İpad air wifi mı cellular mı?

İpad air wifi mi cellular mı?

İpad air tabletimi alalı cellular özelliğini daha yeni kullanma şansı buldum bulunduğum tatil yöresinde. Tatil yaptığım mekanda ne yazık ki 3g inanılmaz yavaş, bazen edge hatta gprs çekiyor 🙁 ama en kötüsü de servis yok yazdığı zamanlar ki o zamanlar haliyle operatör de çekmiyor (3g’nin şebekeyle bir alakası yok, yani telefon çekmese bile 3g şebekesi farklı olduğundan internet çekebiliyor aynı hızda)

Şimdi asıl söylemek istediğim konu şu arkadaşlar. Eğer bir ipad air tablet almak niyetinde iseniz ve elinizde modem olarak da kullanılabilir bir akıllı telefon da mevcut ise kesinlikle İpad air wifi almanızı tavsiye ederim. Nedenlerini de hemen sıralayayım. Neden bir, ki bence en önemlisi fiyat farkı, arada neredeyse 500-600 lira ücret farkı oluyor ki wifi tableti de cellular gibi kullanabiliyorsunuz yukarıda da dediğim gibi eğer modeme dönüşebilen bir akıllı telefon sahibiyseniz. Neden iki, herhangi bir ipad air cep telefonunuzu modem olarak kullandığınızda ipad air cellular hızından daha hızlı çekiyor interneti 😉

yani sonuç olarak benim durumuma bakacak olursak arkadaşlar 500 lira fazladan ödedim 🙁 İpad air wifi almakla yetinseymişim çok iyi olacakmış, çünkü şuan zaten ipadimi sim kartsız bir şekilde, iphone 5 telefonumu modem gibi kullanarak internete bağlıyorum, ve daha da güzeli jet gibi hızlı internet kullanıyorum.. Bu arada laptopta da modem olarak kullandığım cep telefonum sayesinde daha hızlı internete bağlanabiliyorum.. Yakın zamanda iphone telefonu modem olarak kullanmak nasıl olur yazısı yazacağım..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir