Kısa Kısa Doğum Haritası Analizi Yorumu

ASTROLOJİ BURÇLAR HOROSKOP YORUMU DOĞUM HARİTASI ANALİZİ

Astrolojik Bireysel Kod Çözme Analiziniz Kısa Süreliğine 35 tl.

Uzunca bir süredir bekleyen arkadaşlarımın analizlerine öncelik vermeye çalışacağım.

3k ile başlıyorum.

Burcun:Balık
Yükselen burcun:Kova
Ay burcun:Boğa

Bir şeyler öğretmeyi seven, zeki (yükselen Kova) hassas, kırılgan ve sanatçı bir ruha sahip (Güneş Balık) maddiyata, güvenliğe, konfora ve güzelliğe önem veren (Ay Boğa) birisin özet olarak.

Ayrıca;

 • 1.evinde (yükselen burcunda) Güneş-Merkür kavuşumu var. Güneş’leri 1.evde yani yükselen burcunda konumlanmış insanlar göz önünde olmayı, övülmeyi, ilgiyi çok severler. Parlamak hoşlarına gider. Güneş’inin Merkür ile kavuşumu da konuşmayı ve entelektüelliği seven, zeki, pratik, çevik ve hareketli biri olduğunu anlatıyor. Yaşın ilerlese de kendini genç hissedersin.
 • Ay’ın Satürn ile kavuşumda. Bu kavuşum insana inanılmaz hırs verir. Sürekli bir şeyleri başarmak, yeni bir şeyler öğrenip kendini geliştirmek ve daha fazlası için çalışmak gibi. Maddiyata fazlaca önem vermene de neden olur. Ayrıca duygusal konularda kendini çokça frenleyen ve tutukluk gösteren bir yapın olabilir çünkü bu konuda ya kendine güvenmessin ya da karşındaki insanlara. Bu konuda biraz korktuğunu da söyleyebiliriz. Çok fazla güven problemi yaşarsın. Şüpheci yaklaşırsın çoğu zaman. (Son 4 cümleyi Satürn-Güneş ve Satürn-Merkür kareni de göz önünde bulundurarak yazdım.)
 • Venüs-Uranüs zıtlığı var. Bu görünüm (açı) kişiye bir gün evinde otur der, diğer bir gün de git dünyayı keşfet der (: Deli dolu ve artıııı çapkın olmana sebep olabilecek çok güçlü bir açıdır. Yine bu açı yüzünden ilişkilerinde (özellikle özel ilişkilerinde) sorunlar yaşayabilir, bağlanma problemleri çekebilirsin. Ani başlayıp, ani biten ilişkilerin olmuş ya da oluyor olabilir. Özel hayatında, ortak zevklerinizin olacağı (ya da asgari müştereklerde buluşabileceğine inandığın) ve entelektüel birikimi seninle eşit olan kişilerle uyum sağlayabilirsin. Bu kişi aynı zamanda ara sıra huzursuzlaşan yapını anlayışla karşılayabilmelidir.

Saliha isimli bir abonemde maille ulaşmış analizini rica etmiş. Saliha’cım bu haritan

Burcun:Akrep
Yükselen burcun:Akrep
Ay burcun:Yay

Ayrıca,

 • 1.evinde -yani yükselen burç evinde- Akrep’te Merkür-Venüs kavuşumun var. Venüs kavuşum yaptığı gezegenin özelliklerini güzelleştirir bu da demek oluyor ki konuşma ve yazma konusunda yeteneğin olabilir ve bu alanda başarılı olabilirsin. Şarkı sözü yazma, şiir, müzik vs. alanlar mesela.. Venüs’ün 1.evde olması nedeniyle insanları kolayca çevrende toplayabilirsin çok fazla bir çaba harcamadan. İnsanlara kendini kolayca sevdirirsin. 1.evdeki Venüs-Merkür kavuşumu sayesinde güzel bir fiziğin olabilir (ancak yemene içmene dikkat etmelisin çünkü Ay burcun Yay ve yöneticisi Jüpiter yükselen burcunda bulunuyor, yani kalça ve basen bölgesinde birikmeler olabilir) Genç kalmayı başaran insanlardan olabilirsin. Üç kişisel gezegenin (Güneş-Venüs-Merkür) ve yükselen burcun Akrep burcunda. Bakışların etkileyicidir muhtemelen.
 • Yükselen yöneticisi Pluto 11. evde ve Ay ile kare açıda. Arkadaşların üzerinde kontrolcü olmaya çalışan biri olabilirsin özellikle de bayan arkadaşlarının üzerinde. Arkadaşlarını yöneten olmak istersin çünkü. Arkadaşlarının içinde yenilikçiliğinle ve özgünlüğünle dikkat çekersin. Doğa üstü konulara oldukça meraklısındır ve araştırma yapmaya da. Ay’ın Pluto ile karesi şüpheciliğini bir kaç kat daha artırır. Duygusal anlamda güven duymakta güçlük çekebilirsin. Başkalarını değiştirme isteğin güçlüdür. Ancak bu huyun yüzünden problemlerle karşılaşabilirsin.
 • Yükselen burcun Akrep ile başlayıp Yay ile devam etmiş ve yükselen burcunda bir kavuşum daha görüyoruz. Jüpiter-Neptün kavuşumu.. Bu kavuşumda yine yükselen burcunda olduğu için hem fiziksel hem de spontan hareketlerin açısından çok belirgin, gözle görülecek etkilere sebep olabiliyorlardır. Çünkü 1.ev -yükselen burç- bizim dış dünyaya/insanlara ilk yansıyan yüzümüzdür. Ve burda bulunan gezegenler ilk bakışta bizim hakkımızda bilgi veren en önemli gezegenlerdir. Yay burcunda oluşan Jüpiter-Neptün kavuşumun sana inanılmaz felsefe/düşünme yeteneği vermiş olabilir diye düşünüyorum. Sanatsal ilhamın da kuvvetlidir. Yazma kabiliyetine destek verebilecek bir kavuşum bu. Bu sayede yazma ve konuşma vs. bahsettiğim diğer yeteneklerin daha derin ve düşünsel boyutlarda olacaktır sanırım. Ayrıca sezgisel anlamda çok güçlü biri olabilirsin. Mistik öğelere merak duyarsın. Gördüğün rüyalar çıkıyor olabilir. Ancak şunu da eklemeliyim ki1.evdeki genişlemiş (Jüpiter ile kavuşmuş) Neptün’ün, 7.evdeki Satürn ile zıt açısı ikili ilişkilerinde (evlilik,ortaklık gibi ilişkilerinde) sıkça yanılmana ya da kendini kandırmana neden oluyor olabilir. Bu nedenle bu tür özel ilişkilerinde sorun yaşamamak adına daha mantıklı düşünmeye çalışmalısın ve gerçekleri objektif olarak ele alabilmelisin.

Serap Uzun sıra sizde (;

Not: Doğum haritası analizi çıkarttırarak ay burcu, yükselen burç vs. bilgilerinizi ya da eşiniz/sevgiliniz/arkadaşınız  ile uyumunuzu (sinastri analizi) öğrenmek isterseniz sizi şöyle alalım

Kısa Kısa Doğum Haritası Analizi Yorumu” hakkında 10 yorum

 1. hmmm güneş merkür ev kavuşmalar vs den bir şey anlamasamda sanırım benim için güzel şeyleri ifade ediyorlar

  emeğine teşekkür ederim
  ayrıca bundan böyle hakkımda biri ters bir şey derse

  al sana haritam diyeceğim
  ya da haritan kadar konuş 🙂

  Tekrardan teşekkürler çilekli

 2. hmmm güneş merkür ev kavuşmalar vs den bir şey anlamasamda sanırım benim için güzel şeyleri ifade ediyorlar

  emeğine teşekkür ederim
  ayrıca bundan böyle hakkımda biri ters bir şey derse

  al sana haritam diyeceğim
  ya da haritan kadar konuş 🙂

  Tekrardan teşekkürler çilekli

 3. Vaay Çilek şu elindekileri bitirde banada el atçAma zor değilse.kimseyi hatır uğruna sıkmak istemem.

  3k boşa değilmiş kardeş aynı dili konuşmamız.Sende de kovalık varmış.Bloglarına gittiklerimin çoğu kova.Hele gelenler desin.Kovalar parmak kaldırsın bakem..

 4. Vaay Çilek şu elindekileri bitirde banada el atçAma zor değilse.kimseyi hatır uğruna sıkmak istemem.

  3k boşa değilmiş kardeş aynı dili konuşmamız.Sende de kovalık varmış.Bloglarına gittiklerimin çoğu kova.Hele gelenler desin.Kovalar parmak kaldırsın bakem..

 5. ben dondummmmm:))))
  …………
  vay be bunları bır turlu anlayamısımdır cok ımrendım sımdı sana:)))))))))))

 6. ben dondummmmm:))))
  …………
  vay be bunları bır turlu anlayamısımdır cok ımrendım sımdı sana:)))))))))))

 7. benimkinide analis eder misin çilekli süt : ) doğum tarihim 29 ekim 1988..doğum yerim sakarya (merkez)..doğum saatim 19:45 imiş 🙂 teşekkür ederim şimdidennn şeker ^_^ sevgilerimleeee

 8. benimkinide analis eder misin çilekli süt : ) doğum tarihim 29 ekim 1988..doğum yerim sakarya (merkez)..doğum saatim 19:45 imiş 🙂 teşekkür ederim şimdidennn şeker ^_^ sevgilerimleeee

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir