İkili, Üçlü, Dörtlü Test ve Amniyosentez Yaptırmayın!

amniyosentez yaptıranlar16 haftalık oldu miniğim. Henüz ikinci doktor ziyaretimi yapmadım ikili, üçlü ve dörtlü testi gereksiz gördüğüm için bu sefer yaptırmayacağım. Ne yani, bebek down sendromlu ya da zekası geri deseler aldıracak mıyım bebeğimi? Zaten o testlerde çıkan sonuç istatistiki verilere dayanıyor çoğunlukla, yani tahmini sonuçlar! %90 yanılma payı var o testlerin! Belki de daha fazla! Birçok kişi “senin bebeğin down sendromlu” filan dedikleri halde sağlıklı ve sorunsuz bir bebek olarak doğurmuş bebeğini araştırdığım kadarıyla!

Kısacası ikili üçlü ve dörtlü teste güvenmeyin tamamen gereksiz testler, hele de bebek azıcık farklı diye bebek aldırmayacak kadar vicdanlı biriyseniz bu testlere hiç ama hiç lüzum yok! bu test sonuçları olumsuz çıkınca bir test daha yapılıyor isteyenlere.. amniyosentez denen “evlere şenlik” saçma sapan bir test daha var ki; yapan kişi bu işin profosyoneli olan uzman değilse anne ve bebeğin ölümüne neden olabiliyor ve uzman denilen kişiler yapınca bile bebekte düşük riski oluyor! gereksiz, tehlikeli ve riskli kısacası. sakın yaptırmasın hamile arkadaşlar bu testleri Allah muhafaza sonuçları çok acı olabilir yapan kişi uzman bile olsa!

İkili, Üçlü, Dörtlü Test ve Amniyosentez Yaptırmayın!” hakkında 3 yorum

    • Siz uzmansınız madem buyrun anlatın, ama konuşacak laf bulamayacak kadar kıt olduğunuz için yorum yerine hakareti tercih ettiğinize göre ya kuyruğuna bastıklarımdan birisiniz ya da kürtaj yaptırmaya evet diyenlerdensiniz. Ne o? Çocuk aldırmayın dedim diye mi bu öfkeniz?

  1. Çilekçim muhtemelen seni kıskananlardan biridir direkt lafa hakaretle girmiş ampul baksana 😀 sen niye bunlara fırsat veriyorsun ki, ben direkt siliyorum bu tür hakaret yorumlarını, egolarını tatmin ediyor densizler orda burda başkasına hakaret ederek..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir