Geliyooor! Geliyoor! KPSS Geliyor!!! :)

BASIN DUYURUSU(27.3.2008)

03.05.2002 tarih ve 24744 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış olan “Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca 2008 yılında Kamu Personel Seçme Sınavları (KPSS) yapılacaktır.

2008 yılında yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavları

1. Lisans mezunları ve lisans programlarından mezun olabilecekler için KPSS (2008-KPSS LİSANS) 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılacaktır. Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda yapılacak bu sınavda Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinin uygulanacağı Cumartesi sabah oturumuna tüm adayların girmesi zorunludur. Kılavuzu inceleyerek adaylar diğer oturumlardan hangilerine katılacaklarına karar vereceklerdir.

2. Ortaöğretim ve önlisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecekler için KPSS (2008-KPSS ÖNLİSANS-ORTAÖĞRETİM) 21 Eylül 2008 tarihinde yapılacaktır. Bu başvurular ile ilgili ayrıntılı bilgi daha sonra bir basın duyurusu ile açıklanacaktır.

Adaylar, 2008-KPSS LİSANS Kılavuzu ile Aday Bilgi Formunu 2,00 YTL karşılığında 28 Nisan-9 Mayıs 2008 tarihleri arasında Başvuru Merkezlerinden alacaklardır. Başvuru Merkezleri başvuru tarihinden önce ve başvuru süresi boyunca ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır. Adayların bu Kılavuzu dikkatle incelemeleri ve başvuru işlemlerini burada yer alan kurallara göre yapmaları gerekmektedir. Bu Kılavuzda ayrıca, Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) KPSS sonuçlarının normal, özürlü, eski hükümlü işçi alımında da kullanacağına ilişkin bir duyurusu bulunmaktadır.KPSS adaylarına duyurulur.

Sınava gireceklere şimdiden başarılar..

Dip Not: Ankara’da dayısı filan olan varsa bana bi haber uçursun da ben de gireyim şu sınava be babuşlar hadi :)))

 

Geliyooor! Geliyoor! KPSS Geliyor!!! :)” hakkında 6 yorum

  1. bende giricem sınava ama ders çalışmıyorum sadece eğitimden uzak kalmamak için giriyorum sınava az bi zaman kala bi iki bişi kurcalarım 🙂 bu sınavla zaten memur olunduğunu da pek snamıyorum zaten çalışmayı da düşünmüyorum ama olursa neden olmasın die bakıyorum 😛

  2. bende giricem sınava ama ders çalışmıyorum sadece eğitimden uzak kalmamak için giriyorum sınava az bi zaman kala bi iki bişi kurcalarım 🙂 bu sınavla zaten memur olunduğunu da pek snamıyorum zaten çalışmayı da düşünmüyorum ama olursa neden olmasın die bakıyorum 😛

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir