Türkiye’deki “adaletsiz” adalet sistemi!!!

Türkiye’deki gidişat beni ciddi anlamda korkutuyor. Bahsettiğim konu sadece bakan çocukları rüşvet iddiaları vs. ile alakalı deği, adalet sistemimizdeki gerilik ve keyfilik! Öyle ki; hakimler, savcılar vs. bu adalet (!) kavramı içerisindeki yetkinler; ne yazık ki görevlerini ideolojileri ve keyfiyetleri çerçevesinde ifa ediyor (bknz bandırma noel baba operasyonunu düzenleyen balyozcu komutan), kararlarını da yine bu “laçka” ruh hali ile veriyor. Zaten adaletli olmak gibi bir sıkıntıları yok, aksine; çoğunlukla ergenekoncu, balyozcu olan bu vatan hainleri ülkenin zararına işler yapıyor. Dolayısıyla bulundukları makamın hakkını veremedikleri gibi, onlarca, yüzlerce ve hatta binlerce insana sırf “dini ve/veya siyasi görüşleri” farklı diye göz göre göre haksız yere hüküm giydiriyorlar! Adam Allah’a peygambere inanıyor mu?, ateist, komünist, ulusalcı vb. zart zurt şerefsizlerden değil mi? BUNLARIN ELİNE DÜŞTÜYSEN YANDIN ABİ! eline düşmüşsün bırakır mı hayatını kaydırmadan? haa temiz olduğunu kanıtlayacak delilin mi var? suçun filan yok mu? olsun abi, sen müslümansın ya, bu onların sana hüküm giydirmesi için yeterli sebep!!! ALLAH TÜM ZALİMLERE AYNI HAKSIZLIKLARI VE ÇARESİZLİKLERİ YAŞATSIN İNŞALLAH!!!

kıcasa bandırma noel baba operasyonu nedir?

‘Noel Baba’ operasyonunda 1 kişi hayatını kaybetmiş 10 kişi de yaralanmıştı. Koğuştaki mescidi kaldırmaya çalışan jandarmaya karşı direnen mahkûmlara cezaevi çatısından Molotof kokteyli ve biber gazı atılarak etkisiz hale getirildikten sonra G3 marka silahlar ile ateş açılmıştı. Mahkûmlardan Hasan Meriç birden fazla kurşun yarasıyla yaşanan olaylarda öldürülmüştü. 14 yaşında idam cezası alan Yakup Köse’nin cezaevinde bulunduğu ve kolunun askerler tarafından kırıldığı olaylarda mahkûmlar daha sonra zorla başka cezaevlerine dağıtılmıştı.

noel baba operasyonu” adındaki “saldırı” bir yakınımı da ilgilendirdiği için, içimi daha da yakan ve yazı yazmama sebep olan olay:

28 ŞUBAT DEVAM EDİYOR!!!

Bugüne kadar defalarca yaptığımız basın açıklaması ve eylemlerde ve uzun süredir Cezaevi Söyleşileri başlığında devam ettirdiğimiz programlarda ifade ettiğimiz gibi 28 Şubat’ın bitmediği ve görünmez mağdurlar açısından bir zulüm mekanizması olarak devam ettiği gerçeği maalesef yine doğrulanmıştır.

Bandırma Cezaevine yönelik, tam da Müslümanlarla dalga geçercesine, Noel Baba olarak isimlendirilen F tiplerine geçiş operasyonu sırasında yaşananlara ilişkin olarak, isyan çıkarma, yangın çıkarma vb. suçlamalarla 33 kişi hakkında açılan davada verilen hukuksuz cezalar Yargıtay 9. Ceza Dairesi tarafından onanmıştır.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının bile usul ve esasa ilişkin bir takım nedenlerle bozma talep ettiği dosyanın alelacele ve bu yoğun gündem içerisinde onanması açık bir hukuksuzluktur.

Balyoz Davası’nda hüküm giyen Korgeneral Korcan Polatsu’nun emriyle gerçekleştirilen Noel Baba operasyonunun gerçek mağdurları yargılanan masum insanlar iken, ceza yine bu masumlara kesilmiştir.

MAZLUMDER Ankara Şubesi yöneticisi Tayyar Tercan, Halil Kantarcı ve 14 yaşındayken tutuklanıp idamla yargılanan ve 10 yıl cezaevinde tutulan Yakup Köse’nin de yargılanarak ceza aldığı bu dava tam da hukuk sistemindeki ve siyasi sistemdeki çarpıklıkların gün yüzüne çıktığı bugünlerde, üstelik 28 Şubat paşaları yargılanırken bizi tekrar yaşadığımız gerçeklikle yüz yüze getirmiştir.

MAZLUMDER olarak, söz konusu hukuksuzluğu kınadığımızı belirtirken, tekrar ifade ederiz ki:
28 Şubat bitmedi! Halen sürüyor…
28 Şubat’ın bitmesi demek, öncelikle halen devam ettiği anlaşılan 28 Şubat siyasi yargılamalarının yok addedilerek tutsakların serbest bırakılması ve zararlarının tazmini demektir… DETAYLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir