pürüzsüz bir cilt için evde yapılması gerekenler

pürüzsüz bir cilt için evde yapılması gerekenlerpürüzsüz bir cilt için evde yapılması gerekenler çok yorucu olmasa da biraz vakit ister. pürüzsüz bir vücut için ilk şart bence; derinlemesine bir temizlik ve sonrası doğru bir nemlendirme. banyoda olmazsa olmazım vücut peelingleri ve ipek kese (ya da zevkinize göre seçeceğiniz el örgüsü en güzel lif modellerinden de olabilir) kesesiz banyoya banyo demem. vücut bakımı yaparken pürüzsüz bir cilt için ne yapmalı? işte altın kurallardan biri; vücuda uygun bir peeling seçmek. ben vücut için ayrı ayaklarım için ayrı bir peeling kullanıyorum. yüzüm için kullandığım peelingi de burada ve burada belirtmiştim. Daha reklamları çıkmadan önce de Diadermine 3’ü 1 arada peeling ve yüz temizleme jeli alıp denedim, o da güzeldi. konu dışı ama; banyonuzu eğer sıcak su ile yaptıysanız çıkmadan hemen öncesi bacaklarınıza ve ayaklarınıza soğuk su tutmanızı öneririm ayak ve bacak varislerini önlemek ve beyne kan gitmesini hızlandırmak için. (ayrıca bu bir sünnettir)

evet vücut bakımım için bunları yaptıktan sonra vaseline cocoa butter derinlemesine bakım kakao yağı ve E vitamini içeren vücut losyonu ile cildimi nemlendiriyorum. temizlendikten sonra yumuşak bir cilt sonrasında sağlıklı bir görünüm demek. selülit ve çatlakları önlemek adına lierac jel krem ve lierac ampul kullanıyorum. çatlakları ve selülitleri önlemek için bu kremi günde 3 kez mutlaka kullanın derim. gerçekten çok faydasını gördüm hamileyken. ama sadece hamileyken değil özellikle hızlı kilo alıp verme eğiliminde olanlar için sürekli kullanılması gereken çok önemli bir vücut bakım ürünü diyebilirim.

pürüzsüz bacaklar için evde yapılması gerekenler

pürüzsüz bacaklar 🙂

günlük vücut bakımı için bu kadar şımarıklık yeterli bence =) ama siz ben bacaklarımın / dekolte bölgemin parlak ve ışıltılı görünmesini de istiyorum derseniz sally hansen pırıltılı shine bacak spreyini öneririm. dekolte için de kullanılabilir. göğüs dekolte bölgesini parlak ve ışıltı göstermek içinse simli hoş kokulu vücut kremlerini tavsiye ederim. Avon, Victoria’s Secret, Oriflame, Max Factor gibi hemen hemen her kozmetik markasından temin edebilirsiniz bu simli vücut kremlerini.

bu arada eğer epilasyon bölgeleri dışındaki vücudunuz da tüylüyse ya da kol, yüz gibi vücudun en çok görünen bölgelerinde tüyleriniz koyu renkliyse sally hansen tüy sarartıcı (Türkiye’ye artık ithalatı yapılmıyor ne yazık ki) veya vivet tüy sarartıcı kullanabilirsiniz. ben kollarımdaki ince tüyleri sarartmak için kullanmıştım bir ara ve çok çok memnun kalmıştım. tüyler sanki alınmışçasına kayboluyor özellikle sally hansen tüy sarartıcı ile. ama vivet tüy sarartıcı da güzel (sesu markasını asla tavsiye etmem tüy sarartıcı konusunda. neden derseniz çok sarı yapıyor tüyleri ve bu da eskisinden daha belirgin tüylere sebep olabiliyor.)

en sevdiğim yüz bakım/makyaj ürünleri

en sevdiğim saç bakım ürünleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir