Rowenta RO 8233 Silence Force Extreme Elektrikli Süpürge Yorumlarım

Rowenta RO 8233 Silence Force Extreme yorumlarımToz torbasız, sessiz ve iyi toz toplayan bir elektrikli süpürge almak istiyorum, en iyi elektrikli süpürge hangisi, en iyi çekim gücüne sahip elektrikli süpürge hangisi diyenler için tavsiye niteliğinde yazdığım yeni yazım: Rowenta RO 8233 Silence Force Extreme Elektrikli Süpürge Yorumlarım www.birkafadanherses.com ‘da.. Şimdi öncelikle başlık uzun kabul ediyorum 🙂 ama ne yapayım süpürgenin adı bu :p Bu arada ben yeni bir elektrikli süpürge filan almayacaktım ama yazlığa süpürge lazım olunca evdekini oraya götürüp eve yenisini aldım bende..

Bosch In’genius ProSilence 59 mu, Rowenta RO 8233 Silence Force Extreme mi?

Aslında Bosch’un en sessiz elektrikli süpürge bosch prosilence‘nden alacaktım ancak özellikleri yakın ve fiyat olarak da bana daha cazip gelen bu ürünü satın aldım. varsın az daha sesli olsun dedim benim sessiz elektrikli süpürgem çünkü arada 400 liraya yakın bir mebla vardı 🙂 Benim süpürgem 68 db, Bosch In’genius ProSilence 59 db.. Aklım onda kaldı aslında ama neyyyyyse 🙂

Rowenta RO 8233 Silence Force Extreme Fiyatları?

Ben bu süpürgeyi %7 indirimli olarak 560 liraya aldım, ancak; piyasada fiyatı 700 ila 950 lira arasında değişiyor. Tutturabilen 1000 küsüre de satıyor o ayrı 🙂 Gittigidiyor’da evimstore mağazasından aldım ve sorunsuz + hızlı bir teslimat yaşadım.

Rowenta RO 8233 Silence Force Extreme Emiş Gücü

en iyi çekim gücüne sahip süpürge hangisi? en iyi çekim gücü olan süpürge hangisi? şimdi bu konuda bazı yanılgılar var önce onlara değinmek istiyorum.. elektrik süpürgesi çekim gücü öyle kutunun üstünde yazan rakam değil önce onu bilelim arkadaşlar.. kutuda 2400 yazar ama 400 çeker misal.. Markadan markaya değişir bu durum.. O yüzden motorun gücü de önemli elbette ancak emiş gücü daha önemli, bunu aklınızdan çıkarmayın.. Birde toz torbasız süpürgelerin emiş gücü yanılmıyorsam diğerlerinden daha fazla oluyor yani ikisi de aynı emiş gücü yazsa da (örneğin ikisi de 400 watt emiş gücüne sahiptir..) ancak; toz torbasız olan ondan fazla emer tozu..

Rowenta RO 8233 Silence Force sessiz elektrikli süpürge fiyatları

Şimdi öncelikle bir konuya açıklık getirmek istiyorum arkadaşlar o da şu; benim elektrikli süpürgem 2400 watt çok güçlü süpürgem var vs. şeklinde hava atanlara özellikle bu açıklamam 🙂 Bir elektrikli süpürgenin motoru ne kadar güçlü olursa olsun, o süpürgenin kalitesini EMİŞ GÜCÜ belirler. Örneğin bazı elektrikli süpürgeler 2200 watt oluyor ancak -emiş gücü 300 watt ya da 500 watt.. Bu nedenle Rowenta RO 8233 Silence Force Extreme alacaklar dikkat etsin çünkü bu süpürgenin gücü 900 watt ancak 2100 watt bir motora denk geliyor. Yani piyasadaki bazı 2100 watt süpürgelerin emiş gücüne sahip oluyor bu durumda.. Ayrıca toz toplama performansı mükemmel. Bir süpürge iyi toz emmedikten sonra aşırı gürültülü yani watt’ı yüksek bir motorunun olması ne işe yarar ki öyle değil mi? Yok yani, Rowenta RO 8233 Silence Force Extreme süpürge filan satmayacağım size valla 🙂 Amacım pazarlama reklam filan da değil, zaten bu yazıdan herhangi bir gelirim de olmayacak. Maksat bilgilendirmek.. 900 watt emiş gücü ile 2100 watt motora denk gelen bir elektrikli süpürge kısacası.. Toz toplama performansı da kesinlikle iyi. Ayrıca evi süpürürken dışarıya toz + koku da vermiyor. En sevdiğim kısım ise hepa filtrenin yıkanabilir oluşu ve yenilenmesine ömür boyu gerek olmaması. Bu filtre sayesinde evin tozları süpürge haznesine kilitleniyor ve dışarı kaçamıyor. Toz torbasız süpürge olması süper, motora toz kaçmasını engelleyen sistem de bir harika, çünkü; bazı toz torbasız elektrikli süpürgeler motora toz kaçırabiliyormuş, helede sulu olanlarda bu durum motoru bozuyormuş haliyle..

Rowenta RO 8233 Silence Force Extreme elektrikli süpürge gerçekten sessiz mi?

evet gerçekten sessiz. kapı zili çalınca zili, cep telefonunuz çalınca telefonu, (Allah korusun tabi..) çocuğunuz bir yerden düşünce onun ağlama sesini, eşiniz mutfaktan size seslenince eşinizi filan rahatlıkla duyabiliyorsunuz. Ama uyuyan birinin yanında çalıştırırsanız uyandırabilirsiniz tabi o kadar da sessiz değil 🙂

Rowenta RO 8233 Silence Force Extreme Dezavantajları

Çok sessiz bir elektrikli süpürge olmadığı konusunda uyarmalıyım, tamam diğerlerne göre oldukça az ses çıkartabilir, başkabir odadan duyulmayacak kadar az ses çıkarıyor zaten. Ancak öyle bebekle annesi yatakta yatacak da onları uyandırmadan odayı süpüreceksin filan geç onu 🙂 Zaten o bosch’un reklamındaydı da hani bu da öyle zannedenler için aydınlatmış olayım.

İkinci uyarım biraz hantal bir elektrikli süpürge yani azıcık uğraştırıyor minik elektrikli süpürgelere göre. Kaldır indir havaya fırlat filan 🙂 O kadar da değil tabi küçük süpürgeler de ama işte biraz sıkıntı oluyor bu. Ama öyle çok da ağır değil yanlış anlaşılmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir