tesettür gelinliğim

tesettür gelinliğim

tesettür gelinliğimi diktirdiğim yeri merak eden çok oldu hemen söyleyeyim Kadıköy Birsen Moda evinde diktirdim tesettür gelinliğimi. İlk başta aklımda herhangi bir tasarım yoktu Birsen Özdemir hanımefendi ile birlikte aklımdakini kağıda döktük ve çizdiği tasarım aslında tamamen benim aklımda olan tasarımdı. Dilinizden ve ne istediğinizden şıp diye anlayan bir stilist olduğunu söylemeden geçemeyeceğim, ayrıca gerçekten çok güler yüzlü ve anlayışlıdır kendisi.

Yalnız Birsen moda evinin olumsuz kısmı “bence”; yoğun talep alan bir moda evi olduğundan araya sıkışma ihtimaliniz oluyor ve bu yüzden gelinlik şişirilebiliyor. Verilen sözleri de arada bir hatırlatsanız iyi olur çünkü yoğunluktan dolayı nikah tarihiniz bile unutulabiliyor. Mesela bana gelin başı için özel bir eşarp dikecekti ama hatırlatmadığım için gelinliği teslim almaya gittiğimde bu sözün yerine getirilmediğini gördüm, çünkü unutuldu hatırlatmadığım için. Sadece bir taç ve ekstradan bir duvak verdi bununla gelin başı yaptık bizde n’apalım 🙂

Gelinliğinizi diktirdiğiniz moda evinden sık prova randevusu isteyin ve uyanık olup gelinliğin beğenmediğiniz kısmına veya beğenmediğiniz kumaşına hemen müdahale edin derim. Son provada acele çıkmam gerekiyordu, çok fazla kontrol edemediğimden gelinliğimin eteğindeki tül katlar çok şişirilme olmuş mesela sonradan gördüm. Fotoğraflarda fark ettim ve çok üzüldüm. Birde şurda anlattığım olumsuz durumla karşılaştım tabi :/ Gelin başı için istediğim tafta kumaşını eşarp büyüklüğü yerine şal büyüklüğünde verdikleri için kuaförüm sıkıntılı anlar yaşatımıştı bana..

Ancak yine de güzel bir gelinlik oldu ve güler yüzlü çalışmalarından memnun kaldım. Birsen ve yardımcısı Zeynep hanımın ellerine sağlık diyorum.

tesettür gelinliğim” hakkında 4 yorum

  1. Geri izleme: gelinliğim.. | Bir Kafadan Her Ses

  2. Geri izleme: evlendim :) | Bir Kafadan Her Ses

  3. Geri izleme: nikah günü yaşadığım aksilikler.. | Bir Kafadan Her Ses

  4. Geri izleme: gelinliğim ve kısa topuklu gelin ayakkabım | Bir Kafadan Her Ses

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir