Merry Christmas Çarliler!

koca kafalılar gibi yılbaşı yeni yıl kutlamıyorumArtık mahallemizdeki ufacık marketlerde bile süslenmiş çam ağaçları ve noel için süsler görünce bu konuya değinmeden geçemedim. Yoksa (dini hristiyan olup da noel kutlayanlara zaten lafım yokta) “aaa biz noel kutlamıyoruz ki, yılbaşı kutluyoruz” diyenler filan da umurumda değil.

Bizim burası AVM cenneti. İstanbul’un göbeği denen bir yerde oturuyoruz ve çevremizde Kanyon AVM’den tutun da, Özdilek Park AVM’ye, Metro City’den tutunda az zorlayınca Zorlu Center’a kadar gidebildiğimiz geniş bir alışveriş merkezi seçeneğimiz var. Aman da aman bu abiler ablalar bir süslü bir iki aydır sormayın. Çam ağaçları, kardan adamlar, yapay karlar filan fıstık.. Bir süs, bir hazırlık sormayın gitsin.. Ne Ramazan’da var bu heyecan, ne bayramda, ne kandillerde.. Halbuki insanlar o dönemlerde de bayağı alışveriş yapıyor diğer zamanlara göre, öyle değil mi? Yok ama, o zamanlarda alışveriş yapan kesim layık değil böyle şaşaalı süslere, bedava etkinliklere, indirimlere filan.. Hem nelerine lazım, müslümanların dini günlerinde böyle şeyler yapsalar, millet müslümanlığa özenir, dinini filan sever, mazallah! Zaten benim düşünceme göre hani %99’u müslüman (…) denen bizim ülkemizde gerçek müslüman olanlar pek fazla büyüyemiyor öyle Levent’in göbeğine AVM konduracak kadar, bence yani.. dolayısıyla noeli sevdirecek tabi adamlar, hacca gitmeni teşvik edecek değildi ya!

Dünya zor, vesselam. Ama; “zor olmasa, sınav olmazdı”.. Ne mutlu yalan dünyaya kanmayanlara! Yaratılış gayesini bilip de, her türlü nimetin tek sahibi olan Allah’a layık bir kul olmaya çalışabilenlere selam olsun!

Neyse, bu kadar ciddi kelam ardından iğrenç bir espri gelsin şimdi: SENEYE GÖRÜŞÜRÜZ 😀 NOT: Bir de.. 2016’yı beklerken 2015s geliyormuş. Herkes şok 🙂 -iki iğrenç espri de anonim :D-

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir