Carpe Diem

 “Zihin, senin aradığın cevabı veremez. Onu sana ancak “şimdi” verebilir. İçinde bulunduğun anda, seni tanıyan ve neye gereksinim duyduğunu bilen bir “ idrak “vardır.”

 

“Ne yapacağını bilemediğin an şimdiye dön. Şimdi ne yapacağını bilir. Orada durup bekle, ihtiyacın olan şey sana gelecektir. İhtiyacın olanı sen üretemezsin.”

 

 “Sen bunların yerine gerçek dostun olan “Şimdiye” dön. Bir çocuğun anne-babasına sorduğu gibi, sen de hangi yöne gitmen gerektiğini ona sor. Herhangi bir fikir geliştirip plan yapma, sadece bilmediğini bilerek sor ve sonra da cevabı bekle.”

 

 “Masumca iste; sonra, kendine güvenerek sana ulaşmaya çalışan “doğru cevabı” bekle.”

 

“Sorunlarına cevap bulmak, sınırları ortadan kaldırmak için “şimdiye” bir şans ver ve ne olacağını gör. Aklına gelen sorun ne olursa olsun, onu “şimdiye” yönelt. Cevaba ulaşmanın yolu içinde bulunduğun andadır.”

 

“Sahip olduğun ve olacağın her türlü sorun “şimdi” tarafından çözülür.”

 

“İlk adımı at: İçinde bulunduğun ana geri dön. Sonrası gelecektir. Tek bilmen gereken içinde bulunduğun andır. Anda yaşayacaklarının hiçbiri tesadüf değildir. İnsanların mucize ve tesadüf dedikleri şeyi, içinde bulunduğu an bilir. Dikkatini topla, şimdiye dön. Her şey orada mevcuttur. Bütün gerçek cevaplar içinde bulunduğu andan gelir. “Şimdi” bilir.”

 

“İste, verilecektir; ara, bulacaksın; kapıyı çal, açılacaktır.”

İnsanlar ya geçmişi, ya geleceği düşünerek yaşıyorlar

Ve şimdiyi tamamen kaçırıyorlar.

İşte bu yüzden, “nasıl”ın cevabı,

“Şimdi”dedir.”

 

Kaynak: Zengin Adamın Sırrı kitabı

Carpe Diem” hakkında 10 yorum

 1. Ne güzel canim sagol simdiyi bana ögretici kildigin icin 🙂
  Insan ya gecmisi ya gelecegi düsünür hep buna cok katiliyorum, simdi hep kaciyor aradan ımmşeyy
  Sevgiler :çiçek:

 2. Ne güzel canim sagol simdiyi bana ögretici kildigin icin 🙂
  Insan ya gecmisi ya gelecegi düsünür hep buna cok katiliyorum, simdi hep kaciyor aradan ımmşeyy
  Sevgiler :çiçek:

 3. kapıyı çal, açılacaktır.” ! evet çileğim,biz o kadar geçmişle ve gelecekle meşgulüzki kapının önüne gidip kapıyı çalmaya bile vaktmiz olmaz çoğu zaman,ama geçmiş ve gelecekle uğraşırken anı kaybederiz hiç farkında da olmadan, :l ,düşündürücü hoş bi yaz sağolasın canım,,

 4. kapıyı çal, açılacaktır.” ! evet çileğim,biz o kadar geçmişle ve gelecekle meşgulüzki kapının önüne gidip kapıyı çalmaya bile vaktmiz olmaz çoğu zaman,ama geçmiş ve gelecekle uğraşırken anı kaybederiz hiç farkında da olmadan, :l ,düşündürücü hoş bi yaz sağolasın canım,,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir