tinyurl.com link manipülasyonu yapıyor!

Bu yazının özeti: tiny url link kısaltma sitesi ile satış-gelir ortaklığı linklerinizi kısaltmayın! link manipülasyonu yapan link kısaltma sitelerinden biri de bu site çünkü..

tinyurl.com link manipülasyonu yapıyor

Bu ara hırsızlarla uğraşıyorum. Bir web sitesinin gelir ortağıyım. Ama uyanığın biri (ya da birileri) tinyurl adlı site ile kısalttığım url adreslerine kendi referans kodlarını da eklemiş. Benim gelirime haberim olmadan ortak olmak için. Haram zıkkım olsun. Şerefsiz. Benden çaldığından fazlası çıksın senden emi! En nefret ettiğim şeylerden biri hakkımı yedirmektir. Cömert olmayı severim ama benden zorla ya da habersiz (ç)alınmasını asla sevmem.

Farkedince hemen düzelttim tabi. Siz siz olun tinyurl ile kısaltmayın url adreslerinizi (linklerinizi) zira manipüle edilebiliyormuş bu siteden kısaltılan linkler (bknz: benim linklerim) eklenen uzantıda geçen gelirortakları sitesini de aradım telefon ile. Ancak onlardan kaynaklanmasının mümkün olmayacağını söylediler.. Ortaklık yaptığım site de zira kendilerinin böyle bir değişiklik yapmadığını söylemişti.. Kime inanacağımı şaşırdım.. Ancak araştırmalarıma göre bu tür link kısaltma siteleri pek de güvenli değilmiş.. (Google’un link kısaltma servisi sanırım bayağı güvenilir onda böyle sorunlar çıkmadı..)

işte benim satış ortaklığı için kullandığım url adresine spam gibi otomatik olarak eklenen asalak url adresi uzantısı:

&refs=source&ref=4709&utm_source=Affiliate&utm_

medium=GelirOrtaklarinonTR&utm_campaign==13752

hangi asalağa ya da firmaya aitse ALLAH BELASINI VERSİN!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir