İpad Air Tabletimin Dokunmatik Ekranı Çatladı

ipad air dokunmatik ekranı çatladı servis değişim ücretiÖncelerde yazmıştım benden çok kızımın kullandığı bir ipad air tabletim var, üstelik sadece evde kullandığım halde (tatilde vs.de sim kartı sayesinde dışarıda da internet kullanabileyim diye) gidip wifi + cellular almıştım ve ipad air wifi modeline göre 500 lira gibi bir ücret farkı da ödemiştim ya bu tablet için, hah o tableti kızım azıcık haşat etti. Aslında tabletimde en sağlamından ekran koruma filmi vardı (metro city’den 60 liraya almıştım) ama minicik parmaklarıyla o kalın filmi sökmesi zor olmadı. O filmi söktükten bir ay sonra filan da bu hazin olay meydana geldi.. Sadece dokunmatik ekranı çatladığı için hala çalışıyor tablet, ama çatlak gittikçe yayılıyor.. İlk çatladığında ki üç ince çizgi oluşmuştu, şimdiyse baya bir ezilmiş gibi oldu ekran.. Hala sürpriz yumurta açma, oyuncak bebek, komik kedi videoları filan izliyor, bebek oyunları oynuyor..

dokunmatiği ön ekranı çatlamış ipad airVelhasılı kelam olan oldu, olmuşa çare yok.. Hiçdeğilse ucuz bir tablet olsaydı içim daha az yanardı o ayrı.. İşin kötü yanı apple denen markanın servisleri ekran değişimi diye birşey yapmıyor, neymiş efendim ekran değişimi olunca başka başka sorunlar oluyormuş, ekran ile bütünmüş ürün.. Belirli bir para karşılığında birebir sıfır tabletle değişim yapıyorlarmış sadece.. Tabletimin seri numarasını aldılar ve sıfırı ile değişim fiyatını çıkardılar.. 800 lira gibi bir rakam çıktı.. Ama zorlu center’da apple store’dan randevu alabilseydim orada gidip pazarlık yapma şansım olabilirdi, apple’da çalışan bir arkadaşın dediğine göre.. Çünkü tabletim hepten zombi değildi, misal suya düşüp gebermemişti ya da tamamen kırık değildi.. Benimkisini daha ucuza değiştirmeleri gerektiğini söyledi.. Ama gel gelelim apple store’dan randevu alabilmek ne mümkün..

Siz siz olun, çocuğunuzun eline böyle pahalı tabletler vermeyin.. Verecekseniz de iyice sarıp sarmalayın düşüp çarpmalara dayanıklı ekran filmiydi, tablet kılıfıydı vs. Yoksa böyle uğraşırsınız ben gibi..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir