Klasik Türk Erkeğini İnceleyelim

Türkiye’de ve tüm dünyada çeşit çeşit farklı farklı erkek tipi görmek mümkün, ama bunlardan bir tanesi var ki; kafanızı nereye çevirseniz (10 erkekten 8′i denebilecek kadar fazla olan) “klasik türk erkeği” modelidir. Klasik türk erkeği de kendi içinde dallanır budaklanır, kimi full yobaz denen kesimdendir; karısının burnunun ucunu camdan göstermesine dahi izin vermez ama kendisinin yemediği halt yoktur ya da modern geçineni vardır; modernliği çıplak gezinmekten ve sokakta elin karısına kızına rahat rahat bakabilmekten ibaret görür  kendi karısına kzına bakıldığında ise kavga çıkartır filan, ancak bu adamlar ne kadar çeşitlenirse çeşitlensin klasik türk erkeği türünde değişmeyen ve ortak olan bir çok nokta vardır. Şöyle ki;

1. sevgilisi nette gezinemez ama kendisi pornografik dahil her tür siteye girmekte serbesttir -ama yine de bunu gizlice yapar yani bu durumda dürüst olmayan yalancı karakterli biridir-

2. sevgilisi nette entelektüel (bilgi edinmek) amaçla dahi olsa arkadaş edinemez ama kendisi alakasının olmadığı kadını kızı ff, twitter ya da benzer sosyal ortamlarda ekleyip profil resimlerine bakarak tatmin yaşamaya çalışır. bunu: “ama senin ff listende de karşı cins var ben de arkadaş edinirim” ile kapamaya çalışır, ancak; amacının basitliği ve tinsinti verici görüntüsü o kadar ortada ve açıktır ki bir türlü kapanamaz.

3. sevgilisi MSN’ine sadece maillerine bakmak ve zaman zaman kız arkadaşlarıyla dertleşmek amacıyla oturmaktadır, ancak; onun MSN anlayışı sadece a., s.k, g.t üzerine kurulu olduğundan MSN kurduğunda mutlaka 5-10 türk ve yabancı kızı listesine ekler. Entelektüel bir paylaşım amacı gütmediğinden tüm dikkatini web came yoğunlaştırır, çünkü; MSN demek onun için kızları webcamden izlemek ve kızlarla en seviyesizinden sohbet etmek demektir. MSN muhabbetlerini:  “senin de MSN’in var kimbilir listende kaç kişi vardır” cümlesiyle kapamaya çalışır ama bir üstteki madde kadar açık bir mesele olduğundan bu mesele de ömür boyu kapanmaz.

4. sevgilisi sosyal mesajlaşma platformlarının bütün adreslerini ve nette kullandığı tüm nickleri bu klasik türk erkeğine vermiştir dolayısıyla gizli saklı bir iş çevirme gibi bir durumu yoktur, çünkü; dürüsttür, ancak; arkadaş dürüst ve doğrucuların kralı olduğunu zannetmesine rağmen gizli kapaklı bir çok iş çevirir ve sonra sevgilisinin sosyal mesajlaşma platformlarındaki sanal erkek arkadaşlarına takar.

5. sevgilisi bir sosyal mesajlaşma ve bilgi paylaşımı platformunda (mesela friendfeed’de) listesine özenle seçtiği bir kaç kişiyi profil resminin ne kadar yakışıklı ya da seksi olduğuna bakmadan (aksine kendini ön plana çıkartan egotik ve kendini seks ilahi gibi göstermeye çalışan hasta beyinli kişilerden hararetle kaçarak) eklese dahi klasik türk erkeği bunu yine de hoşgörmez, çünkü; kadın erkek ilişkileri hakkında kafası o kadar p.ç olmuştur ki; bir karşı cinsin listeye sadece flört ya da s.ks yapma isteği amaçlı eklenebileceğini düşünür. Böyle düşündüğü için de kendisinin eline sosyal mesajlaşma sitelerine girme fırsatı geçtiğinde profil resmine nerde en güzel ve seksi kız resmi koyanlar var, hemen onları ekler, ya da o tipler kendisini eklediğinde içinin yağları erir ve hemen arkadaş olmayı kabul eder. Üstelik bu kişiler tek bir kelime dahi konuşmayacağı sadece fotoğraflarından “faydalanacağı” ukraynalı, asyalı, amerikalı vs. kızlar olsa bile.. İşte onun sosyallik anlayışı bu olduğundan ve sosyal mesajlaşma platformlarının aktüalite ve entelektüel bilgi transferi amacıyla kullanılabileceğini kafası almadığından maalesef bununla sınırlı kalmakta ve kendini kadın kız konusu haricinde geliştirememektedir. Nokta!

Klasik Türk Erkeğini İnceleyelim” hakkında bir yorum

  1. Geri izleme: Öküz ve Odun Cinsinden Olan Erkekler Okusun | BİR KAFADAN HER SES

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir