Mim Şeysi

Bloğumun Mim açılışını sanatkar, vefakar ve de cefakar arkadaşım Erdal‘ın vesilesi ile bugün başlatmış oluyorum arkadaşlar. Hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun temennisiyle o birbirinden güzide (: soruları cevaplamaya başlıyorum..

Mim Konumuz: NE OLURDUN?

o-0 hönk?

:)))

öhhömm neyse ciddiyete geri döndüm..

Yemek olsam ne yemeği olurdum?
-En iğrenç, en yenilmeyecek yemek olurdum (mesela tavada çekirge) çünkü; …
..her kuşun eti yenmez.. (:

Müzik aleti olsam ne olurdum?
-Kesinlikle piyano! Piyanonun ruhu dinlendirdiğini ve beslediğini hissediyorum.

Araba olsam ne olurdum?
-El arabası.. (:
(öyle hemen küçümsemeyin, en işe yarayan arabalardan biridir.. Örnek verecek olursam, bir rivayete göre İbrahim Tatlıses ayağında kundura şarkısını el arabasından ilham alarak bestelemiştir)
deep not:şakaydı :PP

Aylardan hangisi olurdum?
-Doğduğum ay’ı çok severim çünkü o ayda ben doğdum (: Haziran ayı olurdum çünkü; Yaz bu ay başlar cıvıltılı bir yaz, canlı renkler, börtü böcek vs. Yazı ben başlatmak isterdim..

Kıyafet olsam ne olurdum?
-Sokaklarda yarı çıplak gezen ve aile parçalanmalarına kadar giden bir anarşizm yaratan genç kızlarımızın açıkta kalan yerlerine herhangi bir giyecek! Fark etmez yani ne olursa..

Renk olsam ne olurdum?
-Kahverengi ve gri hariç bütün renkleri kendimde barındırırım..

Hayvan olsam ne olurdum?
-Tööööbe tööööbee hayvan mayvan ne iş aloooo??
((:
-Yunus balığı.. Ülkedeki köpek balıklarını bir hamlede dibe gönderebilirdim bu sayede.. Ayrıca çok sevimli o gıcırdak şeyler (:

Şuan okudugunuz kitabın 187.sayfasında neler var…
Şuan kitap okumuyorum genellikle netten haberler, makaleler ve astroloji üzerine yazılar okuyorum, arkadaşlarımın bloglarını takip ediyorum… Ama ille de kitap derseniz en son elime alıp yarım bıraktığım kitabın 187.sayfasında Güneş’in glifi, astrolojik açılımı ve simgeleri ile Merkür’ün glifi, astrolojik açılımı ve simgeleri var.

Benden bu kadar..

Şeker kız candY, NoStalji prensesİ, Huysuz şiriN, UfaklıK, Afacan meleK, Minik tavşaN…ve bilumum sweet sıfatlı genç kızımız NnevV‘im mor menekşem ve ufacık, minnnnnnacık, pamuk gibi bir dünyası olan Asheke güzellerim size pasladım fırsat bulursanız bir zahmet hadi canım yormayın beni..

 

Mim Şeysi” hakkında 5 yorum

 1. harika cevaplar bunlar yaa…
  özellikle Kıyafet olsam ne olurdum? un cevabına bayıldım…

  diyecek başka bişey bulamıyorum şu an…
  aklımdakileri az önce bitirdim çünkü 🙂

  görüşmek üzere..

 2. Sokaklarda yarı çıplak gezen ve aile parçalanmalarına kadar giden bir anarşizm yaratan genç kızlarımızın açıkta kalan yerlerine herhangi bir giyecek! Fark etmez yani ne olursa..
  ***

  ayakta alkışlamak istiyorum seni:))

 3. efendim tesekkür ederim…oyunumuzu devam ettirdiğiniz için…beni mimleyen papatya ablada gelip yorum yazmıs yukarı…tam süper oldu..bu arada blogumun 1000. yorumunu sen yazmıssın tebrik ediyorum seni…hediye olarak özel bir sey istermisin…yoksa sadece güzel bi dua edip geceyimmi 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir