Boşanma Nedenlerine Bir Yenisi Daha Eklendi (E Nihayet)

Mynet’in bol imla hatalı, koca koca ve kalın puntolu haberlerini okumak bazen çin işkencesi tadı verse de, astroloji sayfasına geçiş yaparken gözüme takılan haberleri incelemekten de kendimi alamıyorum. Az önce farklı bir yazı yazmak için bloğumu açtım ve yeni bir yazı ekleye tıkladım. O sayfa açılana kadar da günlük burç yorumlarını okuyayım dedim ^-^ Mynet Ana Sayfasını açtım ve bu haberle karşılaştım. Yazacağım konum değişti bir anda :pPp Haber öyle çok çok da önemli değil, yani pek de bir haber değeri yok bana kalırsa. Ama geçenlerde sadakat üzerine bir yazı yazmaya niyetlenmiştim onu aklıma getirmesi babında yararlı oldu. Mübarek ramazan ayına girerken böyle hayırlı (-dır inşallah) bir yazı yazacağım için mutluyum ve gururluyum efendim 8) Bu arada Ramazan-ı Şerif’e de hoş geldin sefalar getirdin diyorum, hepimize hayırlar ve mutluluklar getirsin inşallah bu ay.

Bahsettiğim haberde deniliyor ki:

Yargıtay, kocasının, kadınlarla geç saatlere kadar telefon görüşmesi yaptığını, mesajlar çektiğini belirterek boşanma davası açan kadının davasının kabul edilmesi gerektiğine karar verdi.

Valla iyi etmişler, hoş etmişler de daha önceden böyle değil miymiş zaten? Değildiyse yuh diyorum daha da bir şey diyemiyorum.

Bazı insanların sadakat anlayışı çok garip. Mesela aldatmayı sadece yatakta yapılır sanıyorlar. Bunun dışında yedikleri haltlar hiç bir aldatma sebebi sayılmıyor gibi angutyo bir düşünce sistemi geliştirmişler. Sanırım aslında onlar da biliyorlar yaptıklarının aldatma olduğunu ama karşılarındakine bunun bir aldatma olmadığını ispatlamak için söyledikleri yalanlara kendileri bile inanıyorlar. Ya da daha inandırıcı olsun diye inanmış gibi görünüyorlar. Amaaaan işte ne bileyim o kadar komplike bir hayatları varki bu canlıların akıl erdirmek güç bazen. Tespitim bu yönde. Entrika, ihanet, yalanlar üzerine kurulu bir dünyaları var. Yalan rüzgarı gibi esiyorlar resmen.

Örneğin; karşı cinsle telefonla konuşmalar, el şakaları, karşılıklı kurlar, MSN’de ileri seviye sohbetler (bahsettiğim bu seviye; flört etmekten bir adım, sanal seksten de iki adım önceki seviyedir) bla bla bla filan. Mantalitemi anlamış olan yorum kısmına yeni örnekler verebilir bu anlamda yazıyı örneklerle doldurmaya lüzum görmüyorum.

Sadakat denen şey aslında uygulaması hem çok basit, hem de çok zor bir kavram galiba. Bu asil kavram; göreceli olmasa da, tek bir anlam içerse de, işine gelmediği her an “minareyi kılıfına göre uyduran” insanların elinde ezik bir oyuncağa dönmüş durumda artık. Bu kavrama kafalarına göre bir anlam yükleyip yaşıyorlar kısacası. Sadakatli olmak ya da olmamak… Bu ince bir çizgidir bana kalırsa. Dürüst ve bağlılıktan az buçuk çakan, sevgili ile arkadaşa nasıl davranmasını gerektiğini iyi bilen -sınırı asla aşmayan / aştırmayan- bir insansanız basittir sizin için sadakatli olmak. Ama yıllarca karşı cinsten bir sürü arkadaşınız olmuş, bu arkadaşlarınızla sevgilinizle konuştuğunuz /şakalaştığınız gibi vs. aynı şekilde iletişime devam etmişseniz (bu durumda aynı anda bir çok flört söz konusu farkında olunmasa bile!) ve işin daha da beteri o arkadaşlarınız yüzünden sevgilinize muhtelif çeşitlerde yalanlar söylemişseniz, o zaman hiç kusura bakmayın üzgünüm ama sadakatli olmak konusunda bihaber olduğunuzdan dolayı, sadakatli olmanız da baya zorlaşır. Sadakatli olmak için önce anlamını bilmek gerek çünkü. Bir sevgiliniz varsa onun arkadaşlarınızdan ya da çevrenizdeki karşı cinslerden bir farkı, bir özelliği olması gerekir, bunu ona hissettirmelisiniz. Yoksa o kişide diğer cilveleştiğiniz “arkadaşlarınızdan”(!) farklı olmaz ve bu durumda sadakatten bahsetmek de baya baya abesle iştigal olur. Çünkü ortada sadakati gerektirecek bir ilişki yoktur ya da tek taraf sadakatini sunuyordur (ah zavallım) diğer tarafta hayatını yaşıyordur (cennet gibi gördüğü bir bok çukurunda *) Durum bundan ibaret a dostlar.

Boşanma Nedenlerine Bir Yenisi Daha Eklendi (E Nihayet)” hakkında 24 yorum

 1. ne kadar doğru yazmışsın be çileklim.. aslında içimden geçen çok şey var bu konuya dair ama yazarsm çok sinirleneceğim..
  senin ağzına sağlık diyorum 🙂 :çiçek:

 2. ne kadar doğru yazmışsın be çileklim.. aslında içimden geçen çok şey var bu konuya dair ama yazarsm çok sinirleneceğim..
  senin ağzına sağlık diyorum 🙂 :çiçek:

 3. neyse sktir et onu bunuda milliyetin sitesinde daha ilniç bir haber vardı bugün. çin’de adamını birisi yalan söylemiş ve tanrı çarpmış… şok geçirdim.( http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=msnSonDakika&ArticleID=984969&Date=31.08.2008&Kategori=yasam&b=Yalan%20soyledi,%20Tanri%20carpti&ver=40&reftype=1 )

  flörtten bir adım sonra sanal seksden iki adım öncesi nasıl bir yer tarifidir çok merak ediyorum. sanal seks nedir? böyle kıldan tüyden şeyleri boş verin. daha realistint şeylerin peşinde koşun mesela sigara olabilir bu… bak ben bir kaç gündür sigara içmiyorum bıraktım bu olayı ama aramıyorda değilim hani. neyse bu son bir kaç günde beynime duman gitmediği için zihnim açılmış olmalı ki -ne kadar agresif davransamda- bir şeyler gördüm millet hayatından şikayetçi, herkes bir şeyin peşinde koşuyor, kadınlar aşklarından dert yanıyor, erkekler sevdiğim hatun beni sktir etti diye üzülüyor. ulan madem bu kadar adam bu konuda sıkıntı çekiyor, sadakat denilen kavrama ihtiyaç var mı ki? ne de olsa herkes sap herkes yalnız modunda geziyor, yoksa ben mi hiç çift tanımıyorum.

  yada hepsi yalan söylüyor… ama sonra o haberdeki çinli gibi çarpılacaklar 🙂

 4. neyse sktir et onu bunuda milliyetin sitesinde daha ilniç bir haber vardı bugün. çin’de adamını birisi yalan söylemiş ve tanrı çarpmış… şok geçirdim.( http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=msnSonDakika&ArticleID=984969&Date=31.08.2008&Kategori=yasam&b=Yalan%20soyledi,%20Tanri%20carpti&ver=40&reftype=1 )

  flörtten bir adım sonra sanal seksden iki adım öncesi nasıl bir yer tarifidir çok merak ediyorum. sanal seks nedir? böyle kıldan tüyden şeyleri boş verin. daha realistint şeylerin peşinde koşun mesela sigara olabilir bu… bak ben bir kaç gündür sigara içmiyorum bıraktım bu olayı ama aramıyorda değilim hani. neyse bu son bir kaç günde beynime duman gitmediği için zihnim açılmış olmalı ki -ne kadar agresif davransamda- bir şeyler gördüm millet hayatından şikayetçi, herkes bir şeyin peşinde koşuyor, kadınlar aşklarından dert yanıyor, erkekler sevdiğim hatun beni sktir etti diye üzülüyor. ulan madem bu kadar adam bu konuda sıkıntı çekiyor, sadakat denilen kavrama ihtiyaç var mı ki? ne de olsa herkes sap herkes yalnız modunda geziyor, yoksa ben mi hiç çift tanımıyorum.

  yada hepsi yalan söylüyor… ama sonra o haberdeki çinli gibi çarpılacaklar 🙂

 5. @magnum opus, haberi okudum ve bende şok geçirdim. Olabilir yani Allah’ın gücü herşeye yeter buna mı yetemeyecek sanki. Çarpılacak olanlar çok şanslı bence dua etsinler de bu dünyada yaptıklarının cezasını çeksinler. Öteki tarafa kalırsa hesap o daha kötü.

 6. @magnum opus, haberi okudum ve bende şok geçirdim. Olabilir yani Allah’ın gücü herşeye yeter buna mı yetemeyecek sanki. Çarpılacak olanlar çok şanslı bence dua etsinler de bu dünyada yaptıklarının cezasını çeksinler. Öteki tarafa kalırsa hesap o daha kötü.

 7. “içinizden temiz olan erkekler temiz olan kadınlarla evlensin” benim için çok özel ayetler vardır.Bu ayet de onlardan biri.Çok güzel anlatmışsın erkeklerin geneli bir yatak macerası olmadan aldattığını kabul etmez.Tokadı kadının yüzüne çarpmadığı sürece yumruğunu kadına göstermeyi de dayak kabul etmez.Bilmiyorum çok mu katıyım ama ameller niyetlere göredir ya hani.O yumruk havaya kalktı mı vursa ne olur vurmasa ne? Erkek (veya kadın) karşı cins için arkadaşlıkdan öte hisler besledi mi yatsa ne olur yatmasa ne?Taraflardan temiz olma özelliğini kaybeden artık temiz kalmış karşı tarafa layık değildir ve çekip gitmek düşer.En sinir olduğum da erkekler aldatır eder bide marifetmiş gibi anlatır erkek muhabbetlerinde.Ama sevgilisine,eşine söylemez türlü yalanlar söyler ya.Erkek değil işte onlar bana göre.Yiyosa çık karşına karşı tarafın ben bu haltı yedim de göreyim pısırık insan seni.
  Papatya yazmamış ya sinirlenmiyim diye ben onun hakkını da kullandım zannımca 😆 😆

 8. “içinizden temiz olan erkekler temiz olan kadınlarla evlensin” benim için çok özel ayetler vardır.Bu ayet de onlardan biri.Çok güzel anlatmışsın erkeklerin geneli bir yatak macerası olmadan aldattığını kabul etmez.Tokadı kadının yüzüne çarpmadığı sürece yumruğunu kadına göstermeyi de dayak kabul etmez.Bilmiyorum çok mu katıyım ama ameller niyetlere göredir ya hani.O yumruk havaya kalktı mı vursa ne olur vurmasa ne? Erkek (veya kadın) karşı cins için arkadaşlıkdan öte hisler besledi mi yatsa ne olur yatmasa ne?Taraflardan temiz olma özelliğini kaybeden artık temiz kalmış karşı tarafa layık değildir ve çekip gitmek düşer.En sinir olduğum da erkekler aldatır eder bide marifetmiş gibi anlatır erkek muhabbetlerinde.Ama sevgilisine,eşine söylemez türlü yalanlar söyler ya.Erkek değil işte onlar bana göre.Yiyosa çık karşına karşı tarafın ben bu haltı yedim de göreyim pısırık insan seni.
  Papatya yazmamış ya sinirlenmiyim diye ben onun hakkını da kullandım zannımca 😆 😆

 9. aNNePeRi söylenebilecek en güzel şeyleri sölemiş sanırım.Bu sorunlar gerçekten “sadakat” kelimesinin anlamını bilmemekten kaynaklanıyor.Herkes işine geldiği gibi bir anlam yüklüyor kelimeye.Eşini ya da sevdiği insanı üçüncü bir kişi ile aldatmış olmak için illa büyük şeyler yapması gerektiğini düşünüyor oysa aklından geçirmiş olması bile sadakatsizliğe işaret olmuyor mu ?

 10. aNNePeRi söylenebilecek en güzel şeyleri sölemiş sanırım.Bu sorunlar gerçekten “sadakat” kelimesinin anlamını bilmemekten kaynaklanıyor.Herkes işine geldiği gibi bir anlam yüklüyor kelimeye.Eşini ya da sevdiği insanı üçüncü bir kişi ile aldatmış olmak için illa büyük şeyler yapması gerektiğini düşünüyor oysa aklından geçirmiş olması bile sadakatsizliğe işaret olmuyor mu ?

 11. noktaasına virgülüne kadar katılınıp aynı fikirleri paylaşacağım bi yazı olmuş çileğim,,
  geçenlerde bi yazı okumuştum,şimdi nekadar alakalıdır bilmiyorum ama senin yazını okuyunca aklıma o yazı geldi,esra ceyhanın hamilelikte aldığı 26 kiloyu verdiğinin ardından söylediği sözler arasında geçen bir cümle,eşinin kendisine kilo aldığı dönemde hiç onu beğenir gibi bakmadığından,bu dönemde aldatılma korkusu yaşadığından,,,ve kadınların bu doğum sonrası aldatılabileceklerinden bahsetmiş,yani kadınlar kiloluyken aldatılabilir mantığı nasıl bişii bööle,nekadar ete kemiğe indirgenmiş bi sevgi anlayışıdır bu,benmi çok hassasım bilmiyorum 8l aldatmak ve aldatılmak insanın cümlelerini bile kirleten çirkinlikte bence,Allah hepimizi korusun hertürlüsünden,neyse sinirlenmeden ve kısa keserekten,hernekadar bugün ramazanın 2. günüde olsa daha başında sayılırız:)ve ramazan ayının en güsel şekilde hayırla ve huzurla dolu dolu geçmesi duasıyla,a.e.ol,canım,,

 12. noktaasına virgülüne kadar katılınıp aynı fikirleri paylaşacağım bi yazı olmuş çileğim,,
  geçenlerde bi yazı okumuştum,şimdi nekadar alakalıdır bilmiyorum ama senin yazını okuyunca aklıma o yazı geldi,esra ceyhanın hamilelikte aldığı 26 kiloyu verdiğinin ardından söylediği sözler arasında geçen bir cümle,eşinin kendisine kilo aldığı dönemde hiç onu beğenir gibi bakmadığından,bu dönemde aldatılma korkusu yaşadığından,,,ve kadınların bu doğum sonrası aldatılabileceklerinden bahsetmiş,yani kadınlar kiloluyken aldatılabilir mantığı nasıl bişii bööle,nekadar ete kemiğe indirgenmiş bi sevgi anlayışıdır bu,benmi çok hassasım bilmiyorum 8l aldatmak ve aldatılmak insanın cümlelerini bile kirleten çirkinlikte bence,Allah hepimizi korusun hertürlüsünden,neyse sinirlenmeden ve kısa keserekten,hernekadar bugün ramazanın 2. günüde olsa daha başında sayılırız:)ve ramazan ayının en güsel şekilde hayırla ve huzurla dolu dolu geçmesi duasıyla,a.e.ol,canım,,

 13. bende dün akşam haberlerde gördüm bence gayet mantıklı ki ben bu konuda biraz katıyım sanırım , eşimin telefonununda yada msninde bi bayanın bulunmasını bile doğru bulmuyorum ki oturup saatlerce konuşsun , hele bi konuşsun 😀 mahvederim onu maff 😀

 14. bende dün akşam haberlerde gördüm bence gayet mantıklı ki ben bu konuda biraz katıyım sanırım , eşimin telefonununda yada msninde bi bayanın bulunmasını bile doğru bulmuyorum ki oturup saatlerce konuşsun , hele bi konuşsun 😀 mahvederim onu maff 😀

 15. Geri izleme: BİR KAFADAN HER SES » Blog Archive » Aşk Böcüğünden İnciler :pPp

 16. Geri izleme: BİR KAFADAN HER SES » Blog Archive » Aşk Böcüğünden İnciler :pPp

 17. küfür ezik insanlara göredir ben bana o yorumu yapan kızın karakterini açıkladım sadece 🙂
  hem ramazan ayında oruçlarımı saygısız birine wermeyi hiç düşünmüorum.

  anlayışın için teşk ederim cnm
  buarada siten harika olmuş. yazıların filan ztn süper
  çileklisüt olan siten wardı sanırım oraya girdim ama yorum kısmını göremedim sana ulaşamıodum
  napıon ne edion hal hatır soramıodum
  şimdi cwpla bakalım
  nsılsın napıosun 😛

 18. küfür ezik insanlara göredir ben bana o yorumu yapan kızın karakterini açıkladım sadece 🙂
  hem ramazan ayında oruçlarımı saygısız birine wermeyi hiç düşünmüorum.

  anlayışın için teşk ederim cnm
  buarada siten harika olmuş. yazıların filan ztn süper
  çileklisüt olan siten wardı sanırım oraya girdim ama yorum kısmını göremedim sana ulaşamıodum
  napıon ne edion hal hatır soramıodum
  şimdi cwpla bakalım
  nsılsın napıosun 😛

 19. yorumuna yorumla karşılık verelim. türk milletinde adettir komşusan bi tabak çorba gelirse tekrar o tabağı doldurarak göndeririz :muckçiçek: sadakat konusu günümüzde sağlam algılanmadığı için neticelerini çekenler oldukça çoğaldı. ayrılıklar boşanmalar. en çok bu konudan yıkılan yuvalarda ocuklar acırım :w

 20. yorumuna yorumla karşılık verelim. türk milletinde adettir komşusan bi tabak çorba gelirse tekrar o tabağı doldurarak göndeririz :muckçiçek: sadakat konusu günümüzde sağlam algılanmadığı için neticelerini çekenler oldukça çoğaldı. ayrılıklar boşanmalar. en çok bu konudan yıkılan yuvalarda ocuklar acırım :w

 21. Geri izleme: Çilekliden Yine Bir Amme Hizmeti-Google Anahtar Kelimeler » BİR KAFADAN HER SES

 22. Geri izleme: Çilekliden Yine Bir Amme Hizmeti-Google Anahtar Kelimeler » BİR KAFADAN HER SES

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir