wordpress blog’unda resim galerileri silinenler buraya :)

wordpress alt yapılı blog’unda hosting değişikliği veya host taşıma sonrası resim galerileri silinenler, bu yazı sizin için..

öncelikle itiraf etmeliyim ki; bu yazdığım makaleyi internette tarzanvari ingilizce de dahil olmak üzere hayırlı bir vatandaş yazmış olsun diye çok dua ediyordum üç gün öncesine kadar.. ara tara neredeyse iki sene olacak bu problemi bir türlü çözemedim.. çözüm tam karşımda duruyormuş ama keşfedilmesi gerekenler zamanı gelmeden ortaya çıkmıyormuş ya hani, bu da öyle sanırım..

şimdi öncelikle sorunu detaylıca bir anlatayım da sizin sorununuzla aynı mı bir bakın sonra papaz olmayalım ben ne aradım google beni nereye getirdi iki saattir okuyorum yazıyı bir işime yaramadı diye..

sorun: nar lekesi sgr hmöö niohoho :::p şaka tabi.

sorununuz eğer bu ise lütfen okumaya devam edin:

wordpress blog sahibisiniz ve herhangi bir sebepten ötürü hostunuzu başka bir hosta taşıdınız. hosta wordpress blog’u kurdunuz, dosya transfer programıyla upload (resim/galeri) klasörünün de içinde bulunduğu yedeğini aldığınız tüm klasörleri/dosyaları host’taki wp klasörleriyle değiştirdiniz ve son olarak da wordpress dashboard’dan yedeklerinizi import ettiniz. aa bir baktınız ki tüm galerin bir kısmı veya tümü yazılarda görünmüyor. işte benim yazım/makalem sizin bu gözükmüyor durumdaki galerinizi görünür duruma getiriyor. hem de çok kolay ve sadece birkaç saniyede hehey

wordpress blog resim galerilerinin silinmesi

(resmi büyük görmek isterseniz üzerine tıklayın)

bu çözümü inanın 2-3 yıldır arıyorum işin gücün arasında arayabildiğim zamanlarda aklıma geldikçe. ama ancak daha üstelik tesadüfen yeni öğrenebildim kendi çabalarımla. umarım hemencecik anlar ve kendi blog’unuz üzerindeki sorunları giderirsiniz 🙂 anlamayanlar lütfen bu yazı altına soru yazsınlar, vaktim oldukça yardımcı olmaya çalışırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir