İzlediğim Filmlerden

Uzun zamandır izlediğim filmleri yazmamışım hazır kardeşimin laptopu boş bulmuşken tavsiye ve men babında bir kaç not aktarmak istedim sinema filmleri konusunda. Neden kardeşimin laptoptayım? Benim PC dana gibi, o yüzden. Servis yolu göründü kendisine.

Body Of Lies-Yalanlar Üstüne Filmi

Leonardo DiCaprio ve Russell Crowe oynuyor başrollerde. Yine bol ajanlı, hareketli, patlamalı yani kımıl kımıl bir Amerikan filmi karşınızda. Irak’ın içine eden Amerikan ajanlarından ve Amerikan yalanlarından bahseden bir film. Bu tür filmler çok iyi gazını alıyor insanın bu yüzden Amerika arada bir kendini yeren filmler yapmaktan kaçınmıyor. Kurnaz bir ülke vesselam. Filme dönecek olursam gayet iyiydi baştan sona izletti bize kendini.

Prestige-Prestij Filmi

Hugh Jackman, Christina Bale, Scarlett Johansson, Michael Caine gibi oyuncular başrolde. Daha önce de izlediğim bu film bence dört dörtlük. Oldukça gizemli ve sürükleyici. Tavsiye ederim.

Slumdog Millionare-Kenar Mahalle Milyoneri

8 Oscar ödülü alan bu Hint filminde ara ara bolca Amerika övülmüş, Oscarlar peş peşe gelmiş neticesinde. Ahım şahım bir film değildi bana kalırsa. Yani 8 Oscar alacak ne var bu filmde dedirtiyor insana. Aradaki Amerikan propagandasının hatrına tahminimiz doğru galiba. Bu arada onca herifin altına yatmış bir kızın peşinden en saf ve temiz duygularıyla koşan o milyoner çocuğa da pes demekten kendimi alamıyorum. Başka kız mı kalmamıştı sana be oglim? Abinle bile aganigi yaptı be nasıl bi saflık, nasıl bi aşk bu? Mide bulandırıcı.. Milyoner olan çocuğun saflığı ve temiz yüreğinden gelen muazzam gücü etkileyici ve duygulandırıcıydı. Filmi bütün olarak değerlendirince iyi bir filmdi ama. Tavsiye olunur.

Güneşi Gördüm Filmi

Mahsun Kırmızıgül imzalı bu filmde Mahsun Kırmızıgül, Ali Sürmeli, Altan Erkekli, Demet Avgar, Deniz Oral gibi profosyonel oyuncular oynuyor. Filmin eski Yeşilçam Türk filmlerindeki gibi ağırlaştırılmış koşma sahneleri hafiften komik gelse de yine de o sahnelerde bile ağladım. Çok ama çok güzel bir filmdi. Sadece takıldığım tek nokta; transeksüelliğe gereksiz bir sempati gösterisi sunmaya çalışmaları oldu. Bu sahneler mide bulandırıcıydı. Resmen homoseksüellik ve transeksüellik sanki doğalmış, hatta bir ihtiyaçmış gibi lanse ediliyordu o sahnelerde.. Ama film bütün olarak dehşet güzeldi. Mahsun Kırmızıgül’ü kutluyorum. Yalnız bu filmi izleyecekseniz bi paket mendili yanınızda hazır bulundurun.

The Punisher-İnfazcı

John Travolta ve Tom Jane’in başrollerini paylaştığı bu film sürükleyici, hareketli ve akıcıydı. John Travolta’nın sonu çok sefilce ve basit oldu ama filmin kurgusunu çok beğendim. Tavsiye olunur.

İzlediğim Filmlerden” hakkında bir yorum

  1. Geri izleme: İşte Çilekli Süt’ü Yakından Tanımanız İçin Bir Fırsat Daha Kızancıklarım | Bir Kafadan Her Ses

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir