hamilelikte koku hassasiyeti ne zaman başlar?

koku hassasiyeti neden olurHamile olduğumu anladığımda (hesabıma göre) 4,5-5 haftalık filan hamileydim. Ve bu süre sonrası av köpeği gibi koku almaya başladım önceki hamileliğimde de olduğu gibi. Sanırım koku hassasiyeti bende tam olarak 4-4.5 haftalık hamileyken başladı çünkü mide bulantısı ile birlikte ara ara bazı gıda kokularından, parfümden filan tiksinme geri durma gözlemlemiştim kendimde o ara. Neticei kelam hamilelikte koku hassasiyeti ne zaman başlar sorusuna diğer hamişleri bilmem ama bende 4 ve 4.5 hafta arasında başladı diyebilirim.Hamileliğin belki de bulantıdan önce en sıkıntı veren kısmı şu kokulardan iğrenme kısmıdır çünkü en sevdiğim parfümler, deterjan ve yumuşatıcı kokuları (hadi bunlar kimyasal anladık da) çay kokusu, kavurma kokusu, yemek kokuları da bende müthiş bir tiksinti yaratıyor. ki sevdiğim şeyler bunlar. varın siz çöp kokusunu, ter kokusunu ya da daha pis kokuları düşünün bende ne etkiler yapıyorlar.. Allah hamişlere yardım etsin.

hamilelikte koku hassasiyeti ne zaman başlar?” hakkında 4 yorum

 1. Tüm değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.
  Ben de 21 haftalığım ve ilk hamileliğinizde paylaştığınız bilgilerle kafamdaki bazı sorular cevap buldu diyebilirim.
  Medipol mega hakkında araştırma yaparken buldum blogunuzu. İnşallah bende orada doğum yapmak istiyorum.
  Siz 2. doğumu Allah nasıp ederse yine o hastanede mi düşünüyorsunuz?
  Bide bütün yazılarınızı okudum ama gözden kaçmış olabilir rastlayamadım bebek arabası konusunda da tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim. Henüz karar veremedim. Marka ve ne özellikte olması gerektiği konusunda belki bilginiz vardır. bebek yatağı, kanguru baby sling tamam ama araba konusunda kafam bi hayli karışık 🙂
  Teşekkürler tekrar
  Allah bağışlasın evlatlarımızı

  • Ben doğum için şuan hastane düşünmedim açıkçası, medipol megaya tekrar gidebilirim ancak evime çok çok ters bir yerde sanırım bu sefer evime yakın bir hastane düşüneceğim.

   Bebek arabası tam yatarlı lüks baston puset almanızı öneririm. Bebeğin içinde ilk aylarda daha rahat uyuması için pusete uygun bağlanabilir puset minderi alabilirsiniz. Kesinlikle çok ağır bebek arabalarını önermiyorum ancak alacağınız pusette çok kalitesiz olmasın. Sırt kısmının tam yatarlı olmasına ve ayak uzatma minderi olmasına birde sırt kısmının tek hamlede açılıp kapanabilir olmasına da çok dikkat edin. Süspansiyonlu puset olursa çok daha güzel olur arabayı sürerken bebiş sarsılmaz. Burda bir yazım olucaktı bebek arabalarıyla ilgili 🙂 http://www.birkafadanherses.com/2014/01/02/kizimin-yeni-bebek-arabasi-maclaren-bmw-buggy-silver.html

   Bir avazda doğurun inşaAllah 🙂

   • çok teşekkür ederim.
    Valla doğuma kadar yazılarınızı tekrar tekrar okuyacağım 🙂
    Harikasınız

    • Aaaa çok utandım şimdi ama 🙂 estağfurullah harika olacak bir şey yapmadık.. Rica ederim faydalı olabiliyorsam çok mutlu olurum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir