İdeal Erkek Dediğin Budur Abi!

İdeal erkek cinsinden birini bulursanız kaybetmeyin diye size ideal erkeği tanımlayan bir kaç madde sunayım dedim arkadaşlar Aman ha aşağıdaki maddeleri tam anlamıyla karşılayan birini bulursanız sakın ama sakın kaçırmayın ya da bulduysanız kıymetini bilin

 • ideal-erkek-nasil-olmalidir-cileklisut-birkafadanherses Aşkını ve sevgisini bir tek sözleriyle değil, hareketleriyle de ifade edebilmeli. Mesela verdiği sözleri tutması, yalan söylememesi, hasta olduğunuzda sizinle daha fazla ilgilenmesi ya da durduk yerde ya da hiç beklemediğiniz anlarda diyeyim minik jestler yapması gibi.. Böylece size güven duygusunu ve sevildiğinizi hissettirmesi gerekir.

 

 • Mutfakta biraz da olsa bişeyler üretebilmeli 🙂 Yumurta kırmaktan daha fazla bir beceriye sahip olması sizin işinizi baya da hafifletir hani
 •  

 • Güvenilir biri olmalı. Ona tam anlamıyla güveniyorsanız arkadaşlarıyla dışarı çıkması sizi hiç mi hiç rahatsız etmez. Tabi ona duyduğunuz güveni sarstığı an hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı konusunda onu mutlaka uyarın. Güven konusuna karşılıklı önem verilmesi ve itina edilmesi çok önemli.

 

 • Olgun biri olamıyorsa bile olgun biri gibi davranmalı. Erkekler istediklerini yaptırmak için saatlerce somurtup adeta bir çocuk gibi inat edip oturabilirler. Meseleye kendini sizin yerinize koyarak bakmalı. Empati.. Bunu yapması zor olsa da düşüncelerinize saygı göstermesi, ilişkiyi yürütmek için çaba harcadığının bir ifadesidir. Sevgi emek ister, bunu her iki tarafta adil bir şekilde yerine getirmelidir..

 

 • Ten uyumu ve çekim önemlidir. Örneğin; kokusu size itici gelen biriyle beraber olmaktan kısa sürede bıkabilirsiniz.
 •  

 • Sizi olduğunuz gibi kabullenmeli. Sizi, 50 kilo olsanızda 100 kilo olsanızda sevebilmeli. Sizi siz olduğunuz için sevmeli, 90-60-90 fiziğiniz için değil!.. Zaten eğer öyleyse üzgünüm ama size değil etinize aşık demektir.
 •  

 • Saygılı Olmalı. Saygı birçok ilişkide en ön sırada karşımıza çıkar. Fikirlerinizi dinlemek ve önemsemek, sizi üzmemek, yalan söylememek ve aldatmamak bunlardan sadece bir kaçı. İyi bir ilişki tamamen bir takım çalışmasıdır. Bu takımda bulunduğunuz sürece birbirinizi desteklemeyi ve birbirinize saygıyla bakmayı öğrenmeniz gerekir.
 •  

 • Karşılıklı takdir ve beğeni çok çok çok önemlidir. Bir ilişkinin ilerlemesi ve gelişmesi için bir eleştiriye karşı her iki tarafın da en az beş samimi iltifatta bulunması yerinde olur :))
 •  

 • Rastgele romantik jestler yapmalı. Özellikle hiç beklenmeyen anda alınan hediyeler sevgiliyi çok mutlu eder. Uzaktayken bile sizi düşündüğünü ve mutlu etmek istediğini gösterir.
 •  

 • Evde iş bölümü yapılmalı. Birliktelikler, tek kişinin tüm sorumlulukları üstlenmesi anlamına gelmez. Hiç bir sevgili/eş; hizmetçi, temizlikçi ya da aşçı değildir. Unutmayın saygı ve anlayış sihirli anahtar kelimelerdir Elinizden gelen paylaşımları yapın ve yapmasını sağlayın.
 •  

 • Sürekli flörtleri ve saçma sapan ilişkileri ile uğraşmanıza gerek kalmamalı. Erkekler, başka kızlarla internette bile açıkça flört ediyorlar. Ve bu yüzden üzüldüğünü söyleyen sevgililerine anlamsız gözlerle bakabiliyorlar!.. Bu tip erkek modelinden ruh sağlığımız ve mutluluğumuz için uzak durmalı Hiç kimsenin sizi üzmeye hakkı yok, bunu unutmayın..
 •  

 • Kolay incinebilir olmayı seksi bulduğumuzu ve sürekli maço tavırlar sergilemesine gerek olmadığını bilmeli. Erkek arkadaşınız,  sevgiliniz, eşiniz… Duygularını etkin bir biçimde ifade ettiği (mutsuzluk veya kıskançlığı bile) ve o sert erkeksi dış görünümün altında yatan narin kişiliğini ortaya çıkardığında onu daha da fazla sevdiğinizi bilmeli. Kısacası sert ve kaba olmaya şartlanan “erkeğinizin” yumuşaması ve daha medeni davranması için bu sevimli oyunu oynamalısınız
 •  

 • Başarılarınızla gurur duyduğunu göstermeli. Sevgilimiz bir başarıya imza attığında veya hedeflerine ulaştığında onu pohpohlamaya, övmeye, yüceltmeye bayılırız. Hemde bunu çok içten ve severek, kimsenin demesine gerek duymadan yaparız. Ancak; kadınlar da destek almak ve kutlanmaktan hoşlanırlar ve onlar da en az erkekler kadar bunu hak ederler.
 •  

 • Size bağırmamalı. Bir erkek, sevgilisine karşı asla sesini yükseltmemeli. Bu tür erkekler ürkütücüdür, mantıklı ve medeni olanlar ise durum ne olursa olsun çözüm üretmek için uğraşırlar ve bağırmazlar 🙂
 •  

 •  Günümüz kadınları her ne kadar bağımsız olsalar da gizliden gizliye güvende olmak isterler. Özellikle de kibar, olgun ve güçlü bir erkeğin kanatları altında.
 •  

 • Topluluk içinde sevgi gösterilerinde bulunmalı. Herkesin içinde yapılan ufak fiziksel sevgi gösterileri, birlikte olduğunuzun ve bunu herkesin bilmesinden rahatsızlık duymadığınızın belirtisidir. Bu ister el ele tutuşmak, ister bankta otururken yüzünüze sevgiyle ve sıcacık bakması olsun, sonuç olarak hepsi etrafa birlikte olduğunuzu açıkça gösterir. Sizden rahatsız olmadığını, tam tersine gerine gerine işte benim sevgilim bu kız demesinin bir diğer yoluda budur
 •  

 • Size destek olmalı. Moraliniz bozuk olduğunda arkadaşlarıyla dışarı çıkmaktansa sizinle evde kalmayı tercih etmeli. Eve gelme şansı yoksa da en azından telefonla arayabilir ya da sizi dışarı çıkartmak için keyifli planlar sunabilir. Alternatif çooooook

Not: Yazının ana kaynağını bir dergide okumuştum aklımda kalanlarının üstüne kendi fikirlerimi ve örneklerimi ekledim.

İdeal Erkek Dediğin Budur Abi!” hakkında 3 yorum

 1. ”İdeal Erkek Dediğin Budur Abi!” Konusunda 18 Yorum Yapılmış
  1.aNNePeRi demiş ki:

  May 7th, 2009 at 13:13
  bacım şu fotoda ki ey ütü de yapabiliyor mu acaba?

  2.kayhanovic demiş ki:

  May 7th, 2009 at 14:29
  Yaw kim fotomu koymus buraya hay allahım :))

  3.kalderavolkan demiş ki:

  May 7th, 2009 at 14:44
  Bu özelliklerim hepiciğini üzerinde barındıran bünye henüz hiç bir portakalın vitamin değerinde bile değil.

  O nedenle bulmak için kasmayın boşuna 😛 :)))

  4.çilekli süt demiş ki:

  May 7th, 2009 at 14:44
  Any, ütüsü çıkmamış fotoda arkada kalmış ama ütü fonksiyonu da var aslında :))

  Kayhan, yok yau sen yanlış görüyosun o benim paradaysım daha geçen kış çekmiştim

  K.V., haha deneyim konuşuyo diyosun sanırım

  5.kalderavolkan demiş ki:

  May 7th, 2009 at 16:24
  Aynen öyle :))

  6.seyma demiş ki:

  May 7th, 2009 at 17:25
  anlattıgın adam cok ıyımıste b ıraz utopya canım ya ama yarısı varsa o adamı kacırma derım 🙂

  7.çilekli süt demiş ki:

  May 7th, 2009 at 17:39
  Çok şükür yarısından fazlası var canım emin olabilirsin

  8.sanem demiş ki:

  May 7th, 2009 at 19:43
  çilekllli sütümmm harikaa bir ayzı:) sen bulmuşsun maaaaşalllah darısıı başımıza:) bu arada yeni blog açtım amaa daha çok yazı yok.beklerimmmm efendim.görüşmek üzere:)

  http://www.lunaparktayasamak.blogspot.com

  9.çilekli süt demiş ki:

  May 7th, 2009 at 20:32
  aaa çok şaşırdım:) blog açmana sevindim Sanem;)

  10.kübra zeynep demiş ki:

  May 7th, 2009 at 20:51
  adamın birisi akıl hastanesine gidiyor ve odanın birine giriyor.
  bir adam bağırmakta.
  -leyla leyla ahh leylaa
  doktor anlatıyor bu bir kadını sevmiş evlenememiş.
  sonra adam bir başka odaya giriyor.
  bu kez yine bir adam bağırmakta
  -leyla leylaa ahh leylaa
  diye.
  dr bu kez diyor ki.
  bu adamsa o kadınla evlenmiş
  .
  ne alaka diyeceksin çilekciğim:))
  her kadın bu model erkekle mutlu olamaz,hele türk kadınının yapısı düşünülürse.
  saydığın özelliklerin belli kısmı zaten insan olmanı gereği.
  insani özellikleri barındırması ha birazda ekstraları olması yeterli demek lazım:))

  11.nevbahar01 demiş ki:

  May 8th, 2009 at 09:43
  şekerciğim bu özelliklerin hepsini ben de istiyorum:)
  ay okuması, hayal etmesi bile güzeldi heee:)
  inan böyleleri varsa ben 100 tane alırım:) Yanlış anlama 1 tanesi bana yetiyor ama ben başkalarını da düşünen biriyim, etrafımda öyle çok erkekzede var ki onlara birercik hediye etsem cenneti garantiledim:))
  bu özelliklerin olmadığı erkekler de cehennemin zumarasına kadar gidebilir:)))

  12.Zeynep A. demiş ki:

  May 8th, 2009 at 10:32
  ütopik bir liste olmus bu biraz…

  evlenenleri bilmem ama, henüz evlenmemis olanlar bu listeyi ciddiye alirsa evde kalir benden söylemesi

  13.Zeynel Aslan demiş ki:

  May 8th, 2009 at 10:43
  Vay be resmen beni tanımlamışsın:D:P Ben mükemmelim ben mükemmelim Valla böylesini bulan kaçırmasın:D

  14.hatice demiş ki:

  May 8th, 2009 at 13:42
  Rastgele romantik jestler yapmalı. Özellikle hiç beklenmeyen anda alınan hediyeler sevgiliyi çok mutlu eder. Uzaktayken bile sizi düşündüğünü ve mutlu etmek istediğini gösterir.

  bu madde hariç hepsi var ne yapalım o kadar kusur kadı kızında da olurmu diyelim 🙂

  15.çilekli süt demiş ki:

  May 8th, 2009 at 14:01
  Z.Kübra, yukarda yazılan özellikleri bence hiçbir Türk kadını geri çevirmez Zeynep :)) İstemem diyende yan cebime koy demek ister bence 😛

  Aytekinet, ay şu “kurtlar vadisi racon tipi” erkeklerin adabından bahsediyosan öyle adap olmaz olsun

  Nevbahar, en dibine kadar hemde

  Zeynep A., memlekette evlenmemiş kız sayısı artarmış bu yazıdan sonra

  Zeynel, iyi işte tuttuğunu altın et o zaman madem mükemmelsin

  Hatice, yukardakilerin 5-6 tanesini yapıyosa tamam o mükemmel erkektir Hatice Türk erkek standartlarının üstünde demekki seninkide

  16.çilekli süt demiş ki:

  May 8th, 2009 at 20:00
  hocam teknik bi sorun var galiba, Kaldera&Volkan’da bir yazımda yorum yazmış daha önce onunki de gelmemiş

  17.çilekli süt demiş ki:

  May 8th, 2009 at 22:01
  haha yaptığınız yorumları bile unutmuyosunuz dehşet yani korkulur sizden hocam

  18.Blogkaan demiş ki:

  August 28th, 2009 at 20:34
  Resimde tam donanım olmuş..
  Hiçbirimizi böyle göremessiniz sevinmeyin

 2. yayazdiklarin cok guzel ve dusundurucu 😉 dogrusu erkekler bu yaziyi azicik okurlarsa fena olmaz :p yanliz sunuda unutmayalim ki hepsi bir arada gibi bir sansimiz yok nasip kismet diyelim biz 😉

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir