Melekler Bunları Niye Korusun?

Geçmişte, günümüzde ve Allah bilir ama muhtemelen gelecekte de devam edecek olan (tarih tekerrürden ibarettir) bir talihsizlik; İslam ve İslami emirler ile dalga geçme durumu. Yani öylesine aptal ve cahil ki bu insanlar, geçmişlerine bakıpta ibret almak yerine geçmişte helak olan nasipsizlerin yolundan gitme hevesindeler. Ve bu aptallığın adına da “aydın ve modern olmak” ismini takmışlar. Geçmişte binlerce yıl önce de modern olan insanlar vardı, evet gerici dediğiniz müslümanlar da o zamandan gelme ama modern dediğiniz karakterde insanlar da vardı yüzlerce, binlerce yıl önce. Mesela bir örnek, çıplaklar kampında taş kesilen İtalyan Pompei halkı. Onlar da öyle moderndiler ki (!) başlarına musallat olan bir bela ile bir anda helak oldular. Kime kafa tuttuğunuza dikkat edin, Allah’ın sevgisi de şiddeti de çok büyüktür. Birazcık da olsa “inanmasanız ve yapmak istemeseniz bile” dini değerlere saygılı olun, O’nun azabını üzerinize çekmeyin.

Bunları neden mi anlatıyorum, blogcu tayfasından duyarlı bir arkadaşım geçen haftaki “melekler korusun” adlı diziyi izlerken, bölümün sonlarına doğru bir sahnede dini nikah ile dalga geçildiğini, dinimizce önemli olan bir konunun nasılda şerefsizce hafife alındığını not düştü geçen gün. O diziyi seyretmiyorum ama söyledikleri dikkatimi çekti, dizinin o bölümünün son sahnelerini izledim. Dediği kadar varmış dedim içimden. Peygamber efendimizi aşağılık bir şekilde karikatürize eden o adi herif geldi aklıma, bunlar da o tiplerin yumuşatılmış Türkiye versiyonu.

Toplumumuz artık öyle liberalleşti ki, hamile kalmadan evlenmiyor dizilerdeki kızlar! Bu da ayrı bir dikkatimi çeken mevzu, eklemek istedim. Dizilerdeki aileler Türk aileleri mi? çok merak ediyorum, hayır öyleyse biz toplum olarak resmen kafirleşmişiz de!

Gelinin süt nine dediği kadın adettendir(!) diyerek düğün öncesi bir imam bulup getirir dini nikah kıydırmalarını beklemektedir. Gelin bir çıldırır bir çıldırır ki sormayın. Gelinin kanka arkadaşlarında da garip garip kaş göz işaretleri alaycı bakışlar. Malum kızlarımız liberal yetiştirilmiş ya hani, onlar ne yapsın aileden öyle görmüşler. Çocukken din; gericilik, hocalar hacılar tesettürlüler; öcü diye öğretilmiş, tabiki haliyle de böyle olacak. İslam’a saygılı olmasını bekleyemezsiniz böyle yetiştirdiğiniz birinin. Modern(!) kızımız ne o öyle kara cahiller gibi “hoca/imam nikahı (!)”  filan havasında. Modernlik; dini ve manevi değerlere ağız burun kıvırmak mıdır sizce de? Hayır modernlik buysa ben almayacağım da o bakımdan! Hesapta bizlere dini nikahın hiçte coolllll olmayan bir şey olduğunu empoze ettiler yani. Vay bee biz de yedik hemen. Şimdi burda dini nikah İslam’da var mıdır ya da resmi nikah varken dini nikah gerekli midir polemiğine girmicem. Bunları güvenilir bir İslami kitap (ilmihal, hadis kitapları) okuyarak zaten öğrenebilirsiniz. Ordaki imamı da moronlar familyasından özenle seçmişler sanki. Hani bütün müslümanlar gerici ve kültürsüz ya, adam iki lafı bir araya getirip konuşamıyor. İmam işte n’olucak gerici, yobaz, örümcek kafalı herif! Öyle güzel içine ettiler ki dini nikah’ın gerekliliği olayını, kendilerine saygısızlıkla oha çüş diyorum.

Şimdi söyleyin bana, nurdan yaratılan ve Allah’ın sevdikleri harici kimseyi sevmeyen, Allah’ın dilemesi dışında kimseye dua edemeyen ve kimseyi koruyamayan masum melekler, bu şeytanlaşmış insanları nasıl korusun?

NOT: RTÜK’e şikayet edelim.

Melekler Bunları Niye Korusun?” hakkında bir yorum

  1. Ağzına sağlıuk çilekli sütüm.Okadar güzel anlatmışsın hislerime tercüman olmuşsunki anlatamam.Umarım bu yazılar birilerine ulaşır.umarım senin benim gbii duyarlı kardeşelrimizde gerek dizi yapımcısına gerek showtvye gerekse rtüke benim gibi şikayet maili atarlar.Kimse bizim inançlarımızla dalga geçemez heleki bunlar birde müslümanım diyorlarsa.Sende yazdınya içim çok rahatladı.Çok öpüyorum tekrar hassasiyetin ve desteğin için çok teşekkür ederim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir