Gitti Gidiyor Sitesine İlan Verenler Dikkat

Gitti gidiyorda bir dükkan açtığımı söylemiştim, hesapta dükkan açınca istediğim kadar ilanı ücretsiz verebileceğimi sanıyordum ama işin aslını astarını okuyup araştırmadan işe üç maymunu oynayarak balıklama daldığımdan dolayı yanıldım.

Şuan aylık 25 tl. dükkan ücreti yanında, sattığım (daha doğrusu satacağım) her ürün için en az %10 komisyon ödeyeceğim artıı en can alıcı kısmı ise her ilan 0.40 tl (resimli, kalın yazılı ya da en üstte “vitrinde” çıkacak bir ilan olması halinde bir ürün listeleme fiyatı 2.5-3 tl.ye kadar çıkabiliyor!)

Şimdi ben bunları yazıyorum, neden? Hani benim gibi safoşlar gitti gidiyorda dükkan açtığında diğer dükkan açmadan ilan verenler gibi listeleme (ürün ilanı verme) konusunda şanslı olduğunu düşünmesin, yok öyle.. İlle ücret ödeyeceksin.. Yedirmiyor gitti gidiyor öyle liste sıralarını.. Dükkanın olsa da olmasa da gitti gidiyor’da bir ürünü en az 0.40 tl.sına (standart listeleme ücretiyle) listeleyebilirsin.. Tabi dükkan avantajları ayrı, ona girmiyorum..

Aslında bana koyan bunlar değil, benim takıldığım nokta şu..

Dün ya da dünden bir önceki gün -evvelsi gün demek neden çok zor geliyor bana yine bir ürünümü listeleyeceğim gitti gidiyorda.. Bir baktım 0.40 tl. olması gereken standart listeleme ücreti 1.20 tl. gösteriyor.. Allah Allah bu adamlar üst üste 2-3 ilan ekleyince fiyatı mı yükseltiyor düşüreceği yerde dedim.. Ama tahmin ettiğim gibi ilan verirken sayfaları geri ileri tuşlarıyla oynattığım için hesap tutarı artmış. Yani şuna dikkat edin gitti gidiyora ilan verecek olan arkadaşlar:

ilan vereceğiniz, satacağınız ürünün kategorisini seçtiğiniz sayfa ve ürün bilgilerini girdiğiniz sayfadan başlayarak kredi kartı bilgilerinizi yazacağınız sayfaya kadar olan bölümde, tarayıcınızda bulunan bir sayfa ileri ya da bir sayfa geri tuşlarına “BASMAYIN” Ürün bilgilerinizi kontrol ede ede gidin, kredi kartı ile ödeme sayfasına kadar.. Mutlaka ilerlediğiniz sayfadan geri dönmeyeceğinize emin olduktan sonra bir sonraki aşamaya geçin..

Diyelim ki yanlışlıkla yaptınız.. İlerlediğinizden sayfadan bir önceki sayfaya geçtiniz yani. İyi nane yediniz dicem ama demiyorum Ben de yapıyorum canım bazen dalgınlıktan, insanlık hali ne var alla alla.. Hemen o ilanı ve o ilanın taslağını da SİLİN ve üye çıkışı yapın, PC çerezlerini, web geçmişini filan ne varsa temizleyin. Sonra tekrar girin gitti gidiyor üye girişinden.. Ve ilanınızı bu sefer dediğim gibi girin. Ama siz her ihtimale karşı yine de ödeme kısmına geldiğiniz bir bakın, standart listeleme ücreti 0.40 tl. değilse artık tavsiye verebileceğim başka bir şey yok.. Çünkü bu konuyu açıkçası ben de tam olarak anlayabilmiş değilim neden listeleme fiyatı durduk yerde artıyor anlamadım.. Dün mesela size anlattıklarımın hepsini yaptım tekrar girdim ilanı sil baştan ama listeleme ücreti 0.80 idi yine de Bir ürünü 5-6 kez girdim sildim yok böyle birşey yaa.. Sanırım herşeyi silip üye çıkışı da yaptıktan ve bilgisayarın çerezlerini, geçmişini vs. temizledikten sonra birde bilgisayarı yeniden başlatmak filan gerekiyordu “Yuh anasını yaa oldu birde format atalım bari!” dediğinizi duyar gibiyim Ne bileyim işte ürün listelemeye başlayalı  5 gün oldu ve gitti gidiyorun yediği naneleri ancak bu kadar anlayıp anlatabiliyorum

Hani bazı sitelerde ödeme yaptığınız halde ileri geri yaparsanız aynı ödemeden bir kere daha çekilme riski oluyor ya, buda aynen onun gibi birşey.. Artık adamların işlerine mi geliyor bilemem ama bu durum oldukça can sıkıcı.. Anlatırken bile sıkıldım ya hu Ödeyeceğiniz tutarın 2-3 hatta 4-5 katını ödeme riski söz konusu. 1 kuruşunu bile soygunculara ve sahtekarlara kaptırmak istemeyen biriyseniz gitti gidiyorda ürün satarken (ilan verirken) ödeme sayfasına geldiğinizde ödeme hesabınızı kontrol edin. Birde satacağınız ürünün bilgilerini fiyatını filan dikkatli ve iyice düşünerek girin – yazın, çünkü; revizyon adı altındaki ürün bilgisi güncelleme özelliği de ücretli TAM BİR SOYGUN YA HU!

DÜZELTME: Standart listeleme ücretleri (opsiyonel özellikler içermeyen listelemeler) 0.35 tl. ile 3 tl. arasındaymış. Bunu yeni öğrenmiş bulunuyorum. Yani satacağınız ürünün başlangıç fiyatına (açık artırma başlangıç fiyatına) göre standart listeleme ücreti ödüyormuşuz (via)

Gitti Gidiyor Sitesine İlan Verenler Dikkat” hakkında 3 yorum

  1. Aynı tuzağa ben de düştüm. Elimdeki kitapları satayım derken kardan fazla zararım oldu. Mal gibi dükkan açtım ve devamında her bir ürün için listeleme ücreti ödemek zorunda kaldım. Benim anladığım kadarıyla bu sistem üzerinden para kazanabilmek için ciddi karlı ürünler sergiliyor olmak lazım. Her 10 günde bir ürün listeleme ücreti ödenecekse ucuz ürünlerde zarar etmek işten bile değil. Bu bana ders oldu. Ama daha satışı gerçekleşmeyen ürün üzerinden “listeleme ücreti” kılıfıyla bu şekilde pazar kazanılması hiç etik değil. 10 gün süre veriyor. Kimse girmedi ilanına bakmadı veya ilanını görmedi, sen ödediğin listeleme ücreti ile kalıyorsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir