Euro 2008 ve Futbol Hakkında

Az önce dışardan bangır bangır bir ses yeri göğü inletiyor: 

Türkiye-Hırvatistan maçı için sayın belediye başkanımız …… tüm halkımızı kültür merkezimize davet ediyor, gelin hep beraber izleyelim..

Nedense bu futbol maçları filan vatani duygularımı kabartmıyo benim.. Acaba ben vatan haini miyim dersiniz 😛

Ne bileyim onca sorun problem varken ya da en birleşilesi (ve en gerekli) konularda bile millet olarak birleşemezken böyle abuk sabuk şeylerde tek bir yüreğiz filan diyorlar ya komik buluyorum sanırım. Ondan olabilir.

Bir de en hoşlanmadığım durum; babam, kardeşim ya da arkadaşlarım hararetli hararetli bana atılan golleri ve sevinçlerini(!) anlatırken onlara ben de sevinmişim gibi rol yapmak zorunda kalıyorum ya o oluyor. Ne yapayım seviniyorlar madem sevinsinler bozmayayım diyorum.

Aslında daha çok şey söylerim ama neyse kimsenin kalbi kırılmasın.. Şurda zaten kırıp geçmiştim bir ara, o yeter..!:!

Euro 2008 ve Futbol Hakkında” hakkında 18 yorum

 1. Evet aslında futboldan önce tek yürek olmamız gereken çok daha önemli konular var.Biz millet olarak bölünmüş durumdayız,futbol ile bile bir araya gelemeyecek kadar uc noktalardayız (:

  Futbol maçlarını izlemeyi seviyorum ben.Evde,okulda oynanan maç hakkında yorum yapmayı/dinlemeyi de seviyorum ama bu benim eğlence anlayışım.Zevk aldığım şeylerden biri ama şu aşırı sevgiyi ben de anlamıyorum ;s Bütün holiganlıklara antiyim :p

 2. Evet aslında futboldan önce tek yürek olmamız gereken çok daha önemli konular var.Biz millet olarak bölünmüş durumdayız,futbol ile bile bir araya gelemeyecek kadar uc noktalardayız (:

  Futbol maçlarını izlemeyi seviyorum ben.Evde,okulda oynanan maç hakkında yorum yapmayı/dinlemeyi de seviyorum ama bu benim eğlence anlayışım.Zevk aldığım şeylerden biri ama şu aşırı sevgiyi ben de anlamıyorum ;s Bütün holiganlıklara antiyim :p

 3. Zerre kadar futbollla ilgim ve alakam yok.Aksine antipatim var.Tamam herşeyden vazgeçtim bir de magandalık yapmasalar .O da yok.Gol atılınca üst kat evi başıma yıkıyor.Terörü lanetliyorum :)))

 4. Zerre kadar futbollla ilgim ve alakam yok.Aksine antipatim var.Tamam herşeyden vazgeçtim bir de magandalık yapmasalar .O da yok.Gol atılınca üst kat evi başıma yıkıyor.Terörü lanetliyorum :)))

 5. Çok haklısın. Bende önceden deli gibi izlerdim macları ama şimdi bende bir anlam veremiyorum. Tek yürek olmak ne demek? Ülkemizde bazıları bazıları yüzünden dışlanırken bir mac yüzünden nasıl tek yürek olunur?

 6. Çok haklısın. Bende önceden deli gibi izlerdim macları ama şimdi bende bir anlam veremiyorum. Tek yürek olmak ne demek? Ülkemizde bazıları bazıları yüzünden dışlanırken bir mac yüzünden nasıl tek yürek olunur?

 7. çilekliiii ayy yarama bastın kız 🙂 blograzzide de yazdım bunu.Türk futbol magandaları bol bir ülkedeyiz malesef.Futbol canavarları mı desek ki hatta.Futbola bi antipatim yok.Ama bunca sıkıntılı zamanda bu kadar derdi tasası varken bütün insanların uyuşturucu almış gibi oluyolar ya deliriyorum.Herşey güllük gülistanlık bir elleri yağda bir elleri balda yaşıyolar.Dert tasa olmayınca böyle sevinçden deliriyolar gariplerim.en son çek maçında çocuklar uyumuştu.Allah’ım kıyamet koptu resmen gol atılınca uykudan çığlıklarla uyandı nasıl yanıma fırladı çocuk anne diye.Çıktım cama birini yakalasam camda ağzıma geleni sayıcaktım valla.Bildik bilmedik ne küfür varsa ettim.Benim evladıma bişey olsa ben o sıkılan kurşunları onun ağzına doldurmaz mıyım?
  (çok sinirlendimmmmmmmmmmm 😀 )

 8. çilekliiii ayy yarama bastın kız 🙂 blograzzide de yazdım bunu.Türk futbol magandaları bol bir ülkedeyiz malesef.Futbol canavarları mı desek ki hatta.Futbola bi antipatim yok.Ama bunca sıkıntılı zamanda bu kadar derdi tasası varken bütün insanların uyuşturucu almış gibi oluyolar ya deliriyorum.Herşey güllük gülistanlık bir elleri yağda bir elleri balda yaşıyolar.Dert tasa olmayınca böyle sevinçden deliriyolar gariplerim.en son çek maçında çocuklar uyumuştu.Allah’ım kıyamet koptu resmen gol atılınca uykudan çığlıklarla uyandı nasıl yanıma fırladı çocuk anne diye.Çıktım cama birini yakalasam camda ağzıma geleni sayıcaktım valla.Bildik bilmedik ne küfür varsa ettim.Benim evladıma bişey olsa ben o sıkılan kurşunları onun ağzına doldurmaz mıyım?
  (çok sinirlendimmmmmmmmmmm 😀 )

 9. Müşteri her zaman haklıysa cıvıl cıvıl bir tema istiyorum.bu senin çatlak ruhuna uygun değil,ben gelince beni bilem sakinleştiriyor.Bu şartlar altında gelemem bir daha buraya,renk ve hareket istiyorum ev saaabının bilgisine.Hem eniştede var artık burda çok deli yazamıyorum ayol aaa alanım daraldı kıız.ben sana gelip çılgın yazılar yazmadan duramam ki 🙂

 10. Müşteri her zaman haklıysa cıvıl cıvıl bir tema istiyorum.bu senin çatlak ruhuna uygun değil,ben gelince beni bilem sakinleştiriyor.Bu şartlar altında gelemem bir daha buraya,renk ve hareket istiyorum ev saaabının bilgisine.Hem eniştede var artık burda çok deli yazamıyorum ayol aaa alanım daraldı kıız.ben sana gelip çılgın yazılar yazmadan duramam ki 🙂

 11. merhaba ben geldim , ben de seni özledim, bloğun hayırlı olsun tam olarak inceleyemedim ama çok güzel görünüyor. güle güle , sevgiyle yaz inş. görüşmek üzre…

 12. merhaba ben geldim , ben de seni özledim, bloğun hayırlı olsun tam olarak inceleyemedim ama çok güzel görünüyor. güle güle , sevgiyle yaz inş. görüşmek üzre…

 13. Ben de alışamadım aslında çileğim..buraya gelince bizim efsaneler sitesine gelmişim gibi hissediyorum. Nette gezinirken az önce Sunay Akın’ın sitesini buldum, onun şablonu da böyle. Ben yine nereye gittim sandım? Hah işte, http://dunbuguninsan.blogspot.com/ eheueheu..Hakkat renklendirmen lazım. Gerçi, ben alışkınım dediğim gibi bu renklere ama ne diyosun sen bu işe? Sen sevdin mi yeni evini? Maçı izlemiyorum ama kulağımın ucuyla dinliyorum, eşim izliyor….İnşallah alırız, uzatmalardayız şimdi.

 14. Ben de alışamadım aslında çileğim..buraya gelince bizim efsaneler sitesine gelmişim gibi hissediyorum. Nette gezinirken az önce Sunay Akın’ın sitesini buldum, onun şablonu da böyle. Ben yine nereye gittim sandım? Hah işte, http://dunbuguninsan.blogspot.com/ eheueheu..Hakkat renklendirmen lazım. Gerçi, ben alışkınım dediğim gibi bu renklere ama ne diyosun sen bu işe? Sen sevdin mi yeni evini? Maçı izlemiyorum ama kulağımın ucuyla dinliyorum, eşim izliyor….İnşallah alırız, uzatmalardayız şimdi.

 15. Geri izleme: Mevsimler Gibi~~ » Blog Archive » Wordpreste Yazdıklarımızdan

 16. Geri izleme: Mevsimler Gibi~~ » Blog Archive » Wordpreste Yazdıklarımızdan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir