evlilik hakkında..

Şeymoşum tarafından mimlendim, evlilik konulu mim.. yazacaklarım birikmiş olmasına rağmen uppppuzuuuuuuuun yazacaklarım listemde birinci sıraya aldım Şeymoşumun mim şeysini ve hemen cevaplıyorum.

evlilik hakkında1. Evlilik gerekli midir? Yooo değildir herkes ille de evlenmek zorunda değil, hele evlenmek için evlenmek, yani sevgi-aşk olmadan evlenmek çok yanlış bi olay bence.. İnsanın hayatında biri varsa; beraber yaşama, uzun süren flört vs. sorumsuzca yaşanan içgüdüsel girişimlere karşıyım.. Sağlam temeller üzerine kurulmuş, içinde sevgi ve saygı olan evliliğin hayatı düzene soktuğunu, insan ruhuna ve sağlığına iyi geldiğini ayrıca da en önemlisi eşine ihanet etmedikten, sadakatli olup, zulmetmeyip, kocasının/karısının rızasını gözettiğinde “evliliğin imanının yarısını kurtardığını” biliyorum. bu yüzden müslüman bir birey için evlilik bence gerekli ama elemanımız “dinle çok alakam yok” diyorsa ya da sevdiği-aşık olduğu biri yoksa o kişiyi “evlen, evlen!!!!” diye zorlamanın da bi manası yok tabi..
2. Evliliğe kadın bakışı, evlilik kadın için tek gelecek midir? Evliliği gelecek gören kadın kaybetmeye mahkum kadındır “bence”.. Şansı yaver giderse -mesela kocası çok iyiyse- o başka.. Bu kadar diyeyim..
3. Erkeklerin evlilik hakkında görüşü nedir? Kardeşim, çok dürüst, Allah korkusu taşıyan ve safi kalbe sahip bir çocuktur. Evliliği dinimizin gereklerinden biri olarak görüyor ve askerden dönüp işini rayına oturttuğunda evlenebilecek bir çocuk. İnsan birini sevdiğinde evliliği uzatmaması gerektiğine inanıyor. Babam, hayattan kopuk, hayalperest, hobileri ve ilgi alanları peşinde koşan bir adam olduğundan evlilik hakkında düşünmeye içindeki çocuğun zırlamasından fırsatı kalmıyor bence.

gülmekan

mimi cevaplarsan sevinirim, top sende 😉

evlilik hakkında..” hakkında 2 yorum

  1. Yaramı deştin şimdi 🙂 Bu sıralar yoğunluktan mimin cevabını geciktiricem. en yakın zamanda bu konudaki derin tecrübelerimden herkes yararlanacak(ya da zararlanacak) Genç kızlar benim evlilik hakkındaki fikirlerimi okuyunca kesin evlenmekten vazgeçerler.(Evlenip de ne yapacaksınız kızlar, babanızın evi rahatsa oturun oturduğunuz yerde 🙂 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir