Baston Puset Hafifliğindeki En Konforlu Bebek Arabası: Graco Evo

Bebeğime çok araştırarak satın aldığım çift yönlü tam yatar, hafif ve konforlu bebek arabası graco evo bebek arabası hakkındaki yorumlarım bu yazıda 😉 (Eğer paylaşılmış ise Graco evo kullananların yorumlarını aşağıdaki yorum bölümünde de okuyabilirsiniz)

Baston Puset Hafifliğindeki En Konforlu Bebek Arabası: Graco Evo

graco evo bebek arabası yorum

graco evo bence tam yatabilen çift yönlü baston pusetler kategorisine girebilir :)) çünkü yenidoğan bebeğe uygun tam yatarlı konforlu bir bebek arabası sayılabilir kesinlikle ama buna rağmen oldukça hafif bebek arabalarından biri.

Graco evo bebek arabasının sevdiğim özellikleri

 1. çift yönlü çıkarıp takılabilen ve tam yatabilen puset (koltuk)
 2. tutma sapının birleşik olup, tek elle sürülebilmesi
 3. tekerlerinin süspansiyonlu olması ve bebeği çok sarsmaması
 4. ayak uzatma kısmının yeteri kadar uzun olması
 5. puseti (koltuğu) üzerindeyken kapatılabilmesi
 6. yanında gelen yağmurluk ve kışlık tulumu
 7. büyük taşıma sepeti

Graco evo bebek arabasında “keşke bu da olsaydı” dediğim bana göre eksik kalan özellikler

 1. daha kaliteli bir kumaş kullanılabilirdi (kumaşı baston pusetlerinki gibi görünüyor ve koltuk dolgusu çok az kullanılmış)
 2. tentesi daha şık olabilirdi ve tam kapanabilirdi (tentesi gözüme yamuk yumukmuş gibi geliyor. m&p armadillo flip xt modelindeki gibi tam kapanan geniş bir tente çok güzel olurdu bu arabada)
 3. koltuk dışa dönük pozisyondayken bebeği gözetleyebilmek için tentede açılıp kapanabilen bir ebeveyn penceresi olabilirdi
 4. şase çok kolay çizilebilir bir malzeme yerine çizilmeyen bir malzemeden ya da çizikleri göstermeyen bir renkten yapılabilirdi (sadece 3 kere kullandığımız arabanın şasesi daha şimdiden birkaç çizikle tanıştı bile, nerede ne zaman oldu bu çizikler onu bile bilmiyorum, çok hassas bir şase hemen çiziliyor)
 5. küçük asansörler düşünülerek araç ebatları daha orantılı yapılabilirdi (araba açıkken 4 kişilik asansöre ancak yukarı doğru kaldırılırsa sığabiliyor)
 6. tek elle kapama daha pratik olabilirdi (tek elle kapama var ama mamas papas armadillo’daki kadar hızlı kapanmasını isterdim)
 7. renk seçenekleri daha fazla olabilirdi (kırmızı pek sevdiğim bir renk değil)
 8. arkasına takılabilen ikinci çocuk taşıma aparatı da olması güzel olurdu

Ayşegül için aldığım bebek arabası chicco lite way idi. tamam hafifti, pratikti ama çok az beklentimi karşılıyordu şimdi düşününce. Mesela çift yönlü değildi, tutma sapı tek elle itmeye olanak tanımıyordu, tekerlekleri en ufak bir bozuk yolda çıktı çıkacak gibi sallanıyordu tıpkı oyuncak puset gibi :)) Ben de tüm bu deneyimlerim sonucunda “en önemli beklentilerimi” tek bir arabada toplayabilmek amacındaydım Sümeyye’me alacağım bebek arabasında.

Önce mamas papas bebek arabası modellerine baktım ama ağırlıklarından ve ön barlarının bulunmamasından ötürü vazgeçtim. Aslında mamas papas markasında çok beğendiğim bebek arabaları vardı armadillo flip xt gibi ama dediğim gibi ben hem hafif hem de konforlu olsun istiyordum alacağım arabanın. Bu nedenle Graco symbio modelini araştırdım ve onu almak istedim ancak sıfırını bulamadım. Symbio’ya benzer Graco Evo bebek arabasını keşfettim ancak o da neredeyse hiçbir yerde tek başına satılmıyordu travel sistem bebek arabası olduğundan dolayı. Ben koltuğu tam yatarlı olduğu için ve zaten araç kullanmadığımdan dolayı oto koltuğu ile portbebeye ihtiyaç duymayacağımdan tek başına bebek arabasının yeterli olacağını düşündüğüm için sadece arabasını alacaktım çünkü. Derken N11‘de sadece bir satıcıda buldum stok adedi de 1’di :)) sanki beni beklemiş araba :)) işin garip tarafı tüm internette sadece o kişi satıyordu arabayı tek başına olarak. başka sitelerde hep travel sistem olarak var ve fiyatı satın aldığım fiyatın iki katı! sadece oto koltuğu için bebek arabası kadar para ödeyeceksiniz yani.. bu anlamda şanslı olduğumu düşünüyorum çünkü graco evo travel sistem fiyatları 1500 lira, ben tek başına graco evo bebek arabasını 800 liraya aldım, hem konforlu hem de hafif bir bebek arabamız oldu.

Ayşegül’ümün chicco lite way pembe bebek arabasını neredeyse daha kızım yürümeyi öğrenir öğrenmez sattık :)) Yok yok abarttım, sanırım 1,5 yaşında filandı sattığımızda. Arabanın içinde sıkılıyordu, yürümek istiyordu. Bu yüzden çocukcağız bizimle yürüdü hep. Sonra baktım ki etrafımda 4-5 yaşındaki çocukları bile bebek arabasında taşıyanlar var. Sonra yavrucuğumun yürürken “yoruldum anne” deyip sızlanmalarını anlar oldum. Çoğu sefer yürüttük çok fazla “yoruldum” kelimesini duyduğumuzda kucakta taşıdık. Ama bebek arabasının taşıma zorluğundan daha kolaydı tüm bunlar. Zira ben elinde bakkal poşeti taşımayı bile sevmeyen biriyim bebek arabası benim için tam bir çin işkencesi. Ama yine de ortalama 3 yaşına kadar filan çocuğun çok yorulacağını düşündüğüm yerlere bebek arabasına bindirerek götürürdüm şimdiki aklım olsa. Zaten yeni aldığım bebek arabasını da öyle kullanmayı planlıyorum kızım eğer 3 yaşına kadar içinde durursa.

maclaren bmw buggy bebek arabası yorumlarım da burada

Baston Puset Hafifliğindeki En Konforlu Bebek Arabası: Graco Evo” hakkında 2 yorum

 1. Graco evo yorumlarınızı okudum gerçekten beni büyük bir dertten kurtardıız çünkü araştırma yapmaya hiç vaktim yoktu tam yatan bebek arabaları dediğiniz gibi çok ağır bebeğim ekim sonu dünyaya gelecek kısmetse bu arabadan alacağım travel sistem olarak 👍🏻

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir