Annem Annem Canım Anneme Ne Alsam/Yapabilirim?

anneler günü 2016Anneler günü 2016 anneler günü ne zaman? Bu sene anneler günü 8 Mayıs 2016 Pazar günü kutlanıyor.. diyerek konumuzu açalım.. Anneler bir tane yaa.. Bu tartışılmaz bence.. Evet, kiminin babası hatta sadece halası, teyzesi ya da ninesi annesinden daha iyi ya da hayırlı olabiliyor, böyle istisnalar da gördüm ama, anneler genel olarak birtane.. Bunda bence birçok kişi de hemfikir.. Özellikle ülkemizde.. Hal böyle olunca annelere hediye almak da mecburiyetten öte bir zevke dönüşüyor.. Ben şahsen anneme hediye almayı çok seviyorum, Allah’ın rızasına yakınlaştıracak bir iş olarak da gördüğüm için olabilir bu.. Sonuçta ben de bir anneyim ve yavrumu 9 ay 10 gün ne sıkıntılarla karnımda taşıdığımı bir ben bir Allah bilir -hatta ilk bebeğim daha fazla karnımdaydı, bakalım ikincisi ne kadar kalacak karnımda 🙂 “İnsan” anne olunca anasının kıymetini daha iyi anlıyor hiç şüphe yok bunda.. İnsan kelimesini tırnak içerisine aldım dikkat ederseniz, malum, anasının kıymetini anne olsa da bilmeyenler var hala şu dünyada!

Annem Annem Canım Anneme Ne Alsamİşin gırgır kısmına geçelim şimdi.. Anneler günü, babalar günü, sevgililer günü vs. bu tür günlerin tamamen ticari projeler olduğuna inanan; ama sadece bugünlerde değil, diğer günlerde de hediyeleşmek sünnettir babında, sünnete vesile amacıyla, sevdiklerine hediyeler alan/veren biri olarak bu günleri de hediyeleşmek için fırsat gören kişilerden olduğumu belirtmeliyim.. İlle de anneler günü özellikle.. yaa aslında önceden daha detaylı yazmıştım anneler günü hakkındaki düşüncelerimi..

Anneler Günü Hediye Alternatifleri

Eğer siz de hala anneme ne hediye alsam, anneme ne hediye alabilirim derdinde ve tasasındaysanız şurdaki yazıma bir göz atmanızı öneririm. Ama siz daha özel bir şeyler yapmak istiyor ve anneme ne yapabilirim, annemle nerelere gidebilirim ya da anneler gününde yapılabilecek etkinlikler gibi düşünceler içerisindeyseniz yine bu yazım işinize yarayabilir ve arayışlarınız da yazıda önerdiğim anneler günü hediye fikirleri sayesinde son bulabilir..

Şimdiden; çocuğuna sadece dünyevi değil, uhrevi yaşamı için de faydalı olabilecek şeyleri öğreten, onları İslam üzere eğiten ya da en azından İslam’ı sevdirerek eğitmeye çalışan, gönlü sevgi dolu tüm güzel yürekli anneleri muhabbetle kucaklar, anneler gününü kutlarım..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir