Çocuğumu nasıl mutlu ederim? Çocukları mutlu etmenin yolları

Ayşegül köyde 🙂 Minik prensesim daha doğmadan şiş göbeğimden doğru kısmi de olsa Türkiye’yi gezerek daha o zamanlardan gelecekte bir gezgin olacağının sinyallerini verir gibiydi adeta. Hatta o günlerde de böyle bir geyik döner dururdu aile eşrafı fertlerimiz arasında.
Yavru kuşum doğalı yine geziyor şehir şehir, eskisi kadar çok gezen bir aile değiliz babamızın iş yoğunluğundan dolayı, ancak; ben fırsat buldukça kızımı alıp kaçıyorum bir yerlere babamızın müsaadesiyle.
Şu sıra köy gezintisindeyiz. Annemin köyüne geldik ve burada hiç ummadığım kadar güzel günler geçiriyorum kızımla. Şehrin keşmekeşi, gürültüsü ve beton yığınlarının yarattığı bunalım halinden en iyi böylesi doğayla iç içe mekanlar kurtarabiliyor insanı. Yanınızda “hepsi olmasa da” sevdiklerinizin de olması tadına tat katıyor bu huzur ve sükunet haleti ruhiyesine..


Çocuğumu nasıl mutlu ederim, Çocukları mutlu etmenin yollarını arayanlar buraya dikkat

Kızımla güzel günler yaşıyorum, çünkü; onu doğduğundan beri ilk kez bu kadar yeşil ve gerçekten “doğa”nın olduğu bir yere getirdim. Tamam Antalya şah inn paradise tatil köyü ve Tekirdağ Şarköy yazlık gezilerimizde de kızım doğa gördü ama burada çam ormanıyla, dağıyla, süt sağılan ineğiyle, yumurta veren tavuğuyla, koruyucu kangal köpeğiyle vs vs vs güzellikleriyle harbi harbi doğuştan güzel bir doğa mevcut 🙂
Köpekler ve kediler burda dost, beraber aynı kaptan yemek yiyorlar, hatta yan yana yatanı bile var 🙂 kızım hayvanlara o kadar düşkün ki; yarım öküz büyüklüğündeki kangal köpeği ile dost oldu :))) evdeki sallanan atıyla karıştırmış olmalı ki; dayımın çoban köpeğinin de üstüne bindi oyun manyağı yavrum. Çocuk burada daha da bir dillendi, keyiflendi. Neşesi arttı..
Demem o ki; çocuklarınız ya da tek bir kuzunuz evde mutsuzsa; topraktan gelen insanoğlunu en mutlu edecek şeyin yine toprak yani doğa ve doğadaki canlılar olduğunu hatırlayın ve yavrunuzu tüm manyetik alanlardan ve hormonlu gıdalardan uzaklaştırıp böyle yerlere götürün 😉

huzur

Çocuğumu nasıl mutlu ederim? Çocukları mutlu etmenin yolları” hakkında 3 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir