Koşun Koşun Çilekli Süt Aptalmış Şapşalmış

Hadi hep beraber gülelim bakın bugün ne oldu? Şapşal ve aptal olduğumu bir kez daha anladım. Bir tanıdığımın arkadaşı evlenmeden önce Allah, peygamber kelimelerini ağzından düşürmeyen eşinin evlendikten sonra nasıl U dönüşü yaparak 180 derece döndüğünü (daha doğrusu özüne döndüğünü) anlatmış. Biri de evlendiğinde ilk zamanlar eşinin başörtülü olmasına rağmen etek ve gömlek giyerek sokağa çıkan ablasına ağza alınmayacak laflar ederken bir iki yıl sonra kendisi mini etekli, dekolteli, saçı ve yüzü tonlarca boyayla kaplı bi kadınla onu aldatmış. Ve zina yapan kendisi olmasına rağmen başörtülüler için “başı açıklardan daha orospu bunlar” demeye başlamış (körle yata yata şaşı olmuş!)

“Bunda ne var neresi komik bunların?” diyeceksiniz di mi? Komik olan benim arkadaşlar. Hani blog’uma gelip benim ağlanacak halime gülenler ve hatta sevinenler var ya bu post onlar için. Benim yine ağlanacak bir halimi size yazayım da gülün. Bütün bunları ben de yaşadım. Benim hassas noktalarımdan biri “İSLAM” dinidir. Beni bu noktamdan vurup (beni kandırıp) benimleyken benim örtünmemi, hareketlerimi, namus anlayışımı bile beğenmeyen “insancık-lar”, benden ayrıldıktan sonra ne hikmetse mini etekli, meme ucuna kadar dekolteli, facebook’ta şuh pozlar verecek kadar verici kaşarlardan kendini alamaz olmuş. Bu durumda sanırım bir sonuç çıkıyor: bu kişi-ler ya kimliği oturmamış ayarsız karaktersiz kişi-ler, ya da İslam’ı sadece birilerini etkilemek ve/veya bir takım yerlere gelebilmek adına ağzına alan şerefsiz-ler. Sizce nedir böyle yapan-lar? Ve bu yapılırken amaç nedir? Yorumlarınızı bekliyorum…

Koşun Koşun Çilekli Süt Aptalmış Şapşalmış” hakkında 4 yorum

  1. Çileğim ühüü

    Geçti gitti artık ablacım kendini suçlama. Evlenmeden bunu anlayabilmen önemli. Sen buna odaklan bence. Zoru başarmışsın. Sadece aşk ve sevgi evlendikten sonra karın doyurmuyor canım. Aynı yönlere bakmak da çok önemli. Hele ki birde bu tür yalanlar da dönüyorsa ortada………… Koca bir hayır o zaman o şahsa veya şahıslara…. Çünkü yalan söyleyen seni sürekli ve her konuda kandırır senden bir sürü şey gizler bir iki üçççç demez devamlı devamlı…

    Sana yakışan, dürüst ve doğrucu bir insan çıkartsın rabbim karşına. heart

  2. Yorumun için teşekkürler ve amin Selda ablacım. Hiç bir şey değil de, bir insan nasıl İslam ve ahlak konusunda bu kadar adice bir samimiyetsizlik yapar ben ona üzülüyorum. Bana o kadar yalan ve adilik yapılmasına rağmen ben yine o kişi-ler adına üzülüyorum. Şapşalım demiştim…..

  3. Estagfirullah… ne sapsalligi canim, her içinde iyi niyet barindiran sapsal mi oluyor yani.
    ben diyorum ki, Allah kimsenin yolunu sasirtmasin. herkesin gönlüne göre, hakkinda hayirli olani versin ve böyle ikiyüzlü insanlardan korusun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir