Yeni Asus N550JK laptopuma doyamadan..

Laptop recai’ye döndüm haa! Yeni bir Asus laptop aldığımı daha önce yazmıştım. Ve hızlı bir notebook olmasına rağmen içeriğinde gelen programlar nedeniyle fazlasıyla yavaş olduğunu da. Bu nedenle format atıp içine 8.1 yüklemiştik. Ancak içine gömülü olan windows’u yüklemediğimiz için driver sorunları çıktı ve laptopum ne yazık ki çalışamaz durumda şuan 🙁

ühüü gözü olanın gözü çıksın  kızdım bu işin şakası tabii, sonuçta insan yapımı bu ürünler, sorun çıkmasını normal karşılıyorum..

Önce tuş ışıkları (klavye aydınlatması) kapandı. drvier’ını asus destek sayfasındaki sürücüler kısmında windows 8.1 64 bit seçtikten sonra buradan buldum ve kurdum. Ancak aydınlatma çalışmasına rağmen bu sefer de ekran kararmaya başladı durup dururken ekran kararıyordu laptop çalışırken. fn+f7 yapıp herhangi bir tuşa basınca açılıyor ekran ancak çok sık olduğundan çalışmama imkan vermiyor. Asus destek ekibi ile görüştüm biri hiç birşey söyleyemem servise getirin deyip başından attı 🙂 Telefnla destek ekibi niye var dedim bende ama saçma sapan cevaplar harici doyurucu bir yanıt alamadım. Kapadım eyvallah etmiş görünüp, ikinci kez aradığımda başka bir arkadaş çıktı, laptopta gömülü olan windows’u kurmalıydınız dedi, çünkü driver’lar onun içinde hazır kuruluymuş..şimdi tek tek elle eklemeniz lazım demesin mi? saydı saydı bir sorun için bir sürü driver indirmelisiniz dedi o da, sadece şu driver eksik olduğundandır diyemedi yani..

Asus destek ekibi ne yalan söyleyeyim baya acemi ve yetersiz geldi bana.. Kurmaya kalktık bu sefer de ekran karardığı için işlem yapamadık. Tekrar format attık bu sefer de driver kurmadan kullanalım nasıl olsa çalışıyor her fonksiyonu dedik ama bir gün sonra yine gitti ekran kararması başladı 🙂 Şimdi yine format atacağız ama bu sefer driverları hemen kuracağım TEK TEK İNDİRİP poffff… İşin kötü yanı içindeki gömülü olan windows 8 olduğundan geri dönmüyor ona, bir alt model diye.. Bu nedenle sürücüleri elle kurmam şart oldu!!! 🙁

Açıkçası iade süresi geçmese iade ederdim çünkü 3000 küsürlük bir makine için bu rezillik çekilmeye değmez. Başka laptoplarda istediğin işletim sistemiyle formatı at windows otomatik alıyor sürücülerin çoğunu, ama bunda elle yüklemek gerekiyor. Yani asus destek ekibi öyle dedi, daha pratik bir yolu varsa bilen söylesin lütfen!

Yeni Asus N550JK laptopuma doyamadan..” hakkında bir yorum

  1. Merhaba, aynı sorun bende de var şu an. Ama benimkinin data kablosu ile ilgili olduğu söylendi. Sizin sorununuz düzeldi mi? Cevaplarsanız sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir