Astroloji İle Tanışma Faslım..

Astrolojinin A sını bilmediğim zamanlar bazı arkadaşlarıma bakıyordum. Bu ne biçim Balık burcu ya böyle Koç burcundan farksız kavgacı, fazla girişken, aşırı hareketli.. Veya bu nasıl bir Akrep ki bu kadar açık konuşuyor, kendinden bahsediyor, sırlarını paylaşıyor vs. gibi..

Ya da burç uyumları analizi vardır bazı sitelerde bilirsiniz. Ben de bir sevgilim olduğunda bir çok kişi gibi hemen o sitelere atlardım balıklama.. Bakıyorum Akrep-Yengeç uyumlu diyor ama ben karşımdaki o Akrep’e kılım ((: İyi anlaşmasına çok iyi anlaşıyorum ama gel gör ki uzun vadeli bir şey hayatta düşünmem karşımdaki o kişiyle yani.. Allah’ım nasıl olacak bu iş.. Kafam karışıyordu resmen bu burç olayında.. Bu işte bir yanlışlık mı var acaba diyordum hep.. Ya da bir eksiklik olduğunu düşünüyordum..

Ki nihayet bir gün 2007’nin Ocak ayında keşfettim horoskop denen alamet-i harikayı (: Ve onu neden bu kadar geç keşfettim şeklinde içten içe baya bir hezeyanlarım oldu astrolojiyi tanımaya başladıkça.. O günden sonra her Balığın ya da her Akrep’in vs. vs. burcun neden aynı karakterde olmadığını daha iyi anladım.. Zaten dünyadaki trilyarlarca insanın 12 çeşit olması kadar saçma bir şey olamazdı ((:

Burç dediğimiz şu hani herkesin bildiği kavram haritada –yani doğum haritası, yıldız haritası, horoskop da diyebiliriz menü bol bu kavramı anlatmak için- Güneş’imizi temsil ediyor. Yani kısaca; ben şu burcum, ben bu burcum demek, Güneş’im şu burç demek oluyor.

Güneş’ten sonra en az onun kadar önemli bir gezegen- astrolojide gezegenlere “yıldız” da denir- daha var. O da Ay.. Ay burcu da Güneş kadar bilgi veriyor karakterimiz hakkında.. Öyle ki kişinin duygusal olarak nasıl tatmin olacağını, nelerden hoşlanacağını, duygusallık derecesini, annesini nasıl gördüğünü, kadınlarla olan bağlantılarını vs. gösteriyor.. Olayı magazinsel olarak ele alacak olursak bir erkeğin haritasındaki Ay burcu ihtiyacı olan kadın karakterini de gösteriyor diyebilirim yazıya yeşillik katmak için ((: Ama son söylediğim de dahil hepsi gerçektir bunların, yani ti’ye almıyorum sizi merak etmeyin.

Yükselen burç konusunu zaten açıklamıştım. Yükselen burç da kısaca hatırlatacak olursam spontane davranışlarımızı, dünyayı ilk bakıştaki algılayış şeklimizi ve fiziksel bazı özelliklerimizi gösteriyor.. Fiziksel özellikler konusunda genler de hesaba katılmalıdır tabiki.. Örneğin; Afrikalı bir zenci kadının yükseleni Kova diye saçları sarı, gözleri mavi olmayabilir (: Fiziksel özellikler konusunda ilk başta genler, sonra yükselen burç dikkate alınır.. Tabi burda bizim konumuz astroloji.. Genlerle organik ya da inorganik bir bağım yok. O konuda ailenizin biyoloğuna danışıp DNA testi yaptırmanızı önerebilirim 😛

Bu gereksiz son bir iki cümleden sonra gelelim sadede..

Her zaman söylüyorum “bir insan Güneş burcundan ibaret değildir”.. Yukarda da sadece haritanın 3 önemli unsurunu ele aldım.. Yani; GÜNEŞ, AY VE YÜKSELEN BURÇ.. Ama inanın sadece bir kişinin Güneş, Ay ve Yükselen burcuna ve aralarındaki uyuma –tabi bir de horoskopundaki ev konumları var ki bunu daha sonra ele alıcam- bakarak bile, o insan hakkında bir çok bilgi elde etmek mümkün. Hatta öyle ki o kişiye bir çok öneriler sunabilirsiniz bu sayede ve mutlu olacağı yolun önü büyük bir oranda açılmış olur.

Devamı gelecek (;

Astroloji Burçlar, Horoskop Yıldızname Analizleri ve Burç Uyumu Aşk İlişki Sinastri Analizleri İçin Tıklayın

http://astrolojiburclar.mevsimlergibi.com/

Astroloji İle Tanışma Faslım..” hakkında 4 yorum

  1. fala inanmam ama falsızda kalmam, ya blogun rengi çok güzel yumoş yumoş, cıvıl cıvıl 🙂

  2. fala inanmam ama falsızda kalmam, ya blogun rengi çok güzel yumoş yumoş, cıvıl cıvıl 🙂

  3. Sağol cinıığğmm (: Ama seni hayal kırıklığına uğratabilecek bir haberim var o da astroloji bir faldan çok öte bir şeydir (; Ya da başka bir açıdan şöyle de diyebiliriz astroloji fal değildir (:

    Sende anladığım kadarıyla şuan benim astrolojinin A sını bilmediğim zamanlardaki gibisin (:

  4. Sağol cinıığğmm (: Ama seni hayal kırıklığına uğratabilecek bir haberim var o da astroloji bir faldan çok öte bir şeydir (; Ya da başka bir açıdan şöyle de diyebiliriz astroloji fal değildir (:

    Sende anladığım kadarıyla şuan benim astrolojinin A sını bilmediğim zamanlardaki gibisin (:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir