Sedoşuma Harita Analizi

Söz verdiğim kişilere de analiz yapıp bir süre kafamı dinleyeceğimi söylemiştim. Söz verdiklerimden biri de kuzenim Seda. Doğum günü hjediyesi olarak bir analiz rica etmişti benden 🙂 Ama tembelliğimden analizi de nasibini aldı ve bugüne kadar uzadı analizi. Gerçi araya başka nedenler de girdi ama o her zamanki olgunluğuyla karşıladı canım benim 🙂

Sedoşum Güneş burcunu zaten biliyorsun Boğa
Yükselen burcun Aslan

Ay burcun Akrep

Şimdiiii

Haritanın bütününe bakınca çok başarılı bir eğitim görülüyor. Kendini yüksek öğrenime adamış ya da dünya çapında gelişime adamış bir kız… Yurt dışı faaliyetlerin olabilir. Eğitimde ya da sanatla ilgili olabilir bu faaliyetlerin. Akademik kariyer şansın oldukça fazla. Ayrıca ciddi bir biçimde sanata eğimili olabilir hatta başarılı olabilirsin bu alanda. Atıyorum, örneğin; sahne sanatları.. Ya da mim sanatı, çeşitli dramalar vs. Modaya, estetiğe ve güzel sanatlara düşkün olabilirsin. Müthiş bir hayal gücün ve üretkenliğin vardır. Bunu yazıya dökebilirsen harika bir yazar da olabilirsin. Ancak tüm bu yeteneklerine rağmen kendini küçümsüyor, beğenmiyor ve çeşitli komplekslere giriyor olabilirsin (Satürn’ün tam 4 gezegenin ile kare açıda) ayrıca çeşitli korkuların olabilir bunlar yüzünden. Ancak bu korkulardan sıyrılıp bu potansiyellerini iyi değerlendirmeye bak derim. Çünkü hiç de küçümsenmeyecek derecede yetenekli ve akıllı bir kızsın.

Bazı otoritelere karşı çıkarsın, şiddetli bir şekilde tepki verirsin. Mesela evinizdeki otorite rolündeki kişi kimse ona. Güneş ve Ay burçların zıt burçlar (Boğa-Akrep) yani sen dolunayda doğmuşsun ve dolunayda doğan kişiler genellikle istedikleri ile yaptıkları taban tabana zıt olan ve bu yüzden mutsuzluğu çok yaşayabilen insanlar olabilyorlar ne yazık ki. İçsel olarak gerilimin vardır yaşadığın her an bunu hissedersin. Bazen kalkmak istersin ama oturursun, bazen de oturmak istersin ama kalkarsın gibi..

7.evinde Satürn var. İkili ilişkiler ve ortaklık evi yani. Kendinden yaşça büyük, olgun ve akıllı, zeki kişilerle iyi anlaşırsın. Saygıya, statüye (ve belki de maddiyata da) çok ama çok önem verirsin.

Ay burcun Akrep olduğu gibi bir de Akrep burcunun yönetici gezegenlerinden biri olan Pluto ile kavuşumda. Bu Akrep etkisini ikiye katlar. Üstelik bu kavuşum Akrep gibi bir su burcu olan Yengeç’in evinde (4.evde) İnanılmaz derin ve tutkulu duyguların vardır. Kıskançlık konusunda kimse eline su dökemez. Akrep burcu Yengeç’in evinde düşünün artık ne kadar kıskanç olacağını :)) Birini sevdiğin zaman çok fazla seversin, nefret ettiğinde de inanılmaz nafret edersin. Kin tutma ve yapılanları unutamama gibi durumun söz konusudur. Hatta intikam peşinde bile olabilirsin zaman zaman. Ki Pluto ve Ay’ın yaptığı bu kavuşumun Güneş (kimliğin, benliğin) ve Venüs’ün (sevme, sevgiyi alabilme kapasiten ve cazip bulduğun sevgi şekli) ile zıt açıda olması da Akrep burcunun gölge yanlarını (eksik ve zararlı taraflarını) fazlaca gösterebileceğini anlatıyor olabilir. Ayrıca haritandaki Ay’ın zorlu bir gezegen olan Pluto ile kavuşumu ve bu sert açıları, derin ve tutkulu hislerini karşı tarafa belli edememene, kısıtlama hatasına düşmene de neden olabilir. Toparlayacak olursak; yüzeysel ve yapmacık ilişkilerin kızı değilsin 🙂

Mars’ın Koç burcunda. Enerji dolusun, spora meyillisin ve yapsan da iyi olur zaten. Yükselen burcunun da Aslan olduğunu dşünürsek mutlaka spor yap derim. Çünkü çok ciddi bir enerji potansiyeli söz konusu sende. Eğer spor yapmazsan (yüzme, koşma, fitness hatta çokça adrenalin içeren sporlar) enerjin şiddetli duygusal tepkiler olarak geri döner ve çevrene sinir harbi yaşatabilirsin.

Bu arada geçmiş doğum günün kutlu olsun tatlı cadı 🙂 Nice nice güzel yıllara..

Sedoşuma Harita Analizi” hakkında bir yorum

  1. hmm..vallahi tam beni anlatıyor cousin yaa:D
    yazan ellerine ve yorumlayan beynine sağlık..
    ayrıca hediyen için teşekkür ederim, tam bir boğa burcuna göre bi hediye olmuşŞ..
    çok sevgiyle kalman dileğiyle…:)mujx !!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir