Google AdSense Keleği-AdSense Kazandırmak İstemiyor Mu?

Bir adam düşünün. Sitesinin günlük tekil hiti ortalama 1000 kişi. AdSense reklamlarından izin verilen miktarda reklam yerleştiriyor sayfalarına. Üç hafta geçiyor ve toplam 70 dolar küsür oluyor alacağı toplam miktar. Ama üç hafta geçince ona şöyle bir mail geliyor:

Merhaba M…. A…..,

Son zamanlarda kayıtlarımızı gözden geçirirken AdSense hesabınızınAdWords reklamverenleri için önemli bir risk oluşturduğunu fark ettik.Hesabınızın yayıncı ağında tutulması reklamverenlerimiz açısındangelecekte mali açıdan zararlı olacağından, hesabınızı devre dışıbırakmaya karar verdik.

Bunu, reklamverenlerimizin ve diğer AdSense yayıncılarımızınçıkarlarını korumak üzere alınmış gerekli bir önlem olarak uygulamadüşüncemizi anlayışla karşılamanızı rica ediyoruz. Bunun sizinaçınızdan sıkıntılara yol açabileceğinin farkındayız ve anlayışınız veişbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılar, Google AdSense Ekibi

Anladık AdWords reklamverenleri önemli paralar vererek reklamlarını yayınlatıyor. Adsense demek ki daha az para istiyormuş reklam almak için. AdSense reklamları daha çok tıklanmış olur diye düşünerek bunu yapmışlar. Ama bana yine de saçma geldi. Sanki para kazanmamızı istemiyormuşlar gibi bir tavır sergilenmiş. Sitemize yerleştirdiğimiz AdSense’deki reklamverenlerin reklamı, Google AdWors’taki reklamverenlerin reklamından daha çok tıklanıyorsa bizim ne kabahatimiz var ki bunda!! Bize ne ama di mi? Biz kendi kazancımıza bakarız. Ama yok. Sanki biz Google çıkarları için çalışan bir Google ekipmanıyızmışçasına böyle bir tavırla karşılaşıyoruz.. Yoksa bu mailden daha farklı bir sonuç mu çıkartılması gerekir? Yorumu size bırakıyorum..

 

Google AdSense Keleği-AdSense Kazandırmak İstemiyor Mu?” hakkında 8 yorum

 1. bende cok merak ediyordum bu reklam isini..cogu bloglarda goruyorum ama ise yarayip yaramadigini bilemiyordum…
  ooo benim nerde 1000, zar zor 100… ki zaten kazanmak imkansizmis o zaman…

 2. bende cok merak ediyordum bu reklam isini..cogu bloglarda goruyorum ama ise yarayip yaramadigini bilemiyordum…
  ooo benim nerde 1000, zar zor 100… ki zaten kazanmak imkansizmis o zaman…

 3. efenim bende reklam almadım almadım ama daha sonra böyle bir karar alıp reklam aldık ama bos işler bunlar,ama sizin dediğiniz olayda belki baska bişi olabilir,acıkcası ama benimde pek anladığım bi konu değil.

 4. efenim bende reklam almadım almadım ama daha sonra böyle bir karar alıp reklam aldık ama bos işler bunlar,ama sizin dediğiniz olayda belki baska bişi olabilir,acıkcası ama benimde pek anladığım bi konu değil.

 5. Arkadasim bende Adwors ve Adsense Kullancisiyim Adwors Sitelerin Reklam verme yeri olarak gorunuyor Adsense ise Bu reklamlari cikartma alani Birincisi Adsense ilk uyari maili gonderir hesabinizda haksiz kazanc elde elttiginizi saptadik die bu uyarida bir link verir bu sekilde tekrar aktif edebilirsiniz 2.kez uyarisinda ise yeter kardesim der adamlarin hakkini yiyosun der ve iptal eder bunu bir tek kendi adsensemde gormedim adsense kullanan 5-6 arkadasim var haksiz kazanc tespit ettik die yilda 1 kez mail aliyoruz ama bunun nedeni biz degil userlarin bilgi eksikligi olmasi ve reklamlari gordugunde tiklmasi ha diyeceksinki bana boyle yapti ama benim arkadaslarim ve bana yapmadi bu durumda 1000 Tekil ziyaretcin var ise yaklasik gunde 2 dolar birsey kazanirsin yada bilemedin 3 dolar 3 hafta demissin 21 gun yapar en fazla 43 dolari gecmez bu kazanc neden dersen benim tekil hitim 1300 ve adsense den aldigim tutar gunluk 3 dolar birsey yani bu durumda bile 3 haftada 70 dolar imkansiz birsey ama surekli ayni ip tarafindan tiklanmis ise siten ki senin tarafindan olmayabilir bir dusmanin tarafindan olabilir o durumda diyebilecegimiz birsey yok zaten iyi calismalar dilerim bunca yazimi okudugun icinde ayrica tesekkur ederim iyi calismalar

 6. Arkadasim bende Adwors ve Adsense Kullancisiyim Adwors Sitelerin Reklam verme yeri olarak gorunuyor Adsense ise Bu reklamlari cikartma alani Birincisi Adsense ilk uyari maili gonderir hesabinizda haksiz kazanc elde elttiginizi saptadik die bu uyarida bir link verir bu sekilde tekrar aktif edebilirsiniz 2.kez uyarisinda ise yeter kardesim der adamlarin hakkini yiyosun der ve iptal eder bunu bir tek kendi adsensemde gormedim adsense kullanan 5-6 arkadasim var haksiz kazanc tespit ettik die yilda 1 kez mail aliyoruz ama bunun nedeni biz degil userlarin bilgi eksikligi olmasi ve reklamlari gordugunde tiklmasi ha diyeceksinki bana boyle yapti ama benim arkadaslarim ve bana yapmadi bu durumda 1000 Tekil ziyaretcin var ise yaklasik gunde 2 dolar birsey kazanirsin yada bilemedin 3 dolar 3 hafta demissin 21 gun yapar en fazla 43 dolari gecmez bu kazanc neden dersen benim tekil hitim 1300 ve adsense den aldigim tutar gunluk 3 dolar birsey yani bu durumda bile 3 haftada 70 dolar imkansiz birsey ama surekli ayni ip tarafindan tiklanmis ise siten ki senin tarafindan olmayabilir bir dusmanin tarafindan olabilir o durumda diyebilecegimiz birsey yok zaten iyi calismalar dilerim bunca yazimi okudugun icinde ayrica tesekkur ederim iyi calismalar

 7. Kız ben 8 ayda 350 ytl kazanmıştım bu adsenseden ama iki kerede aldım parayı ilkinde 100 küsür dolar biriktirmiştim ikincisinde de öle oldu nese sonra 3. kez para alıcağımda aynı mail bana da geldi ben de şu anlamı çıkarmıştım : Fulya hanım size 2 kez para verdik toplamda 350 ytl ama sizi maaşa bağladık sanmayın 3. yü vermiyoruz hadeeee kapının önüne diip kapı dışarı edivermişlerdi 😀

 8. Kız ben 8 ayda 350 ytl kazanmıştım bu adsenseden ama iki kerede aldım parayı ilkinde 100 küsür dolar biriktirmiştim ikincisinde de öle oldu nese sonra 3. kez para alıcağımda aynı mail bana da geldi ben de şu anlamı çıkarmıştım : Fulya hanım size 2 kez para verdik toplamda 350 ytl ama sizi maaşa bağladık sanmayın 3. yü vermiyoruz hadeeee kapının önüne diip kapı dışarı edivermişlerdi 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir