. bizim Türk milleti; spor salonunda, parkta aletli jimnastik yaparken ya da yürüyüş parkurlarında zayıf insan görünce “cahillikten kaynaklı gördüğüm” bir aaaaa diyor önce, ama bendeki değişimi onlar da farketti bir süre sonra ve ne güzel oldun filan demeye başlamışlardı o sıra 🙂 çünkü fiziğimde ciddi bir düzelme olması yanında, sağlıklı bir görüntüye de kavuşmuştum.. obez olmadan da spor yapmak gerekir ama ne yazık ki bizim insanımız fil kadar poposu olmadan spor yapmayı aklının ucuna bile getirmiyor!

Şimdi gelelim şuanki halime :)))) eeee 2012 yılında bir kız bebek dünyaya getirmemle birlikte hamileliğimde aldığım 20 küsür kilonun 12 kilosu bana kalınca 64 kilo gibi bir fizikle bir iki sene geçirdim.. Şuan ise 61 kiloyum dolayısıyla 1 kilo fazla var boyuma göre.. Yani spor ve iştah açılması ile yenilen yemeklere ek olarak kilo almak isteyen zayıf bayanlara önerim en kısa zamanda evlenip, çocuk doğurmalarıdır :))) tabi bu işin şakası sırf kilo almak için çocuk doğurulur mu hiç canım 🙂 hani evliyseniz ve bebek yapmayı erteliyorsanız belki bu biraz teşvik edici olabilir babında söyledim kızlar 😉

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir