yumurta kapıya dayandı mı ne?

36.hafta olmuş fiyuwwff zaman nasıl da aktı geçti. Allah’a şükürler olsun ki ufak tefek hamilelik şikayetleri harici önemli sayılabilecek hiçbir sıkıntı olmadan vardık bu günlere. hastaneyi belirledik aklımızda ama bakalım uzun yollarda gezerken gelmezse sancım doğumu o hastanede planlıyorum 🙂 1-2 gün içinde hamileliğimin son uzun yol seyahatine çıkıyorum da. inşallah yollarda ya da oralarda doğurmam muahaha aslında biraz şans oyunu oynar gibi olacak belki ama.. bakalım kısmet. rabbim hayırlısını versin.

22 haziran’da Aydın’daydık eşimle birlikte. kardeşimin yemin töreni güzel geçti. askerler çok uzaktı o yüzden hiçbirini seçemedik.. haliyle kardeşimi de izleyemedik bölüğüyle önümüzden geçerken bile :p çıkışta Aydın anemon otelde konakladık uzun yolun yorgunluğunu ancak uyku giderir dedik bol bol uyuduk. aydın anemon otel nasıl bir yer güzel mi derseniz olumlu yanları: 4 yıldızlı, sakin, karmaşadan uzak, sessiz, temiz bir otel. çalışanları güler yüzlü. olumsuz yanları: alkollü içki servisi yapılıyor, evlilik cüzdanı sormadan çift kaydı alınıyor, açık yüzme havuzlu olduğundan her an asansörden yarı çıplak biri karşınıza çıkabiliyor ve kesinlikle otelden yenilip içilmemesi gerekiyor zira ekstralar çok pahalı. ottelden genel olarak memnunduk, ama; merkeze yakın ve 3 yıldızın üstünde bir otel tutmamız icap ettiğinden bu otelde konaklamak durumunda kaldık, yoksa daha mütedeyyin bir oteli tercih ederdik eşimle.

kardeşimi çok özlemişim daha askere gideli 1 ay olmuş olmasına rağmen. biraz olsun hasret giderdik ona da bizimkinin yanındaki odayı tutarak. sayemizde evci iznini de kaptı bu arada ehemöhöm evci izniyle tören sonrası 2 gün de olsa dinlendi neyseki. umarım ustalığına da güzel bir yere düşer çünkü şuan gittiği yer birçok acemi askerlik yerine göre iyiymiş duyduğum kadarıyla. hep dua ediyorum onun için. -sanki ben çok normal durumdayım, ah biri bana da dua etse muahaha

çok ama çok karmaşığım sanki bebek gelecek ama daha çok iş varmış gibi hissediyorum. halbuki sadece yavrumun yıkadığım kuruttuğum çamaşır ve nevresim takımlarını ütülemek ve hasır sepetler alarak onları dolaba düzenlice istiflemek kaldı. ana kucağı ve dönence de alacağım ama henüz seçemedim. internetten aldığım pembe yeşil papatyalı ivi halısı da gelince odası tamam. kızımın odası demişken, aklımdaki gibi olmasa da yine de güzel ve cici, minicik bir odası oldu kızımın.

şu günlerde 2. ve 3. gebelik ayımda olduğu gibi çok çabuk yorulma, nefes nefese kalma durumunu sık yaşıyorum. bunun yanında uyurken sol yanıma yatmazsam sıkıntılı bir uyku çekiyorum. sürekli sol yanıma yatınca da sabah omzumun ve kolumun ağrısıyla uyanıyorum hönk bu yüzden çareyi ara sıra uyku pozisyonunu değiştirerek bulmaya çalışıyorum ama deliksiz uyuyunca genelde yattığım gibi uyandığımdan tutulmuş bir omuz ve kol oldukça sık rastladığım bir durum halini aldı. geçenlerde hamileliğimin ilk aylarında yaptırdığım testleri tekrar yaptırdı doktor. hemogram ve idrar testi gibi testler yani. hamileliğim başında normal olan bazı kan değerlerim düşmüş. ama sıkıntı yaratacak ya da çok ciddi durumlara sebep olacak kadar değilmiş. kan yapacak gıdalar önerildi dolayısıyla ve tabiki kan *demir- haplarıma devam etmem söylendi.. eğer bebişim son ana kadar böyle uslu kalır ve kilosu da 3.5 kg’dan fazla olmazsa doğum şekli normal olabilecek  muzcooo muzcoo ponpon 3.5 kg.üstü olursa ne yazık ki sezeryan olma ihtimali artıyormuş doktorun demesine göre :w tabi bu durum eminim kadından kadına değişir, çatı denen kısım nedeniyle.. umarım 3.5 kg üstü olsa bile normal doğurabilirim, bu sağlıklı doğumu çok istiyorum.

blog takiplerimi ara ara yapıyorum, blogcu arkadaşların bazılarını tembellikten okumaya fırsat buluyorum niohoho ama blog işiyle nedense şu sıralar aram soğudu. neden mi? geçen aylarda yaşadığım bluehost hosting firmasının rezilliğinden ötürü tabiki neden olacak. herneyse bakalım ne zaman eski blog yazma şevkim geri dönecek, oldukça merak ediyorum.

bu arada bu yazdıklarım pembe laptop’umla yazdığım ilk post oldu 🙂 sony vaiom benim umhah seviyorum seni pembe elmasım benim hehey

yumurta kapıya dayandı mı ne?” hakkında 2 yorum

  1. Günler ne çabuk geçiyor. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Hangi doğum daha hayırlı olacaksa bence o nasip olsun 🙂

    Sizin gibi doğum zamanını anlatan blog annelerine imreniyorum. Umarım ileride bana da nasip olur da ben de böyle yazılar hazırlarım.

  2. aa o kadar oldu mu yaa ?? ben 30. haftandasin filan saniyorum:))

    o sol tarafa yatma olayi aynen ben de de vardi . ve aliskanlik oldu sol tarafimma yatmazsam rahat edemiyorum .

    gorumcemin bebegi 4 kilo dogdu ama doktorlar sezeryan lafi etmediler . insallah sen de normal dogurursun . dogum sonunda kendini kahraman gibi hissedeceksin :)))) erkeklerin askerlik hikayeleri gibi bitmek tukenmek bilmeyen bir hikayen olacak :p

    pembe leptopunu cok kiskandim haberin olsun 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir