Colgate Sensitive Pro-Relief

colgate sensitive pro-relief diş macunu diş hassasiyetine kesin çözümİlk Fikri Mühim kampanyamın hediye paketini almamla denemeye ve numuneleri dağıtmaya başlamam da bir oldu. İlk Fikri Mühim kampanyam Colgate Sensitive Pro-Relief diş macunu oldu.

Açıkçası reklamları TV’de ilk gördüğümde hadi ordan demiştim. Neden derseniz çocuk kandırır gibi bir reklam yapmışlar diye düşündüm çok basit geldi, hem ayrıca diş hassasiyetinin ne olduğunu bildiğim için bir diş macununun bu kadar kısa sürede etkin bir biçimde diş hassasiyetini ortadan kaldırabileceğinin söylenmesi ve reklamdaki bayanın daha diş macunu dişine sürülür sürülmez “bu kadar çabuk nasıl olur” filan demesi bana abartılı gelmişti. Reklam ve slogan basitti ama..  2006-2007 yıllarını dişçilerde geçirmiş, lamine porselen yaptırmak adına bolca kanal tedavisi ve dolgu yaptırmış, dişleri bu kadar yıpratılmış dolayısıyla da diş hassasiyetlerini de sık yaşamış (ve yaşayan) biri olarak şunu çok net söyleyebilirim ki colgate sensitive-pro relief diş macunu diş hassasiyetleri adına kesinlikle etkili bir diş macunu. “Söylendiği kadar var.” Bu arada bikaç numuneyi zulalayan aşkım da çok beğendi. O’nun ağzının için dağılmış durumda, bir ara toplanması gerek :p  En azından diş hassasiyeti sorunu yaşamaz artık ehemöhöm

Numuneleri dağıttığım arkadaşlar arasında diş hekimim sevgili Bahar da vardı. Bahar ve eşi diş hekimi ve kendilerine ait özel bir muayenehaneleri var. Kendileriyle Nişantaşı’nda lamina porselen yaptırdığım dönem tanışmıştım. Benim laminelerimi Bahar yapmıştı sağolsun.

Diş macunundan onlar da memnun kaldıklarını söylediler. Muayenehanelerinde bu macunu diş hassasiyeti olan hastalarına önermelerini ve bıraktığım numuneleri diş hassasiyeti problemi yaşayan hastalar üzerinde denemelerini önerdim. İkisi de bu konuya sıcak baktı ve ilgiyle karşıladı. Colgate Sensitive Pro-Relief diş macunu numune deneyimleri sonucunda da bunun çok iyi bir fikir olduğuna karar verdiler.

Şimdi onlar diş hassasiyeti olan tüm hastalarına Colgate Sensitive Pro-Relief önerecek ve muayenehanelerinde şiddetli diş hassasiyeti çeken hastalarına pro argin teknolojisi ile anında rahatlama sağladığı için bu diş macunu ile 1 dk.lık diş ve diş eti masajı uygulayacak.

Pro-Argin™ teknolojisi içeren Colgate® Sensitive Pro-Relief™’i keşfedin.Devrim niteliğindeki Pro-Argin™ teknolojisi dişin merkezine giden dentin tübüllerini kapatarak diş hassasiyetini kökten rahatlatır.
•Anında rahatlama (Direk uygulama ile)
•Uzun süreli rahatlama (Günlük fırçalama ile)

Diş hassasiyetiniz var mı yok mu? Küçük bir muayeneye ne dersiniz? TIKLAYIN

Diş hassasiyeti ile igili detaylı bilgi için TIKLAYIN

Colgate Sensitive Pro-Relief” hakkında 5 yorum

 1. Lamine yaptırmak istiyorum ben de. Tecrübelerinizi paylaşırsanız ve ücretler hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Sevgiler.

  • Sigortanız varsa Nişantaşı Marmara Üniversitesi Dişçilik Fakültesine gidip bir muayene olun derim, gerçi lamineye euro ödüyorsunuz ve bu para sigorta tarafından karşılanmıyor. Ancak lamine öncesi dişlerin tamamen sağlıklılaştırılması sürecinde (diş eti sağlığı kontrolleri, diş taşı temizliği, diş çürükleri için dolgu gerekirse kanal tedavisi vs.) yapılan tüm işlemler sigorta tarafından daha sonra size geri ödeniyor. Bu bakımdan orayı tavsiye ederim.

   Ama eğer paranız varsa uzman bir dişçide parayı bastırıp çok daha kısa sürede lamine yaptırabilirsiniz 🙂 Beklemenize lüzum yok bu işte çünkü lamine yaptırmak gerçekten çok basit. dişlerinizde çarpıklık ve ortodontik bozukluk yoksa çok kısa sürede çok başarılı sonuçlar elde ediyorlar, ortodontik bozukluk varsa (dişlerde çarpıklık vs. gibi) önce dişlerin düzeltilmesi gerekiyor. Bu da süreyi uzatıyor.

 2. Çarpıklık olduğu için lamine istiyorum, ortodontik tedavi ayrı bir şey değil midir? Görüştüğüm bir hekim ortodontik düzeltmeden de bahsetmedi. Sadece aşamalı kesim yapılıyor falan dedi. Çürük, taş, kanal tedavisi gibi sorunlarım yok çok şükür. Yapım aşamasından daha çok, sonrası beni düşündürüyor. Hassasiyet oluşur mu, ömür boyu idare eder mi gibi sorular kafamı kurcalıyor. Alakanıza teşekkür ederim.

  • Hafif bir çarpıklıksa sorun değil biraz dişi inceltirler üzerine zaten tırnak gibi kalınlıkta lamine koyuyorlar, ama ortodontik tedavi gerektirecek kadar bir bozukluk varsa dişlerinizde o zaman bir takım aparatlar ve tellerle önce düzeltme yapılması gerekiyor. Dediğim gibi hafif çaplı çarpıklıklarda az bir inceltme ile çarpıklığı alıp üzerine lamine koyuyorlar. Normal porselen dişteki gibi aşırı bir diş küçültme söz konusu olmadığından lamine kaplama yöntemi oldukça koruyucu ve diş dostu bir tedavi şeklidir, doktorun el becerisine ve sanatkarlığına göre sonuç belirlenir. Bu işi deneyimi olan birine yaptırmanızı ve gülüş estetiğini de hesaba kattırmanızı öneririm. Lamine sonrası hiç bir sorun yaşamadım çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim 🙂 Asla hassasiyet yaşamadım. Kalitesine göre 15-20 yıl ömrü oluyor diye duymuştum. Ben yaptıralı 3 yıl filan oldu ömür boyu olur gibi geliyor bana çünkü hiç bir sorunum yok ama bakalım ilerleyen yıllar neyi gösterecek.

 3. colcgate sensıtıve pro relıfe urununun numenesınden adresıme yollanmasını rıca edıyorum
  muzcoo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir