kapanmayan bıngıldak, saygı hastanesi, balık yağı

kızımı 1,5 yaş aşılarını yaptırmak için ASM’ne gittiğimde aşılarını yapan hemşire bıngıldağın hala kapanmamış olduğunu fark etti ve bizi kısa zamanda bir çocuk doktoruna gitmemiz için yönlendirdi. kafasının tam ortasındaki bıngıldakta hala yumuşaklık vardı ve bunu ben de bir iki ay önce fark edip tedirgin olmuştum. Çünkü ASM’de bana söylenen 1,5 yaşa kadar kapanmış olması gerektiğiydi. Hal böyle olunca huzursuzluğum iyice arttı. uygun muayene fiyatları olduğu için saygı hastanesine gitmeye karar verdim ordan da anneme geçerim dedim ki iyiki öyle yapmışım, çünkü; annem de benimle hastaneye geldi ve eğer o gelmeseydi kızımı zapt etmekte çok güçlük çekecektim.

saygı hastanesinden internet üzerinden randevu almama rağmen 2 saat geç alındık muayeneye.. Allah’tan annem de geldi yanıma, yoksa baş edemeyecektim bizim zıpırla uyku saati geçince aşırı hiperaktif oluyor çünkü :w Doktor baktı inceledi, dişleri güzel, boyu (86 cm) kilosu (12 kg) güzel, gelişimi vs. güzel dedi ve ekledi zaten hemen şimdi kapanmaması normal 2 yaşına kadar kapanır dedi. 2 yaşında hala kapanmamış olursa sorun oluyormuş. bebekler 1,5 yaşında iken ancak gelişme geriliği gibi durumlar da varsa kapanmayan bıngıldak hastalıkların habercisiymiş. nitekim kalsiyum ve d vitamini ile gönderdi bizi. ben balık yağı da verebilir miyim dedim 1 ay her gün 1 tatlı kaşığı ver yeter dedi. ama ben küçük çay kaşığı ile vermeye devam edicem balık yağını,  en azından 3 yaşına kadar balık yağı kullanmasını istiyorum.. bu arada ben kızım için octamar aldım, multivitaminli balık yağı şurubu. ben bile içerim bunu :))) tadı normal vitamin şurubu gibi.. portakallı.. kızım şişeyi görünce heyecanlanıyor, kaşığı bitince yine istiyor :)) ocean ve marnys junior da alacağım bu bitince, onları da dönüşümlü olarak kullanmak istiyorum..

bu arada iyi birde kazık yedim onu da anlatayım.. annemlerin oradaki eczaneden (ki eczanelerin çoğu eminim bu fiyatta satıyordur) 28,5 liraya aldığım octamar internette 18 liraya gördüm :w

saygı hastanesi nazan soğukoğlu

kızım ve bir hayranı 🙂

Nazan Soğukoğlu tedavi etti kızımı, gerçekten de soyadı gibi serin kanlı biri :)) soğuk değil ama sakın yanlış anlaşılmasın çünkü sevecen davranıyor insana. bu arada iyi ilgileniyor ve her soruya net yanıt veriyor. bana güven verdi. tekrar oraya giderim çocuk doktoruna ihtiyacım olursa.. anneciğimle birlikte tabii :)) tek başına kızımla ben hastanede yalnız ama yarabbim tam bir kabus oluyor çünkü..

Bu arada saygı hastanesinden online randevu alacağınızda ben gibi yanılıp da kendi adınıza randevu almayın, hasta adına yani onun kimlik numarasıyla randevu alın. Sanırım ben o yüzden o kadar geç girdim doktorun odasına, çünkü; sıra bileti veren arkadaş randevu kayıt numarasını almadı söylediğim halde..

Not: lütfen yukarıdaki paylaştığım bilgileri sadece bilgilenme amaçlı algılayınız, teşhis ya da tedavi amaçlı kullanmayınız. unutmayın ki her bebeğin gelişim süreci farklıdır, ilgili bir doktora sormadan ilaç ve tedavi uygulamayınız..

kapanmayan bıngıldak, saygı hastanesi, balık yağı” hakkında 2 yorum

  1. Çok açıklayıcı ve bilgilendirici bir yazı olmuş soru soracak bir boşluk bile kalmaış tebrik ederim, işime çok yaradı yazınız..

  2. çilekli süt bıngıldak yazınızı defalarca okuduk unuttukça 🙂 gerçekten çok bilgilendik sağolun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir