Fatih kaldırımlarında yatan mülteci çocuklar

Fatih Belediyesinin Dikkatine

Öncelikle lütfen lütfen lütfen bu yazıyı okuyan herkes Fatih belediyesini arayıp suriyeli mültecilere yardım etmeleri gerektiğini söylesin. sayı çok olursa bir iyiliğe vesile olmamız da inşallah daha kolay olur. hiç değilse çocuklara, bebeklere, kadınlara yardım eli uzatsınlar.. insanlık için bunu yapmalıyız.. “bir iyiliğe vesilen olan, o iyiliği yapmış gibidir” hadisi şerifi için bunu yapmalıyız..

Fatih ilçesinin kaldırımlarında yatan çocuklar, Suriyeli mülteci çocuklar.. Sadece bu ilçelerde değil, daha birçok İstanbul ilçesinde bu manzaraları görmek artık çok sıradanlaştı maalesef..

Fatih kaldırımlarında yatan mülteci çocuklar

Çok fazla diyebileceğim birşey yok, insanlığım gereği gözlerim yaşarıyor olanlara, dünyanın bu adaletsiz düzenine..

Sadece demek istediğim şu ki, şu lanet olası siyasi mevzularınızı bir kenara bırakıp HİÇ DEĞİLSE o çocuklara ve annelerine, yine HİÇ DEĞİLSE havalar ısınıncaya kadar sıcak bir yer temin edin, sıcak bir çorba verin, çıplak ayaklarına ayakkabı, yırtık pırtık üstlerine zayıf düşmüş bedenlerini ısıtacak kıyafetler hediye edin.. ve bunları SADECE İNSANLIK İÇİN yapın!

Ve merak ettiğim birşey.. ESEDİ DESTEKLEYEN ŞEREFSİZLER BU MANZARALARI GÖRDÜĞÜNDE YÜREĞİ SIZLAMIYOR MU? bebek ve çocukların dahi buz gibi havada incecik üstlerle, yırtık terliklerle kaldırımlarda beton üstlerinde uyumak zorunda olduğu bu manzaralara EĞER ÜZÜLMÜYORLARSA, İNSANIZ DİYE GEZMESİNLER! Bu manzaralar o destekledikleri hayvandan aşağı mahlukat esetin eseridir!!!

Fatih kaldırımlarında yatan mülteci çocuklar” hakkında 2 yorum

  1. bugun gene gordum “lira abi lira” diye dileniyorlar ya bunlardan kurtulalim ulkelerine donsunler yada sokaklardan toplasinlar..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir