Google Mültecilere Bağış Yapıyor, Ama Bir “Şartla”..

şartlı şurtlu iyilik

Google mültecilere yardım yapıyor ama bir şartla.. Şartsuz şurtsuz iyilik olsa idi keşke.. Google arama motorunda alt notuna “Mültecilere yardım etmek için bağış yapın. Biz de bağışınız kadar katkıda bulunalım.” demiş. Bağışları aktaracakları kuruluşlar da tam tahmin ettiğim gibi ecnebi milletlere ait örgütlenmeler. Söyler misin Google, Avrupa mültecileri totosuna takmazken, biz neden sana güvenelim? Hem bağış yapman için illa böyle bir reklama mı ihtiyaç duyuyorsun? “Hollanda önce oynadı, sonra yolladı” haberi için buraya bakabilirsiniz.. Yok iyilik yapsalar, reklam meklam önemli değil şuan zor durumda o insanlar çünkü. Ama ortada bir iyilikte yok, dalga geçme var sadece ve mağdur insanları bir kez de onların mağdur etmesi söz konusu..!!!!

Reklam yapmadan yardım yapamayan insanlar, ülkeler.. Misal Hollanda. Hollanda Aylan bebeğin acı sonunu fırsat bilip reklamını yapmak adına kullandı mültecileri. insancıklar km.lerce yol yürüdü, evet millerce.. Ve sonuç.. Bir polis Suriye’li mülteci bir kızla yolun ortasında oynadı flaşlar patladı tüm Avrupa Hollandalı polisle reklamını yaptı.. Vay efendim Hollanda mültecilere kapılarını açtı, hem de müthiş bir karşılamayla. Heee bok. Hepsini kovdu kapısından.. Almanya desen Hristiyan olurlarsa giriş yapabilirler diyor. Edeyim ben bunların yardımseverliğine (!)

“Suriye’yi terk etmek hepimiz için çok zordu. Ancak roketler ve silahların gölgesinde olmanın yanı sıra elektrik, su olmadığı gibi okula da gidemiyorduk..” diyor Macar o… kameramanın çelme takıp düşürdüğü babanın büyük oğlu.. Babasıyla kardeşini göremiyor haftalardır.. Böyle zor durumda işte bu insanlar. Ama Avrupa’lı kafir kesimini geçtim, bizim Müslüman denen halkımız bile onlara vebalı muamelesi yapıyor.. Bazı Suriye’liler ülkelerine gelen Irak’lı mültecilere aynı muameleyi yapmış bir rivayete göre.. Bilmem anlatabildim mi? Allah’ım sen sonumuzu hayır et..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir