Kanal D’nin Kırdığı Ceviz Bini Aştı Artık..

Habervaktim.com’dan ilgimi çeken bir haberi paylaşmak istedim sizinle. Kanal D’nin ahlaksız dizileriyle alakalı.. Bu gerçekleri bir çoğumuz en bilinçli şekilde bilsek bile yine de iş icraate gelince nedense sesimizi soluğumuzu çıkartamıyoruz ne yazık ki.. Ağzımız açık soluksuz izliyoruz o saçma salak dizileri (kendimi de katıyorum işin içine ki sonra: “sanki sen çok mükemmelsin, ahlak dersi veriyorsun blog’unda” demesin yine birileri çıkıp da..) Bir de bugün girdiğim haber sitelerinden birinde gayri ihtiyari olarak bi top modelin “çıplakken kendimi çok iyi hissediyorum” başlıklı röportajını gördüm. Bu tür haberleri yayınlıyorlar ki; millet çıplaklığın zirvesinde dolaşsa dahi utanmasın, ar damarı çatlamış ve namussuz görünmeyi normal görsünler.. Bir orospuyla yan yana geldiğinde hangisinin orospu olduğu belli olmayacak şekilde giyinmek bence namussuzluktur EVET! Ha bu yobazlık mıdır? O da senin çarpık görüşündür.

Allah sonumuzu hayır etsin inşallah gidişat kötü kolla g.tü denir bu durumda galiba.

Aslında sorun bizde, hep başkalarında arıza bulmak kolay, neden kendimize dönüp asıl yapmamız ve hiç yapmamız gereken şeylere odaklanmıyoruz?? Mesela bakmasak onlara, izlemesek ağzımızın suyu aka aka seyretmesek ha? Zor di mi bu lak lak konuşmak kolay.. Zor olan bunu başarmak bence..  Neyse işte o bahsettiğim haber, aşağıda..

Kanal D, ahlaksızlıkta sınır tanımıyor…

Ahlaksızlığı kendisine ölçü edinen Kanal D adlı televizyon, aile yapısını dejenere eden yayınlarını devam ettiriyor. “Küçük Kadınlar” dizisinde anne ve babası ölen 5 kız kardeşin güya hayatı anlatılırken; ahlaksızlığın öne çıkarılması ise dikkat çekiyor.

Kenan KIRAN’ın haberi…

Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Kanal D televizyonu Türk aile yapısını baltalamaya devam ediyor. Önceki gece yayımlanan “Küçük Kadınlar” adlı dizide, eniştenin 75 milyara lisede okuyan yeğeni ile gayrimeşru ilişkiye girmesini gösteren televizyon, büyük bir ahlaksızlığa daha imza attı. ‘İsrail maçının iptali eylemine çağrı metni’ yayınlayan Denge Radyo’ya yayın durdurma cezası veren Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Aşk-ı Memnu ve Küçük Kadınlar adlı dizilerle ahlaksızlığını meşrulaştırarak aylardır ekranlara getiren Kanal D’ye hiçbir işlem yapmıyor.

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Kanal D televizyonu, büyük bir ahlaksızlığa daha imza attı. Kanal D televizyonu, önceki gece yayımlanan “Küçük Kadınlar” adlı dizide, eniştenin para karşılığı lisede okuyan yeğeni ile gayrimeşru ilişkiye girmesi gösterildi.

ENİŞTENİN, 75 MİLYAR LİRAYA YEĞENİ İLE GAYRİMEŞRU İLİŞKİSİ

“Küçük Kadınlar” adlı dizide, anne ve babası ölen 5 kız kardeşin hayatı anlatılıyor. Önceki gece yayınlanan bölümde, zor günler yaşayan kız kardeşlerden biri ahlaksız bir yola başvuruyor. Küçük kardeş, ablasının yaralanması üzerine hastane masraflarını karşılamak için eniştesinden 75 milyar para istiyor. Enişte, yeğeninin bu teklifini kabul ediyor; ancak 75 milyar karşılığı yeğeni ile birlikte olmak istiyor. Yeğen, eniştenin teklifini kabul ediyor. Kanal D televizyonu, işte bu içerikteki filmi, çekinmeden yayınladı. Dizinin önceki bölümlerinde de, eniştenin yeğenine tecavüz etmesi gösterilmişti.

ZİNA ÖVGÜSÜ DE YAPILMIŞTI

20 Ocak gecesi yayınlanan “Küçük Kadınlar” adlı dizide de, 17 yaşında lise öğrencisi olan Armağan (Hande Soral) birlikte okuduğu Ebru’nun hamile olması üzerine tartışıyor. Ebru, hamile olmasını savunuyor ve “Çok aşık olmuştum. Nesi varmış yaşımın? Sen de geri kafalılık etme iyice” şeklinde konuşuyor. Dizide, zinayı, hem de lisede okuyan bir öğrencinin övmesine yer verilmesi dikkat çekici bulunuyor. Dizide, lise öğrencisinin gayrimeşru bir şekilde hamile kalması, çağdaşlık olarak sunuldu.

DİZİNİN YAPIMCISI D PRODUCTIONS

“Küçük Kadınlar” dizisinin yapımcılığını D Productions üstlenmiş. Dünya klasikleri arasında yer alan “Küçük Kadınlar” adlı kitaptan esinlenilerek ekrana taşınan dizide, annesi ve babası ölen 5 kız kardeşin hayata yeniden tutunmak için verdikleri (sözde) mücadeleler anlatılıyor. Dizinin senaryosunu Deniz Akçay, yapımcılığını Ayşe Durmaz, yönetmenliğini ise Hakan Arslan yapıyor.

YEĞEN, AMCASININ EŞİYLE GAYRİMEŞRU İLİŞKİYE GİRİYOR

Kanal D televizyonunda yayınlanan Aşk-ı Memnu adlı dizide de amcasının eşiyle gayrimeşru ilişki yaşayan gencin ahlaksızlığı, meşrulaştırılarak aylardır ekranlara getirildi. Kanal D’de haftalık olarak yayınlanan ‘Aşk-ı Memnu’ dizisinin geçen hafta yayınlanan sezon finali bölümünde, amcasının eşiyle gizli ilişki yaşayan dizi karakterini canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ, dizide yengesini canlandıran Beren Saat’le gayrimeşru ilişkide bulunmuştu.

KANAL D, AHLÂKSIZ TEKLİFE DE YER VERMİŞTİ

Kanal D televizyonunda, başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci’nin oynadığı ‘Binbir Gece’ dizisinin ilk bölümünde de büyük bir ahlaksızlığa yer verilmişti. Dizinin ilk bölümde, genç ve dul bir kadın olan Şehrazat (Bergüzar Korel), lösemi hastası çocuğunun tedavisi için ihtiyaç duyduğu 150 bin doları patronu Onur’dan (Halit Ergenç) borç olarak istiyor, ancak Onur, bu parayı kendisiyle bir gece geçirmesi karşılığında verebileceğini belirtiyordu. Teklifi kabul eden Şehrazat, dizinin ikinci bölümünde patronuyla bir gece geçiriyordu.

RTÜK HİÇBİR İŞLEM YAPMADI

‘İsrail maçının iptali eylemine çağrı metni’ yayınlayan Denge Radyo’ya yayın durdurma cezası veren Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Aşk-ı Memnu ve Küçük Kadınlar adlı dizilerde ahlaksızlığını meşrulaştırarak aylardır ekranlara getiren Kanal D’ye hiçbir işlem yapmıyor.

Kanal D’nin Kırdığı Ceviz Bini Aştı Artık..” hakkında 2 yorum

  1. Türk toplumu malesef son 20 yıldır kültürel ve ahlaki boyutta peyder pey çökmekte.Hep büyüklerimiz “yeni nesil çok kötüye gidiyor” der yıllardır 70 de de 80 de de şuandada ben hep dalga geçerdim hadi canım derdim ama gerçektende öyle çünkü çöküş bir anda olmuyor peyder pey oluyorda ondan özgür olmayı biyerinden anlayan garip bir toplumuz.Köylü milletken şehirli millet olmaya çalışıyoruz fakat onuda beceremiyoruz.Bizdeki güzel hasletler bir bir yok oluyor. Artık millet olarak karakteristik bir özelliğimiz yok malesef.Bunun sebebi bence Geçmişteki tarihdeki şuurun yok olması. Osmanlı ve diğer geçmiş şuurumuz yok olmuş.İnsanların birbirine acımasız yaklaşımı, küçücük yaşta çocuğun üçkağıdı düşünmesi yok etti bizi. Birde hizipleşme iyice batırdı. Taraflaşma taraf olmayanın ber-taraf olması.Bu dizilerin izlenme rekorları kırmasını getirdi.Haliyle kötü bir ufuk çizmek istemiyorum ama yeni nesil 90 doğumlularla bu dahada kötü bir hal alacak çünkü onlar hiçbir şeyin farkında değiller.Ben gene büyüklerimizin söylediğini söyleyim “yeni nesil çok kötüye gidiyor” babam peyder pey aşama aşama her 10 yılda bir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir