Kaybolan Kaçırılan Çocuklar :’(

Beni takip edenler haberleri TV’den takip etmediğimi internetten göz ucuyla gündemi yokladığımı bilir. TV haberlerinde sürekli bir ajitasyon, duygu sömürüsü ve kaos olduğundan dolayı izlememeye gayret ederim. Az önce keyif çayımı doldurup bilgisayarımın başına odaya doğru yürürken salonda açık olan TV’den çocuk kaybolma haberlerinden birini daha duydum gayri ihtiyari. Bayramda da 3 çocuk kayıptı hatırlarsanız :’(

Bu çocuklara ne oluyor, nereye kayboluyorlar, kimler peşinde çocuklarımızın hiç düşündünüz mü? İnşallah değildir ama ben organ mafyasının aktif olarak iş başında olduğunu düşünüyorum Çocuk, kadın, erkek demeden kaçırıp, organlarını alarak, kalanını (!) çöpe atan mafya hani! Allah’ın laneti üzerlerine olsun!!

Anne ve babalara büyük görev düşüyor bence. Çocuklarımızın dünyaya ayak uydurabilmesi, dünyayı ve hayatı öğrenebilmesi için elbette aşırı koruyucu davranarak gelişimlerini engelleyecek kadar özgürlüklerine gem vurmak değil kastettiğim. Demek istediğim en azından çocukları okula, markete, manava vs. herhangi bir yere göndereceğinizde, hatta beraber parka gittiğinizde (yanınızdayken dahi) sıkı sıkı tembihlemeniz. Yanına yaklaşan ve çocuğunuzla bi yerlere gitmeyi teklif eden, onu çekiştiren, götürmeye çalışan biri olduğunda çocuğunuza var gücüyle avaz avaz bağırmasını tembihleyin mesela.. Daha 8 yaşındaki komşumuz Esra’nın başına gelmişti bu olay, çocuk o kadar sessizdi ki adam (bu organ mafyası değil bildiğiniz sübyancı, yani sapık!) çocuğu bi apartmanın bodrumuna kadar götürmüş. Neyseki (çok şükür) o apartmanda oturanlardan biri Esra’yı tanımış ve polis çağırmış, adam kaçmış gerçi ama en azından çocuk kurtulmuştu. Ya o kadın o çocuğu tanımasaydı??

Çocuklarınıza nasihat verin, tembih edin onları başıboş bırakmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir