Yalaka Tipler..

Evet başlıktan da anlaşılacağı gibi konumuz- çok afedersiniz- yalaka insanlar..

Şimdi efenim nerden çıktı demeyin bu toplumumuz da dahil olmak üzere bir çok ülkenin de problemi olduğu için sosyolojik anlamda bir değinesim geldi. Tetikleyici bir unsur da var elbette ama şimdi rencide şeysi olmasın.

Evvela yalaka insan tiplerini nasıl tanırız bir araştıralım: Ekşi Sözlük , Uludağ Sözlük , Nedir.Net hemen hemen her ortamda bu hasta ve zavallı beyinlere ulaşmak mümkün olduğundan daha fazla kaynak belirtmeye gerek görmüyorum. Zaten burdaki kaynakları da sırf linklerini verebilmek için belirttim. Bloglarda moda ya böyle ünlü sitelerin linkleri bol bol vermek hani o açıdan ((:

Bu malak pardon yalak (dalkavuk da denir) tipler genelde ikiye ayrılır:

1.Çıkar sağlayacaklarını yalayanlar,
2.Bir çıkar sağlamayacak -hatta zarar edecek- olsa da yalamaya devam edenler -ki bunların sonları genelde Ahmet Hakan’a benzer-

Birincilerine hiç değinmicem o kadar da sinirleri relax bir hatun değilimdir ne yazık ki.
Sadece ikincilerinin şöyle bir kulağını çınlatıvericem..

Bu arkadaşlar iyilerdir aslında. Valla bakın iyilerdir. İyi, hoş çocuklardır yani. Ama velakin gelin görünki yusuf yusuf yapıverirler en cesur olmaları gereken anlarda.. Bir orta yol bulacaklarını zannederek tam tersi fikirleri savunuverirler de farkına ancak kendi fikirlerinden olan “gerçek dost” larını -ya da gerçek dost potansiyellerini- kaybettikten sonra anlarlar. Ama olsun. Onlar için bir şey değişmez. Ne de olsa tam da karşıt fikirli oldukları kişilerin gönülleri hoş edilmiştir. Önemli olan da budur zaten. Karşı tarafı doğruluğa davet etmek -yani kendi bildiği doğru ya o açıdan- yerine karşı tarafın fikrine saygı gösterirler(mi acaba) Yani mahsuscuktan.. Sonuç olarak girişken ve cesur olamadıkları için; ne yanlış buldukları fikirleri değiştirebilirler, ne de kendi fikirlerini korkusuzca savunabilirler. Bu durumda iki yüzlü oldukları aşikardır..

Yazık be bunlara, kıyamam da ben şimdi..

OKUDUĞUMUZU ANLAYALIM

İkinci tip yalakalara örnekler:

Birinci örneği yukarda verdim,
İkincisi; dayanışma sağlayamayan Türkler,
Üçüncü olarak da; hristiyanlar ya da yahudiler kadar “bile” dayanışma sağlayamayan müslüman devletleri..

Deep Not: Bu örneklerin yazımın amacıyla bir ilgisi yoktu ama hazır konusu açılmışken sonradan ekleyesim geldi ..

 

Yalaka Tipler..” hakkında 6 yorum

  1. Yalaka tiplerdeki ahmet hakan örneği müthiş oturmuş.Ellerine sağlık.Göndermeler müthiş.Bu arada kelime doğrulamayı kaldırdığım için teşekkür ederiiim.mMıtlu oldum.Kelime doğrulamaya tikim varda.

  2. Yalaka tiplerdeki ahmet hakan örneği müthiş oturmuş.Ellerine sağlık.Göndermeler müthiş.Bu arada kelime doğrulamayı kaldırdığım için teşekkür ederiiim.mMıtlu oldum.Kelime doğrulamaya tikim varda.

  3. kendine güvenen şöyle gelsin, bıraksın inadı dile gelsin, sözünden dönen namert çıksın, bizde böyle bundan sonra

  4. kendine güvenen şöyle gelsin, bıraksın inadı dile gelsin, sözünden dönen namert çıksın, bizde böyle bundan sonra

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir