Ya Rabbi! Sabrına Kurban Olayım..

#529KardeşinAsılıyor hashtag’ini lütfen facebook, twitter, friendfeed gibi sosyal mecralarda bir iki cümlelik bile olsa samimi bir dua ile paylaşalım Allah rızası için.. selfie paylaşmak kadar trendy olmayabilir ama öteki tarafta selfie sormayacaklar bize çünkü başka planları var..

Allah’ım sen kadar sabırlısın. Evet sensin, “sakın zalimlerin yaptıklarından Allah’ın gâfil olduğunu sanma! Ancak Allah, onların cezalarını, gözlerin dışa fırlayacağı güne erteler.” diyen, ancak biz aciz ve sabırsız kulların hani olur ya belki bir an önce zalimleri yok ettiğini görebiliriz, en azından cezalandırdığı görür de seviniriz diye hasretle bekliyoruz Allah’ım..

mısır idam cezaları 2014

Allah’ım dünya öyle pis ve kirli ve gittikçe de iğrençleşen bir yer ki, artık gidişat ben ve ben gibileri çok yormakta.. Ciddi anlamda yaşlandığımı ve yorulduğumu hissediyorum.. Evet bunu da mis kokan resulün demişti, “Dünya müminin zindanı, kâfirin cennetidir”, inşaAllah sana layık bir kul olabileceğiz belki müslüman kardeşlerimizin ve dünyada acı çektirilen tüm masum insanların,  küçücük çocukların ve hatta!!!! bebeklerin, anne karnında bekleyen ceninlerin!!!! acılarıyla acılandıkça.. Onlara bile kıyıyorlar Yarabbim, sen ne büyüksün ki; sabrediyorsun, erteliyorsun zalimleri yakacak çetin azabını ve kahrını..

Ah Mehdi (A.S)’ı artık bir göndersen Rabbim, ahh..

Rabbim bizleri affet sadece seyrettiğimiz, sadece ağlayıp dua isteyebildiğimiz için.. Ama sadece dua etmek ve ülkemizin liderlerine * e-mail atıp, telefon etmek geliyor elimizden.. Hepsi bu.. İnşaAllah bir faydamız olur, malum: “Allah’a kabul edileceğini kesinkes bilerek dua edin. Çünkü Allah (C.C), gafil kalbin duasını kabul etmez” Hz. Muhammed (SAV)

* Allah onları muvaffak etsin, sağlık ve afiyet versin, onlar da olmasa müslüman alemi ne yapacak.. Paraya tapan araplara kaldıysa müslüman alemi vay halimize!!

Ya Rabbi! Sabrına Kurban Olayım..” hakkında 4 yorum

  1. Amiiin sevilay amiin. Elimzden keske daha fazlasi gelebilse. Umarim bizlerde yok olduklarini aci cektiklerini olmeden biraz bile olsa goruruz 🙁

  2. gözyaşlarımı tutamadım okurken, her duamda olduğu gibi. Allah dualarımızı kabul etsin inşallah 🙁

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir