ilk “kap”ım :)

apoletli military askeri lacivert kapyenimoda.com‘dan uzun lacivert kapım geldi bugün. 1 beden büyük aldım hamileyim diye -yani 38 beden- iyiki de öyle almışım ancak oldu :p kesinlikle bayıldım modeline ve kesimine. eşim çok beğendi bu da beni daha çok mutlu etti 🙂

kap kelimesini ilk olarak 3-4 yıl önce armine mağazasında gezerken tezgahtar kıza “üstündekinden burda satılıyor mu” dediğimde “bu kap modellerimiz henüz mağazamızda yok” dediğinde duymuştum. hatta ne diyor bu ya ne kapı demiştim de tekrar: “hönk efendim” diye sormuştum 😀 ilginç bir isim olmuş.

yıllardır pardesü olarak bildiğimiz tesettür kıyafetinin daha moderni ve biraz daha modellisinin adı kap olmuş da haberim yokmuş. kaplar ara boy ve kısa boy olmak üzere iki çeşit oluyor uzun kap olmuyor çünkü uzununun adı pardesü oluyor  🙂

sadede geleyim ilk “kap”ımı geçenlerde yenimoda.com‘dan sipariş ettim 89,9 tl.sına düşmüştü ama ben nerdeyse bedavaya aldım. (yeni moda’dan aldığım birçok eşyada olduğu gibi.) bugün elime geçti kap ve çok beğendim doğrusu. yenimoda.com bugünlerde kazandığım hediye çeklerinden bazılarını hesabıma işlemediniz -sanırım teknik bir sorun- ancak onu da çözeceksiniz diye bekliyorum.

bu kap uzun zamandır aradığım bir modeldi -military-askeri tarzda düğmeleri var ve apoletli- rengi de lacivert zaten bir yıldır bu renk ve modelde bir kap arayışındaydım. uzun olması beni de eşimi de ayrıca sevindirdi.

ilk “kap”ım :)” hakkında 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir