canon ixus 125 hs dijital kompakt fotoğraf makinesi

canon ixus 125 hs 16 mp 5x optik 3 lcd dijital fotoğraf makinesiuff ne uzun bir başlık oldu :p adı: canon ixus 125 hs dijital kompakt fotoğraf makinesi sahibi: ben 🙂 kızımın fotoğraflarının daha güzel ve net olmasını istiyorum büyümeden onun en güzel karelerini yakalamak peşindeyim. boş vaktim olmadığından öyle aman aman bir fotoğrafçılık seviyem yok elbette, amatör fotocuyum :p kızım ve eşim ile bazen de annemlere gidince sevdiklerimi çekiyorum. dediğim gibi fotoğrafçılığın hobisi bile oldukça külfetli, boş zaman olması lazım bana kalırsa. ben zaten dışarıya fazla çıkabilen biri de olmadığımdan benim için daha da uzak bir hayal.

neyse sadede geleyim canonun dillere destanlığı aşikar fotoğraf makinelerinde. ben SLR makinelere sıcak bakmıyorum çünkü proffessionel takılmayacağım için onca param çöpe giderdi. ayrıca; onu taşıyacak kollarımda bebek bezi, biberon ve mama dolu çantalar dolu :p o kadar büyük bir makine çantasıyla dolaşamam. bana pratiklik lazımdı. şöyle zınk diye çekicek, sonra hemen kaybolacak çantamda. kompakt makinemiz vardı bir tane aslında Samsung marka. onun el titrediğinde titretme ve deklanşöre brkaç kez basmamıza rağmen çekmeme huyları olduğundan bu makineye geçmeye karar verdim.

canon ixus 125 hs dijital kompakt fotoğraf makinesi yorumum: karanlıkta bile nefis çekiyor fotoğrafları. en ufak bir kalite azalması olmuyor ayrıca flaş muhteşem aydınlık veriyor. hızlı çekim sayesinde fotoğrafları bir gazeteci kadar hızlı çekemesenizde yine 2-3 sn.de bir arka arkaya gibi çekebiliyorsunuz. kamerası çok net full HD ancak; karanlıkta flaş özelliği yok mu, ben mi bulamadım bilmiyorum, karanlıkta fotoğraftaki gibi bir aydınlatma başarısı yok. gelelim zoom yani yakınlaştırma özelliğine. zoom yaparken kamera çekiminde ses gitmiyor diğer bazı fotoğraf makinelerindeki gibi. ayrıca yakınlaştırdığınızda bile kalite azalması olmuyor yine bazı makineler gibi. pili şarj edilebilen lion pil. hani şu cep telefonlarındakinden şarjı. ince ve kalıp gibi olanlardan. kutusundan SD hafıza kartı ve koruyucu kılıf çıkmıyor, bunları ayrıdan almanız gerekli. hafıza kartı alacaklara tavsiyem en az 16 gb. alın çünkü; bir fotoğraf boyutu bile 4 mb bu fotoğraf makinesinde 🙂 kamerasında full HD video çekimi yapıca 8 gb yetmez size. ben Toshiba 16 gb mikro SD HC class 4 hafıza kartı aldım. kılıf da canonun orjinal bir kılıfını aldım.

cam gibi ve net çekiyor, karanlıkta ve zoom yapınca bile fotoğrafı bozmuyor, kamerası güzel çekiyor, ayrıca çokta şık görünüyor. e bunlar bana yeter de artar bile 🙂 umarım bu makineden almak isteyen ve araştırma yapıp google’dan sitemi ziyaret eden okuyucularım için işe yarar yorumlar olmuştur yorumlarım.

not: ben fıstık yeşilini aldım ama aslında gözüm pembedeydi ne yazık ki pembesini bulamadım 🙁 bu arada 800 küsürlük bir makine ama ben 299 liraya aldım arabulvar.com’dan.

canon ixus 125 hs dijital kompakt fotoğraf makinesi” hakkında bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir