indirimli kargo nasıl gönderilir? en ucuz kargo şirketi? (zebramo kargo)

kargoyu ucuza gönderme ile ilgili daha önce bir yazı yazmıştım ama bayaaa bir daha önceydi yani. hükümsüz niteliğine girmiş bile olabilir şuan. o yüzden 11.01.2018 itibariyle güncel bir indirimli kargo nasıl gönderilir yazımla karşınızdayım tekrardan.. en ucuz kargo şirketi şuan bildiğim kadarıyla PTT kargo ancak ptt kargonun gönderi bedelini daha da ucuza getirmek mümkün 😉

indirimli kargo nasıl gönderilir

kargo fiyatları aldı başını gidiyor, geçenlerde şahit oldum küçücük bir dosya kağıdını 10 liraya gönderdiler tabi ben şok :O büyük konuşmayayım ama ben o kadar kargo parası vermem, gider elimle teslim ederim gene vermem 😀 içim yanar be içim 😀 diyeceksiniz ki: “eee mecbur kalınca ne yapıyorsun? otogardan otobüsle ya da limandan gemi kargoyla mı gönderiyorsun?” 😀 deyin deyin hiç çekinmeyin. ben size şimdi nasıl ucuza kargo yolladığımı bir anlatayım da ağzınız açık kalsın :p Yalnız bu anlatacağım işlemler için bir adet kredi kartı ya da banka hesap kartınızın olması gerekiyor. PTT kart geçerli değil diye biliyorum.

ucuz ve ekonomik kargo yöntemleri nelerdir, kargolardan uygun fiyatlı gönderi nasıl yapılır?

ucuza kargo göndermek

zebramo kargo avantajını kullanarak en ucuz kargo fiyatlarıyla 30 desiye kadar ptt kargo’dan, 50 desiye kadar yurt içi kargodan indirimli kargo gönderebilirsiniz. indirimli kargo gönderimi fiyatları ile alakalı zebramo’ya bir göz atabilirsiniz. Bu avantajdan faydalanmak için 2 üyelik gerekli yani iki şahıs gerekiyor. Ben birine satış yaparken ya da alım yaparken tercih ediyorum uygun fiyatlı zebramo kargo avantajını..

Birine satış yaparken: Zebramo diye bir site var oraya üye olup 5 liralık satış açın 3,25 liradan başlayan fiyatlarıyla gönderin ürünlerinizi. Karşı taraf kendine ait zebramo üyeliğinden size 5 lira ödediğinde, 3 lira bırakacak bu satış ile. 2 lirası zebramo komisyonu olacak. Siz artık isterseniz karşı tarafın size ödeyeceği tutarın daha büyük bölümünü de buradan alabilirsiniz havale-eft yerine.(aslında etik olarak doğrusu da budur bana göre. eee o kadar indirimli kargo hizmetinden yararlanıyorsunuz. misal ben şahsen satışı direkt buradan yapmayı tercih ediyorum) %10 komisyon kesileceğini unutmayın ama. Ona göre üzerine ekleme de yapabilirsiniz alıcı ile anlaşarak. Ama her halükarda özellikle eğer 10 desi üzeri bir paketse alıcı çok karlı çıkıyor ödeyeceği kargo tutarının düşük olmasından dolayı. PTT kargoya zebramo sipariş numarası vermeniz yetiyor 30 desiye kadar anlaşmalılar. Hem ptt kargo şubesine girdiğinizde iki saat form doldurmanıza da gerek yok sadece zebramo sipariş no vermek yeterli oluyor.

İşte böyle arkadaşlar her işin bir kolayı var. Derseniz ki benim kargom 31 desi ve üstü o zaman zebramonun yurt içi kargo anlaşması da var o 50 desiye kadar. Ama tabii PTT kadar ucuz olmuyor yurt içi kargo anlaşmasının ücretleri. Fakat normal yurt içi kargo gönderi fiyatlarından elbette çok daha uygun oluyor..

Sorularınız olursa bu yazı altından yorum olarak bana sorabilirsiniz. Sevgiler. 🙂

indirimli kargo nasıl gönderilir? en ucuz kargo şirketi? (zebramo kargo)” üzerine 12 düşünce

 1. Bunu yazan arkadaş hayatında e ticaret yapmamış. Ucuz kargo yollayacam diye %10 komisyon diyor :).

  • 2 lira komisyon vermek mi komik yoksa 30 desiye 16 lira yerine 40 lira vermek mi? Matematiğiniz de baya faciaymış.

  • her sitenin kendine özgü bir kargo sistemi var, dolayısıyla o sitelerde aynı yöntem geçerli olamaz elbette. ancak indirimli kargo yapılabilir tabiki. yalnız gittgidiyor bu tarz işlemleri fark ettiğinde iptal ediyor bilginiz olsun. özellikle aynı kişi iki ayrı üyelikten bu tarz bir işlem yaparsa 🙂 n11’de zaten sıradan bir üye sadece alışveriş yapabiliyor oradaki satıcılar kurumsal.

 2. Merhaba ben komisyon kısmını anlayamadım.Ne kadar satis yaparsak yapalim sadece 2 tl mi kesiliyor? Detayli açıklar mısınız. ☺

  • 20 tl ye kadar 2 tl komisyon sonrası içinde %10 kesiliyor yani 100 liralık bi urun satıyorsanız 10 lira komisyon kesiliyor ben büyük boy bi mama sandalyesi aldım 130 tl ye 12 tl kargo ödedim çok uygun yani kargo fiyatı

 3. Paylaştığın yöntem illegal bir yöntem,hele ikinci seçenekte verdiğin öneriyse tam bir usulsüzlük..birde bunu kendi siten de uyanıklık olarak anlatmansa ayrı bir olay…
  Bu suistimal yöntemlerini kendin kullanıyosun bari millete önerme başın ağrır kaynak gösteriyosun resmen..

  • Uyarınız için teşekkür ederim gerekli düzenlemeleri yaptığımı sanıyorum.

 4. Merhaba, sayenizde zebramoyu keşfettim ve üye oldum artık sattığım ürünleri buradan gönderiyorum kargom da ucuza gidiyor 🙂 çok iyi bir sistem haberdar ettiğiniz için teşekkürler.

 5. Bugün arama motorunda arama yaparken karşıma çıktı yazınız, inanın yarama merhem gibi oldunuz nedeni de ben dediğiniz gibi satış yaparken ptt ve banka eftsi kullanıyordum kesintiler zaten hemen hemen aynı oluyor, ama iş kargoya gelince ateş pahası tabi. zebramo kargo ile hem ödememi alıyorum aynı kesintiyle hem de müşterimin kargosu ucuza geliyor. Çok teşekkürler gerçekten iyi olmuş bu yazıyı yazmanız.

Bir Yorum Yazın