yeni nesil kapalı kızlar..

genelde yeni nesil kapalı kızlarda görüyorum bunu. hani özenip de yeni kapanmış ama kapanmanın ruhuna varamamış. binamaz, abdestsiz, kendi gibi “şık kombinlerle” (…) kapanmayanlara kibirlenerek, böbürlenerek bakan vs.

işte bu çeşit kapalı kızlara önerim.. 16 yaşında kapanmış 30 yaşına girmiş bir abla olarak..

yeni nesil kapalı kızlarkapalı kızlar, lütfen skinny jean (dar pantolon ya da daha da kötüsü tayt!) ve uzun çizme giyip sokağa çıkmayın. (yani çok ironik bi kombin yapmayın) eteklerinizin, elbiselerinizin boyu ara boy denen dizin bir karış altında olan eteklerdense babet, converse ya da kısa ayakkabılar giyip incecik çoraplarla dolaşmayın (yani bacaklarınızı millete seyrettirmeyin) dar body veya kazak giydiğinizde lütfen ama lütfen ya ceket, tunik geçirin bu dar kıyafetler üzerine, ya da başörtünüzü önüne salın tamamen kapatın kabak gibi ortaya çıkardığınız hatlarınızı (yani göğüs show yapmayın) yeni kapandım nasıl giyinmeliyim, kapalıyım bugün ne giysem diyen başörtülü arkadaşlar, bu basit detaylara önem vermenizi öneriyorum.

giyinmiş çıplaklarinanın bu kombinasyonlar çok ama çok itici duruyor kapalı bir bayanda. yakışık almıyor kapalı kızlarda. utanıyorum sizden ve size beğeniyle bakanlardan. sizi görünce başımı çeviriyorum utancımdan ve üzgünüm ama “keşke başörtüsü/şal takmasaymış” diyorum!

not: emin olun aklı başında olan her erkek size gülüyor. böyle hiçte şık değil, sadece “komiksiniz”.

Cennete Giremez, Kokusunu Alamazlar

Peygamber Efendimiz de hadislerinde şöyle buyurmaktadır:
“Cehennemliklerden iki sınıf vardır ki, ben onları görmedim (ileride görülecektir)
Birincisi; yanlarında bulunan öküz kuyruğu gibi kırbaçlarla halkı (haksız yere) kırbaçlayan (zalim) kimselerdir
İkincisi ise giyinmiş çıplaklardır (kalçasını oynatan, salınarak yürüyen, ince elbise giydikleri için göğüsleri kolları ve boyunları açık olan) kadınlardır Bunların başları salınan deve hörgücü gibi kadınlardır Bunlar cennete giremezler, onun (cennetin) kokusunu da alamazlar; hâlbuki onun kokusu mesafelerin ötesinden alınır” (Müslim, Libâs 125, hadis no: 2128)

“Ümmetimin son dönemlerinde giyimli fakat çıplak bir takım kadınlar olacak, bunların başlarının üstü deve hörgücü gibi bulunacaktır Bunları lanetleyin, çünkü onlar lanetlenmişlerdir” Başka bir rivayette; “onlar cennete giremez ve cennetin kokusunu bile bulamazlar” ilavesi vardır (Müslim, Libas, 125, Cennet, 52; Ahmed b Hanbel, II, 223, 356, 440)

“Resûlullah (sav) hafif bir elbise giyip tamamen vücut hatlarını örtmeyen elbiseler giyen kadınlara ‘Onlar adı örtülü ama gerçekten çıplaktırlar’ buyurmuştur” (Süyûtî, Tenvîru’l-Havâlif, c 3, s103) kaynak: mumsema

yeni nesil kapalı kızlar..” hakkında 16 yorum

 1. Bu dönem bütün blogcular bu konuya takmış sanırım. Birkaç gündür denk geliyorum yemek-pasta bloguna sahip kişiler bile bu konuda yazılar yazmışlar. Gerçi bazıları günlük kombinlerini paylaşan kapalı blogculara ağzına geleni sayacak kadar çığrından çıkmıştı. Her neyse, önemli bir konuya parmak basmışsın çilekli süt ama ben o insanları sert bir şekilde eleştirmeyi doğru bulmuyorum. Onlar muhtemelen aile baskısı ile kapanmış insanlar. Kapanmanın gerçek anlamını ve güzelliğini henüz kavrayamamışlar. Eğer bir insan kendi iradesiyle, isteyerek ve gereklerini araştırarak kapanırsa o zaman bu tür yazılara sebebiyet vermez. Ama bilmiyor ki. Evet bilmiyor ama araştırsın öğrensin diyebilirsin (ki bu çok normal) ama o istemediği bir şekilde kapatıldıysa nasıl araştırıp öğrensin ki?

  • işte öğrenemeyenlere biz vesile oluruz inşallah 🙂 müslüman bir ülkede yaşıyor bu kızlar, öğrenmemeleri için hiçbir neden yok.

  • bu arada ben bu konuya burda da değinmiştim yıllaaaar önce. ve yıllar önce de bu konu hep yazılırdı bloglarda 🙂 bence yazılmalı ve böyle giyinenler sürdükçe yazılacakta. eleştirileri umarım dikkate alırlar çünkü cidden çok komik halde bu kardeşlerimiz. umarım farkına varırlar düştükleri komik durumun.

 2. bunun yanında “yukarda bahsettiğim kızlar harici”, sokakta çok fazla tesettürlü olamasa da en azından edebini koruyan ve yarım yamalak da olsa kapalı olan bir hanımın açık gezen hanımlardan daha hayırlı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. onların içi kötü olsa, açıkların içi temiz olsa dahi bu böyledir. çünkü kapalı olan kadın, “eğer çok dikkat çekici ve gönülde kötü duygular uyandırıcı giyinmemişse”, açık olan ve başkalarının kalbinde kötü niyetler uyandırabilen kadından hayırlıdır. bu nedenle önce çöplüğü örtmek, sonra nefsi terbiye etmekte olasıdır. zaman tanımak gerek, nasibi olan er ya da geç gerçekleri görecektir. bu nedenle yarım da olsa kapalı olan kardeşlerimizi çok suçlamam. yalnız yukarda bahsettiğim kategorinin acilen düzelmesi gerekmektedir bana göre.

 3. Etiketindeki; dellendim etiketine bayiliyorum 🙂
  Ben artik bu grubu dahil olmak istemiyorum, zaten oldugumuda dusunmuyorum dogrusu. Tek sorun basortu topuzu 🙁

  • canım senin kıyafetlerin bence çok güzel sen yukardaki kızlarla kıyaslama bile kendini.

 4. Ben diyorum hep, önce kalplerin örtülmesi lazım diye.. Önce orda başlar çünkü kapanmak. Bende küçük yaşta kapandım ilk 1-2 yıl bocaladığıma inanıyorum. Orta sondaydım çünkü. Ama sonra bi daha okul harici açmadım başımı. Ünv’e bile devam edemedim o yüzden. ünv yolunda başını açarak o kapıdan girdiğimde kendimi çırılçıplak kalmışım gibi hissediyodum öylesine utanıyordum. Elbette bende yapıyorumdur hatalar, ki nefsimle cebelleşiyorum zaman zaman. Ama şu var ki, dar pantolon üstüne dar badi onun üstüne eşarp takıyorlar. çok üzülüyorum, tüylerim diken diken oluyo görünce ya! bi keresinde kızın birini görmüştüm ağzında sakız kot pantolon giymiş ve üzerinde bir gömlek. gömlekten iç çamaşırı görünüyor, teni görünüyor. Ve örtülüydü! tesettürlüydü, eşarplıydı her neyse işte… İğrendim resmen kızdan, gidip kafasına bi tane vurasım gelmişti. Öyleleri kapalılığın masumluğunu zedeliyorlar. Kınamak istemiyorum asla, Rabbim hidayet versin dua edelimde. Şuuruyla kapanmayı nasip etsin hepimize.
  Cennetten mahrum olacak insanlardan eylemesin bizi Rabbim.

  • canım aynen ben de çok görüyorum ve üzülüyorum o kızlar için. hele buralarda öyle çok ki. kınamak değil uyarmak bizimkisi rahat ol. ünv. gidememene üzüldüm ben de aç kapa artema gibi olmamak için ünv. gidemedim. aynı kaderdeniz desene..

 5. canım ne kadar doğru bir konuya değinmişsin. kapanmanın manasını bilmeden. kapanıyorlar. umarım düzelir bu durum.
  teşekkürler canım paylaşım için,
  hayırlı günler,sevgiler

  • Sahsen yurtdisina göndermelerin yapilmasindan ciddi anlamda rahatsizlik duyuyorum. Her negatif konunun altina muhakkak bir “bir de yurtdisini gör” cümlesini cok yalnis ve yersiz buluyorum. Ben yurtdisinda yasiyorum, burada dogdum büyüdüm, bir alman devlet okulunda ögretmenim ve tanidiklarimin yüzde ikisi bile bu tarz giyinmiyor. Giyinenler vardir mutlaka lakin bu elestirilecek bir durum degil. Burada yasayan bizlerin tesettüre uygun kiyafet alamama gibi bir sorunumuz var, cünkü tesettür magazalari yok. Bildiginiz gibi bu toplumda müslümanlar cogunlugu degil kücük bir azinligi olusturuyor – hiristiyan / ateist ülkelerden bahsediyoruz. Buna ve bu ülkelerin ciddi asimilasyon cabalarina ragmen burada tesettürlü bayanlarimiz cok ve günden güne sayilari artiyor. Müslüman bir toplum ile ateist bir toplum icerisindeki islami yasam tarzini kiyaslamak anlamsiz. Yalnis olan her imkana sahipken bu tarz giyinmek. Kusura bakmayin ama asil memleketimizde tesettür anlayisinin seneden seneye negatif yönde degistigini görüyorum. Saygilar.

 6. ben kasımda kapandım çoğu kişiye göre kısa süredir kapalı sayılırım, yıllardır arada aklıma düşerdi kapansam mı diye ama nedense yapamayacakmışım gibi geliyordu çünkü ortaokula başladığım yaz 1 ay kapanıp daha sonra açılmıştım ve bu bana çok ağır geliyordu.

  daha sonra böyle kızlara baktıkça ben kapandığımda düzgün kapanacağım dar pantolon giymeyeceğim gibi laflar ederdim, eleştirirdim. sonra kapanmaya niyetim arttıkça, nefsim araya girmeye başladı. kıyafete düşkünlüğüm arttı. çok şükür bir süredir kapalıyım ama bazen benim nefsimde pantolonlara kayıyor. anladım ki tamam kapalı olmak güzel bir şey ama bu kapandım bitti olayı değil, sürekli nefisle savaşıyoruz aslında…çook geniş ya da pantolon eteklerle frenliyorum kendimi. ama mesela aksesuarlarımdan kopamıyorum. bir bilezik kolye mutlaka oluyor. bunda tutamıyorum kendimi, bana göre tam uygun değilim.

  yorumlarda ilginç oldu ben kapandıktan sonra mesela kendi arkadaşlarım onlardan daha çok dikkat çektiğimi söylediler benim de bir nefis taşıdığımı söyledim. halbuki ben onların baktıkları açıdan bakmıyorum, onlar eşarbımın renklerine takılıyorlar belki ama kapanınca insan anlayabiliyor, kapalılığın ne demek olduğunu.

  ki bu arkadaşlarım açıkken de nefsine hakim olamadığından etek boyunu kısa tutan birine yanımda böyle kapalılık mı olur demişlerdi, ben o zaman açıktım ama kapanmayı çok istiyordum sadece emin olamıyordum. o zaman da demiştim onlara o da nefis taşıyor diye, bu kesinlikle savunma değil. ancak kimseyi kimseye kınamama hakkı veriyor. çok doluyum bu konuda:) bloğumda da bahsediyorum ara, ama yazmaktan çekiniyorum çünkü ben kınadıkça daha fenası başıma geliyor. geçenlerde bone takmayan biri için onu tanımayan birine bone takmayanlar varmış, saçları gözüküyordur değil mi dedim, kaç gündür bonemle sorun yaşıyorum, sürekli kayıyor, saçımın dibine kadar geliyor.

  ve nefis meselesi, kapandıktan sonra kıyafete düşkünlüğüm inanılmaz arttı:) kendime sahip çıkamıyorum resmen, ama onu da açacağım inşallah:)

 7. herkese slmlar ben mehmet 22 yaşındayım hayatın gerçekleriyle karşılaşmış biriyim yani olgun bi r birey olduğumu düşünüyorum … çilek hanımın bir konuya değindiğini gördüm ve yazmak istedim aklı başında biri olarak ben; dar pantol , üzerine dar penye tarzı incecik giyip daha sonrada başını örtenleri görünce çok zoruma gidiyor halbuki olması gereken gibi kapansalar daha güzel olurlar vücut hatlarını belli ediolar yazık bir erkek olarak o kadar üzülüorum ki ha bu arada gerçekten çilek hanımın dediği gibi ben begenmiorum o tarz kızları gerçekten uzun pardesü giyipte adabına göre usulune göre giyen kapalı genç kızları görünce gururlanorum inanınkı kıyamıorum onların yüzüne bakayım gerçekten çok güzel oluyorlar + bi erkeğin içi ne kadar fesat olursa olsun dediğim gibi bir bayana çok çok çok geri kalıolar bu onlar için bir avantaj lütfen lütfen uygun giyinin kendinize ailenize laf getirtmeyin mutlu olmazk huzurlu olmak gerçekten zor deil bunun bir parçasıda bu yoldan geçiyor umarım allah hepinize nasip eder umarım nefsinizi yenersiniz çilek ablacım uğraşlarınız için size çok çok tşk ederim sizin gibi ablalarımızın uğraşlarını inş allah araya vermez…hatam olduysa affola…

 8. çok ciddi bir konuya parmak basmışsınız gerçekten günümüzde çoğu kapalı kızların halini görüpte üzülmemek elde değil yazık…

 9. Ah kuzum eleştirmek istedim tepki,konuşmak istedim tepki,söylemeye yeltendim tepki..yani konuşursun bir dert susarsın bir dert..ne desen nasıl desen..insan kayboldu..
  Sadece bunu söylemek istiyorum..
  İnsan,kayboldu..müminden bahsetmiyorum bile..
  Sevgili,iyi bayramlar..

 10. Arkadaslar.. bende kapaliyim.. ilk kapandigimda herseyi dört dörtlük yerine getirebiliyordum.. bocalama dönemine girdim ve basörtüm olmasinda ragmen daracik giymeye basladim.. Cevremden hic bir tepki almadim ve kendimi rahat hissetmemeye basladim ve orta yolunu buldum…

  Yaaaaaani…. birakin insanlar kendi yollarini kendileri bulsunlar!!! Kimse kimseye ders verme zorunda degil… bana o bocalama dönemimde birisi birsey söyleseydi belki daha da sogurdum.. ama zaman gectikce kendimden utandim…
  Herkes nasil yasacagini kendisi bilmeli… ve Allah hepimizin sevabini günahini en iyi bilendir…
  bencede hiiiic uygun degil basörtü ve daracik kiyafetler… ama dua edinde kizcagiz basörtüsüne nasil ulasmissa, tesettürü tümüyle yerine getirmeyide kendi ögrensin.. milleti sogutmayin….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir