Gerçek Demokrasi İçin 12 Eylül 2010'da Referandumda "EVET" Diyoruz!

Gerçek Demokrasi İçin 12 Eylül 2010’da Referandumda “EVET” Diyoruz!  Sinan Çetin de referanduma EVET diyecek. İşte gerekçeleri.. (video)

NOT: referanduma gidecek sunulan anayasa maddeleri (anayasa değişikliği referandum maddeleri, referanduma gidecek maddeler, halk oyuna gidecek olan reform paketi) için tıklayınız.

Sinan Çetin: “Bir Daha Darbe Olmasın Diye EVET Diyeceğim” dedi.

12 EYLÜL 2010 ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ REFERANDUMUNDA GELECEĞİMİZİ OYLAYACAĞIZ,

EVET DİYENLER GERÇEK AYDINLIK VE DEMOKRASİYİ,

HAYIR DİYENLER KÖHNE, KOKUŞMUŞ VE DARBECİ ZİHNİYETİ DESTEKLEYECEK!

REFERANDUMA HAYIR DİYECEK İNSANLAR AK PARTİYE DEĞİL, KENDİNİN, SEVDİKLERİNİN VE MİLETİNİN GELECEĞİNE ZARAR VERECEKLERDİR!

sinan çetin referandum için konuştu |

SİNAN ÇETİN, REFERANDUMUN BİR PARTİ SEÇİMİ OLMADIĞINI VURGULADI:

“Hayır demeyenleri diyenleri açıkçası anlamıyorum tam olarak neye hayır dediklerini, yani bir ideolojik körlük var herhalde orda. Bir bilinç durması var. “Biz Ak partili değiliz, Ak partiye kızıyoruz bu yüzden referanduma hayır diyeceğiz” diyorlar. Konunun Ak Parti seçimi olmadığını anlamıyorlar. Referanduma hayır diyenleri açıkçası anlamıyorum, hayır diyecek olanlar bu anayasa değişikliği referandumunun bir Adalet ve Kalkınma Partisi seçimi olmadığını anlamalılar..” Sinan Çetin

Gerçek Demokrasi İçin 12 Eylül 2010'da Referandumda "EVET" Diyoruz!” hakkında 6 yorum

 1. sayın sinan çetin sen akıllı adamsın.değişiklik ile yargının başına örülecek çorabı göremiyormusun. diğer maddeler cazip gelebilir ama 2 madde yargının bağımsızlığına darbedir. danıştay ve aym den şikayetçi olan iktidar nasıl tarafsız bir yargı sunabilir.

 2. Bencede çok doğru.Artık YAŞ istediği gibi ordudan asker atamıyacak evet çıkarsa.(Mesela eşi başörtülüleri,namaz kılanlar vs)Haksızlığa uğrayanlar sivil mahkemelerde hakkını arayabilecekler.Demokrasi için darbe anayasını kaldırılması için EVET EVET EVET…

 3. sinan çetin kendi körlüğünden mi bahsediyor darbeciler yargılanmayacak burda tek hedef yargı akp kendini aklamak için yasa yapıyor şu anda tarihe şahitlik yapıyoruz evet çıkarsa kölelik devri başlamış olacak gırev hakkı yok insanlar haklarını savunamayacak yargıya gidecekler meclisin yonettiği yargı bağımsız olabilirmi eyer evet çıkarsa yargıya darbe yapılmış olur oyüzden hayır

 4. DEMOKRASİ BUYMUYMUŞ?
  Referanduma katılan seçmen sayısı 49 milyon
  Reyini kullanan seçmen sayısı 38 milyon
  Anayasa değişikliğine “Evet” diyenlerin sayısı 21 milyon
  Anayasa Değişikliğine “Hayır” diyenlerin sayısı 15 milyon
  Referanduma katılmayanların sayısı 12 milyon.
  Anayasa değişikliğine “Hayır” diyenlerle, Referanduma katılmayanların toplam
  sayısı 27 milyonken, Anayasa değişikliğine “Evet” diyenlerin sayısı, 21 milyonken; düzenlenecek olan Anayasa, Çoğunluğun Anayasası mı, Azınlığın Anayasası mı olacak?
  ……………………………
  Dr. Ahmet TACEMEN 13 Eylül 2010

  • Sn. Dr. Ahmet Tacemen; referanduma katılmamak da demokratik bir karardır, kimse referanduma katılmayın demedi o insanlara. Dolayısıyla o insanlar (oy vermeyenler) de katılmama haklarını kullanarak evet veya hayır yönünde bir karar vermemekle de kararlarını belirtmiş oldular. %100 demokratik bir sonuçtur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir