tesettürü yanlış anlamak :)

tesettürü yanlış anlamak böyle bişey olsa gerek niohoho

tesettürü yanlış anlamak

bknz > gerçek tesettürlü kime denir? tesettür dediğimiz şey kadını kişilikleştirir. Tesettür, kadının kişiliğini dişiliğinden öne geçirendir. Siz kadını tesettürsüz kıldığınızda ve üstelik bedenini sergiler hale getirdiğinizde, onun dişiliğini öne geçirirken asıl varlık alanı olan kişiliğini öldürüyorsunuz. Dolayısıyla açık-saçıklık kadını değersizleştiren, sıradanlaştıran ve tüketim malzemesi haline getiren bir durumdur. Tesettür yalnızca başörtüsü değildir. Çünkü her başını örten tesettürlü değil ne yazık ki… Tesettürün kılığı da yoktur aslında; Ayşe Arman çok yanılıyor, tesettür kılığına girilemez. Tesettür bir yaşayış biçimidir, bir tarzdır, kılıktan öte bir şeydir. Bu yüzdendir ki tesettür ayeti, “Söyle mü’min erkeklere gözlerini haramdan sakınsınlar…” diye başlayarak tesettürü önce erkeğe görev veriyor. Ama hangi erkeğe? Mü’min erkeğe… Dolayısıyla tesettürün ilk şartı tam anlamıyla iman etmiş olmaktır. Tesettürlü bir evlilik yaşadığınız zaman yuvanızı, evinizi, yatak odanızı ve mahremiyetinizi beslemiş olursuz. Senai Demirci

tesettürü yanlış anlamak :)” hakkında 5 yorum

  1. dostum, kendi sitem için haber çalmak amacı ile siteleri dolaşırken sana rastladım, daha doğrusu tosladım, zira bir şey alamadım senden.ee samimiyet isteyen sensin, al işte..ilk önce erkek sandım desem kızar mısın bana? :)) eline diline sağlık kardeşim, kafadan çok sevdim seni.ben teyzen.40 yaşımdan sonra ek bir sürü işimin yanında bu pis işe dadandım..kalbin kadar temiz bu sayfada bana da yer verdiğin için çok teşekkür ederim ;))

    • erkek sanman normal hangi kadın bu kadar bangır bangır hak hukuk kavgası yapıyor bu devirde öyle deeil mi? 🙂 toplumumuzda susan kadın en iyi kadın. ama hem dindar geçiniyor hemde birşeyi unutuyorlar; “haksızlık karşısında susan dil şeytandır”. haksızlık karşısında susmamak kadının da erkeğin de görevi.

      yorumun için teşekkürler. güzel sözler ve övgüler için de ayrıca teşekkürler 🙂

  2. Geri izleme: tesettür moda dergisi âlâ, tesettürlü kombinler | Bir Kafadan Her Ses

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir