Hürriyet Kelebekle -Kafataslarınızda- Kelebek Etkisi

BASINDA GÜVEN..

Oturup saatlerce TV izlemem. Hele hele o sabah kuşağındaki iğrenç kadın programlarını hiç. Dizi derseniz e o da rafine bir zevkim var. Haftada belki bir, belki iki saat TV izliyorumdur. Dolayısıyla aptal reklamlara da fazla rastlamıyorum..
Bugün TV’de şu sıralar izlediğim tek dizi olan yaprak dökümünü izliyordum. Hürriyet’in Kelebek ekinin bir reklamını gördüm. Hani şu Okan Bayülgen’in seslendirdiği.. -M.Ali Erbil’in gümlemesinden sonra Okan Bayülgen’in reklam seslendirmesi de moda oldu-

“Ayy ne negatif şeysin sen al eline bir kelebek rahatla, relax ol”

cinsinden muazzam(!) bir sosyal mesaj içerikliydi bu reklam, çok takdir ettim. Karşı çıkmalarıma rağmen ablam ve babamın ısrarla ve bilinçsiz bir amaçla aldığı gazetenin bahsi geçen eki ve internet sitesi gerçekten de “çok ama çok rahatlatıcı“.. Öyleki insan herşeyi bir anda unutup hafıza kaybı yaşayabiliyor. Çünkü o gazete eki inanılmaz hafifleme hissi veriyor -kafa bölümünde- Öyle relaxlıyorsunuz ki kelebekler gibi şeyedesiniz geliyor yani ben o kadar diyim. İnsanın beyni yok olunca niye düşünsün, niye dertlensin ki di mi ama yaa..
Öyle bişey işte..

Hürriyet Kelebekle -Kafataslarınızda- Kelebek Etkisi” hakkında 3 yorum

 1. Merhaba çilekli süt
  Tv programları konusunda sana tamamen katılıyorum, hatta bloğumda bu konu hakkında bazı yazılarda var.
  “Semra hanım “denen zatı haber bültenlerine konu olduğu için tanımak zorunda kaldım ve diğer zatı muhteremleri de haber bültenlerinde maruz bırakıldığım için biliyorum.
  Ayrıca, dizilerde geçen esprilerin gündelik hayata taşınmasına acayip gıcık oluyorum, bizim gibi izlemeyenler tamamen fransız kalıyor.
  Neyse bu konu çok uzun, burayı kendi bloğum sandım herhalde 🙂
  Sana katılıyorum, sevgilerimi bıraktım….

 2. Düşünmek insanı gerçekten fazlaca yoran birşey.Bir an hiç birşey düşünmeden durabilsem…Ama gazetelere pek ilgim yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir